TARTALOM (sorrendben):

VERS: Van úgy …
TEREMTÉS
GYAKORLATI JAVASLATOK …
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?
**A hagyományos és az alternatív orvoslásról
**Homeopátia: A tünetek elnyomása
**Hormonegyensúly: Köszönöm jól vagyok! ...
**Interjú új szerzőnkkel, Dr. Tóth Klárával
**Új Germán Medicina: A kezdetek ...
**Ébredés szótár: Érzelmek 1.
**Tudatos étkezés: Kisétkezések
MAGYAR SPIRITUS
**A mi saját ószövetségünk
**Boldogasszony Anyánk
**Magyar újjászületés – Kozmikus korszakváltás

**Magyar feltalálók, magyar találmányok
**Magyar film: Egri csillagok
**Magyar színmű: Az ibolya
**Magyar népmesék: Piros malac
EZOTARO SZÁMMISZTIKA® – Szeptemberre
HUMOR
**Honnan tudod, hogy 2012-ben élsz?
**Kvízjátékunk nyertese …
**Ezt csak a mi nyelvünkkel lehet megtenni!
**Vicces sms-ek
Vígjátékok:
**Az iker
**Micsoda nő
Bohózat
**Rejtő Jenő: Apasági kereset
Rajzfilmek:
**Tom es Jerry - A pöttyös macska

**A Rózsaszín Párduc - Rózsaszín Éjszakában
**Garfield és Barátai - A falánk páfrány
ISTEN SEGÍTSÉGE
FILMEK
**Az álcsalád
**Az ember tragédiája
VIDEÓK
**Az önmagát kereső ember
**Drunvalo – melchizedek - Üzenet …
**Titkos társaságok – Az illuminátusok
**Balogh Béla – Paradigmaváltás
ZENE
**Arabic Music "The Lounge Desert I"
**Relax: Meditáció és Sleep Music
**George Gershwin: Porgy és Bess – részletek; ****************** Kék rapszódia;
****************** Egy amerikai Párizsban
ezotaro.com <<< ezotaro.odafigyelo.com <<< archív számok

Kedves Barátaim, Kedves Olvasóim!
Az EzoTaro OdaFigyelő "egyszerzős" újságnak indult, és közel 2 évvel később nagy-nagy örömünkre "5 szerzős" online magazinná vált. Ebben a számban köszönthetjük az 5. szerőt. A vele készült interjút lejjebb olvashatjátok.

Kedves Kollégák, Szerzőtársak!
Ezúton, a lap hasábjain szeretném megköszönni Nektek - Zsuzsinak, Gyöngyinek, Tündinek -, hogy időt és energiát nem kímélve, önzetlenül segítitek mindannyiunk ébredését, a dimenzióváltást, egy boldogabb kor eljövetelét, Klárinak pedig azt, hogy Ő is felvállalja, beáll a csapatba, és velünk tart.
KÖSZÖNÖM: EzoTaro


VAN ÚGY …

Van úgy, hogy mást látunk és mást gondolunk
van úgy, hogy nem látunk és nem játszunk.

Van úgy, hogy mást érzünk és mást teszünk
van úgy, hogy ellentmond nekünk cselekedetünk.

Van úgy, hogy elbújunk és felhők mögé húzódunk
van úgy, hogy nem hallunk, mert egészen mást akarunk.

Van úgy, hogy megmásítjuk a valót – van úgy, hogy megcsaljuk önmagunk
van úgy, hogy téves céljaink érdekében eltemetjük magunkat mindörökre.

Van úgy, hogy jelmezeink üresek lesznek, és helyettünk ők játsszák szerepeinket –
van úgy, hogy azt figyeljük, hogyan úszik el az életünk.

Van úgy, hogy acsarkodunk, miközben utáljuk önmagunk
van úgy, hogy valakit gyűlölünk, miközben meghal a szívünk.

Van úgy, hogy sírunk fölött virág nyílik, s a sír imára szólít
a virág akkor imádkozik, s a sír virággá válik.

A virág szétszóródik a szélben, a szél benne él a létben
a létből újra megszületik, kiből majd Ember válik. (Sophie )

TEREMTÉS

Amikor legutóbb Istennél jártam, barátságosan fogadott, de visszaküldött, mondván: "Egyedül senki nem mehet be a Paradicsomba. Menj vissza, és akkor gyere újra, ha már társsal, társakkal együtt jössz." Ezzel lehörpintettem utolsó korty szentelt boromat, visszajöttem, és most azt kérdezem:

Ki jön velem?

Ki gondolja úgy, hogy a Paradicsom nem valami misztikus, égi hotel, hanem egy szimbólum, és mint ilyen, itt lehet és kell megteremteni a Föld nevű bolygón?
Nekünk.
Na ez benne a nehéz!
Mert elfelejtettük, hogy teremtők vagyunk.
Ezért aztán teremthetünk poklot és mennyországot is. Nem kell sehova sem mennünk, mert itt helyben bevonzzuk egyiket is, másikat is. (Mivel többnyire tudattalanok, tudatlanok vagyunk, így leginkább a poklot vonzzuk be.)
Tehát:

Ki jön velem?

Nekem sincs programom, nem tudok felajánlani, egy "ötéves tervet", sem egyévest, sem tízévest.
Nem vagyok guru, csak egy gondolkodó, tudatosságra törekvő lény.
Nem tudom az egyetlen üdvözítő megoldást sem.
Sőt, semmilyen megoldást sem tudok, mert ember vagyok, és mint ilyen, rövidlátó, mert behatárol az anyagi gondolkodásmódom.
Én sem vagyok szabad, csak igyekszem azzá válni.
És sem vagyok jó, de igyekszem jobbá válni.
Nem akarok mást, csak élni az Életet, gyarapodni, értékesebbé és többé válni a tapasztalataim által.

Ki jön velem?

(EzoTaro)

„Uram, adj Erőt, hogy megváltoztassam a megváltoztathatót, Türelmet, hogy elviseljem a megváltoztathatatlant és Bölcsességet, hogy megkülönböztessem a kettőt!” (Marcus Aurelius)
GYAKORLATI JAVASLATOK MINDENNAPJAINKRA

Hogy ne taglózza le a sikertelenség, Willis H. Carrier a következő módszert dolgozta ki:
1. lépcső: Félelem nélkül, őszintén elemeztem a helyzetet, és elképzeltem, mi a legrosszabb, ami ebből a kudarcból következhet.
2. lépcső: Miután elképzeltem, mi a legrosszabb, ami történhet, lélekben felkészültem rá, hogy elfogadjam, ha nincs más megoldás.
3. lépcső: Ettől a perctől kezdve nyugodtan annak szenteltem minden időmet és energiámat, hogy megpróbáljak jobb eredményt elérni, mint a legrosszabb, amelynek elfogadására lelkileg készen álltam.
------------------
„Ha egyszer döntésre jutottál, és már csak meg kell valósítani, akkor feledkezz meg az eredménnyel kapcsolatban minden felelősségről és szorongásról.” (William James)
------------------
„Minden pszichiáter megmondhatja, hogy a munka – az elfoglaltság – a beteg idegek legjobb gyógyszere. … Legtöbbünknek nem nehéz „belevetni magunkat a tevékenységbe”, amíg a napi munkánkat végezzük. … A természet az üres agyat is azonnal megtölti. Mivel? Rendszerint érzelmekkel. Miért? Mert az idegesség, félelem, gyűlölet, féltékenység és irigység érzését a dzsungel ősi ereje és energiája hajtja. Ezek az érzelmek olyan erősek, hogy azonnal kiűznek elménkből minden békés, boldog érzést, gondolatot. …” (Forrás: Dale Carnegie – Sikerkalauz)

MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?
A HAGYOMÁNYOS ÉS AZ ALTERNATÍV ORVOSLÁSRÓL

Az újra felfedezett orvoslást mondjuk alternatív gyógyászatnak, melyeknek közös alapja, hogy a gyógyító a teljes embert nézi, és nem csak az „elromlott alkatrészre” koncentrál, mint a tudományos alapokon nyugvó tradicionális orvoslás. Idetartozik a homeopátia, fitoterápia, kineziológia, különféle masszázs technikák, stb., és ide soroljuk az újabban széles körben megismert kínai gyógyászatot is, mely több ezer évre vezethető vissza, mint pl. az akupunktúra, akupresszúra.
A tudomány szerint ezeknek a gyógyító technikáknak a hatását nem lehet bebizonyítani (a kínai gyógyászattal nem tudnak mit kezdeni, mert azért azt úgy egy az egyben lesarlatánozni diplomáciai bonyodalmakhoz vezetne!), de az emberek mégis hisznek bennük, mint pl. a homeopátiában (lásd: Wikipédia – Alternatív gyógymód).

Tudományos megnevezéssel illetjük mindazon dolgokat, amelyeket fizikai-anyagi szinten bebizonyítani, látni lehet, vagyis „kézzel foghatóak”. Így nem tartozik a tudomány tárgykörébe a Lélek, vagyis az Ember maga, csak lélekruhája, a teste. Viszont akkor felvetődik a kérdés, hogy hogyan sikerülhet az Ember gyógyítása, ha nem ismerjük el Lélekként? Ám mivel az Embernek látványosan – bár nem kézzel foghatóan – vannak érzelmei, hangulatai, ezt elismervén létrejött a pszichológia, amelyet soraiba fogadott a hagyományos orvoslás. (A pszichológiát azonban súlyos visszaélésekre, manipulációkra is felhasználják, amik újabban napvilágra kerültek, de ez egy külön fejezet.) Vagyis igazából az Emberről kiderült, hogy vannak lelki bajai, és vannak fizikai betegségei, de a kettőnek egymáshoz semmi köze, hiszen a különféle betegségeinkkel különböző orvosokat keresünk fel a szakrendeléseken. Éppen úgy, ahogyan bevisszük az autónkat a szervizbe, és különböző szakemberekhez kerül. Más foglalkozik az autó kerekével, a villamossággal, a karosszériával, a motorral, stb.

Például gyomorproblémákkal sokan küzdünk. Elmegyünk a háziorvoshoz, aki beutal röntgenre, ultrahangra, régen gipszkását is ittunk – ma nem tudom, ez divat-e még. Megyünk orvostól orvosig, mert még kiderül, hogy sokat fáj a fejünk és gyakorta elesünk. Mindenki foglalkozik velünk a maga szakterületén. De azt senki nem kérdezi meg tőlünk, hogy „Ugyan kedves Asszonyom/Uram, mi történt Önnel a munkahelyén, a családjával, amit nem tud megemészteni? Min töri a fejét folyton, amire nem talál megoldást? Mitől bizonytalan? Egyik orvost sem érdekli az Ember, a maga teljességében, mindenki csak a szakága szerinti elromlott alkatrészére koncentrál. Futószalagon megy az orvoslás, ahol mindenki egy-egy munkafázist lát el. És a futószalag végén „leemelik a készterméket” – ezúttal az embert. A végeredmény: egy marék gyógyszer, amiket, ha beszedünk, a mellékhatások beláthatatlan következményeivel kell számolnunk, és újabb gyógyszerekkel. Így aztán nem is csoda, hogy a legtöbb betegséget meggyógyítani nem tudjuk, csak a tüneteket enyhíteni. Végül is, ha a hőmérőt kidobjuk, tényleg nem látjuk többé, hogy magas lázzal küszködünk. Egy stressz helyzettel kevesebb!

Tévedés ne essék, az is nagyon fontos, hogy ha már meggyógyulni nem tudunk (merthogy azért ez alapvetően rajtunk múlik, a gyógyítók csak segíteni tudnak nekünk ebben), azért mégis a lehető legkevesebb fájdalom és szenvedés nélkül legyünk képesek leélni az életünket. Nem becsülöm le a tradicionális orvoslást, sőt, nagyon is megvan a helye a gyógyítás palettáján. Amit én hiányolok, az az együttműködés az alternatív gyógyászattal, annak elismerése, és megfelelő rangra emelése.

Szerencsére azért elindult egy ilyen folyamat, és egyre több orvos választ valamilyen alternatív gyógymódot szakága kiegészítéseként, vagy ha nem is ő maga gyakorolja, de tudja, hogy betegét kihez küldheti, akivel együttműködve a beteg valóban meggyógyul. Nagy tiszteletet érzek az ilyen orvosok iránt, mert nem kevés lenézéssel, ellenállással, netán rosszindulattal küzdenek meg nap, mint nap, hogy lelkiismeretük szerint gyógyíthassanak.

De azért térjünk vissza egy röpke időre még ahhoz a zárójeles mondathoz, hogy a gyógyulásunk alapvetően rajtunk múlik, és ebben az orvosok, gyógyítók csak segíteni tudnak nekünk.
Az elmúlt időkben hozzászoktunk, hogy az orvos/orvosok a fejünk felett döntenek rólunk, sokszor úgy, hogy azt sem értettük, milyen betegséget diagnosztizáltak nálunk. Nem voltunk felelősek saját betegségünkért, gyógyulásunkért. Vagyis lemondtunk arról a tudásról, amivel egyedül mi rendelkezünk: csak mi tudhatjuk, hogy mit érzünk, csak mi ismerjük életünk történetét, csak nekünk van tudomásunk arról, hogy miért szégyelljük magunkat, milyen gátló gondolataink vannak, amik egy idő után akár mozgásképtelenné is tehetnek minket.
Az, hogy a bennünk létrejövő diszharmóniának milyen nevet adunk, másodlagosnak tűnik számomra, sőt sokadrangúnak.(Ha ezt elfogadnánk, akkor nem arról szólna a diagnózis, hogy a tüneteink alapján valamilyen nevű betegségbe besorolást kapjunk, és ha nem illünk bele egyikbe sem, akkor az orvos tehetetlenül áll, a végén rákerül a kartonunkra: a halál oka ismeretlen. És lehet, hogy közbe valaki abba halt bele, hogy nem tudta feldolgozni a munkahelyről való elbocsájtását!!!) A legfontosabb az, hogy abban kapjunk segítséget, az a gondolat/érzés, fixa idea kerüljön napvilágra, ami miatt felborult bennünk a harmónia, az EGÉSZségünk, ami által szembe kerültünk az Élet áramával. És csak, amikor kiderült, akkor kapjuk meg azt a gyógyító szert, ami a fellépő disszonanciát segít helyre állítani. Erre a legjobb példa a homeopátiás gyógyszer, ami egy időben hat a fizikai testünkre, lelkünkre és szellemünkre. Lehet, hogy ez laboratóriumi körülmények között nem mutatható ki, és a kísérlet nem ismételhető ezért nem mérhető. (Csak zárójelben és nagyon halkan jegyzem meg a következőket: nem is értem, hogy gondolják az „állandó” és a „változó” fogalmakat meghatározni. Hiszen nincs két egyforma ember, aki ráadásul önmaga sem „állandó”, hiszen gondolatai megkergült szarka módjára keringenek fejében és ennek megfelelően változik kedélyállapota és fizikai állapota is. Tehát nem lehet két egyforma reakció sem ugyanarra a fizikai anyagra, még ha feltételezzük is, hogy a fizikai anyag állandó. Magyarán szólva fogalmam sincs, hogy milyen tényezőt nevezhetünk állandónak, ha még az ember, a vizsgálat alanya is másodpercről másodpercre változik! Milyen következtetést lehet ebből levonni?)

Ha tehát gyógyulni szeretnénk, akkor a legelső feladatunk az, hogy felhagyjunk a védekező reflexióinkkal, mint az elfojtás, a tagadás, a bűnbakkeresés, drog, alkohol és egyéb nem célravezető pótmegoldások. Ha nem tagadjuk le, hogy boldogtalanok vagyunk és ennek az oka bennünk keresendő. De nem azért, mert valamit rosszul csinálunk, buták, tehetségtelenek és alsóbbrendűek vagyunk másoknál. Hanem azért, mert arra születtünk, hogy tapasztaljunk, ami hozzásegít minket ahhoz, hogy újra EGÉSZségesek legyünk. Megismerjük hívatásunkat (amiért előhívtuk a Lélek „negatívját”, az embert), hogy ezáltal el tudjuk látni azt a feladatunkat, ami rejti a maradandó boldogságunkat, mert az általunk létrehozott értékkel a világot – és benne önmagunkat – gyarapíthatjuk. (EzoTaro)

 

 

 

SZERETETTEL KÖSZÖNTÖM ÚJ SZERZŐNKET, DR. TÓTH KLÁRÁT!

Következő szerzőnk, aki elvállalta, hogy segít nekünk az önismeret rögös útján, Dr. Tóth Klára. Amikor felhívtam telefonon, egy rendkívül szimpatikus hang volt a vonal másik végén, úgy hogy nagyon nagy várakozással tekintettem a találkozás elé. Nem is csalódtam, mert Klári egy fantasztikusan derűs, harmonikus, karitatív és összeszedett egyéniség.

- A homeopátia és az Új Germán Medicina (GNM) egyaránt az új, illetve az újra felfedezett orvoslás kategóriájába tartozik. Klári, Te mindkettőt magas szinten sajátítottad el, ami annál inkább figyelemre méltó, mert négy gyermeket is felneveltél, miközben ezeket elvégezted, nem kevés idő és pénz ráfordításával. Arról nem beszélve, hogy életed egy – ha nem is ennek ellentéteként, de – egy másféle végzettséggel, tevékenységgel indult. A neved előtt szereplő dr. nem orvos doktort jelent, hanem mit?
- Az ELTE Természettudományi Karán végeztem, vegyész szakon. Mi voltunk az első évfolyam, akiknek lehetősége volt részt venni egy ún. gyógyszerkutató szakágazati képzésen, aminek keretében többek között élettant, sejtélettant, biokémiát tanultunk. A SOTE Biokémiai Intézetében folytattam tudományos diákkörös munkát, ebből készítettem a doktori disszertációmat, és így szereztem doktori címet biokémiából.

- Néhány kivételtől eltekintve, általában az ember életében akkor történnek nagyobb váltások, változtatások, amikor valami rendkívüli esemény erre készteti. Nálad mi volt ez?
- Nagyon szerettem a kutatómunkát, foglalkoztam állati vírusokkal és humán interferonnal. Aztán sokáig otthon voltam a gyerekekkel. A férjem, aki fogorvos, elvégzett egy egyéves komplementer medicina képzést, és minden alkalommal, amikor hazajött, elmesélte, hogy aznap miről volt szó. Amikor a homeopátiáról beszélt, azonnal tudtam, hogy ezzel szeretnék foglalkozni. Ha visszanézek az azóta idáig megtett útra, olyan, mintha minden egyes lépés ki lett volna jelölve számomra, mintha előre lerakott kövekre kellett volna lépnem.

- A mondás szerint, aki arra érdemes, azt a sors vezeti, aki nem, azt kényszeríti. A legtöbbünket kényszerít, jó látni végre valakit, akit lehet vezetni. A homeopátia és a GNM ugyan más megközelítés a gyógyítás tekintetében, de csak első „blikkre”. Ha egy kicsit belepillantunk egyikbe is, másikba is – akár csak, mint laikusok –, akkor viszont azonnal láthatóvá válik az azonosság bennük. Mi az?
- A legfontosabb talán a figyelem. Gyakran történik meg, hogy amikor vége van a homeopátiás esetfelvételnek vagy a GNM-konzultációnak, a páciens úgy lép ki az ajtón, hogy azt mondja: sokkal jobban van, mint amikor megérkezett. Az emberek nagyon nagy része vágyik arra, hogy valaki meghallgassa, csak rá figyeljen. Talán olyan dolgokat is megfogalmaz, amiket addig még önmagának sem mondott ki.
A másik nagyon lényeges hasonlóság a holisztikus szemlélet, azaz hogy a betegségre nem úgy tekintünk, mint valami független dologra, hanem valóban az egész embert, mint egységet nézzük.

- És miben egészítik ki egymást?
- A homeopátiás esetfelvétel során először meghallgatjuk a pácienst; hagyjuk, hogy elmondja a panaszait, tüneteit. Aztán megpróbálunk minél részletesebb információkat kapni ezekről a panaszokról: mióta állnak fenn, mi váltotta ki és az ún. modalitásokat, azokat a tényezőket, amelyek javítanak vagy rontanak az adott tüneteken. Végül információkat keresünk a páciens egészséges személyiségéről: az étvágyáról, alvásáról, álmairól stb.
AGNM-konzultáció szempontjából a legfontosabb az, hogy megtaláljuk azt az eseményt, ami az adott betegség kiváltója, pontosabban azt, hogy ennek a bizonyos eseménynek az átélése mit váltott ki a páciensből.

- Hogyan döntöd el, hogy mikor, melyiket alkalmazod a gyógyítás során? Netán mindig alkalmazod mindkettőt? Már ha egyáltalán elkülönülnek Benned, hogy melyik tudásod honnan származik.
- Az esetek túlnyomó részében homeopátiás kezelésre jönnek hozzám - talán azért is, mert nem tudják, hogy a GNM-mel is foglalkozom. De az is lehet ennek az oka, hogy gyakran a homeopátiás esetfelvétel során elhangzó kérdésekre is nehezen tudnak válaszolni a páciensek (pl. hogy milyen jellegű a fájdalom, mitől romlik, vagy javul), a GNM-konzultációnál pedig olyan kellemetlen, fájdalmas eseményre kellene visszaemlékezni, amiket az ember megpróbál még önmaga elől is elrejteni.

- Miről fogsz írni nekünk, hogyan segítesz bennünket a tudatosodás útján?
- A GNM (Új Germán Medicina) alapjairól.

- Kedves Klári! Nagyon szépen köszönjük az interjút, és örömmel várjuk cikkeidet. Ám ha valaki szeretne Téged személyesen is megkeresni, hogyan érhet el?
- Telefonszámom: +36302696476, e-mail-címem: drtothklara@hotmail.com

HOMEOPÁTIA - Dr. Mocsonoky Zsuzsa

A TÜNETEK ELNYOMÁSA

Mottó: „ A betegségek nem derült égből villámcsapásként törnek ránk, hanem a természet ellen naponta elkövetett vétkekből születnek. Ha ezek felhalmozódtak, akkor látszólag hirtelen kitör a betegség. „ Hippokratesz

Mielőtt a homeopátia részleteiben tovább mennénk, szeretnék néhány fogalmat megosztani veletek, és tanácsot is adni bizonyos állapotokban, ami talán még kevéssé ismert.
1) ELNYOMÁS. A mai akadémikus orvoslás (de a régebbi is) legfőbb tevékenysége, hogy a megjelenő tüneteket elnyomja. Ezzel a betegséget „visszanyomja” a szervezetbe, aminek a következménye egy súlyosabb állapot megjelenése - vagy krónikus folyamat kialakulása. Példa erre a szénanátha kezelése. Ennek elnyomása antihisztaminokkal, vagy még inkább szteroidokkal előbb utóbb tovább hatoló tüdő folyamathoz - akár asztmához vezethet. De az is ismert, hogy a korán megjelenő ekcéma kezelése krémekkel, és orvosságokkal, nagyon gyakran vezet szénanáthához, vagy asztmához. És gyakran vagy egyik, vagy másik lángol fel jobban - míg a párja csöndben van. (A kínai gyógyászat egyébként jól ismeri ezt a jelenséget, mert a tüdő légutakhoz tartozó érzékszerve a bőr.)

2) A másik közismert elnyomó kezelés a LÁZCSILLAPÍTÁS. A láz valójában a szervezet válasz reakciója a betegségre, mellyel igyekszik magát meggyógyítani. Ha erre úgy tekintünk, mint a legfőbb problémára, nagy hibát követünk el. Azzal, hogy minden áron láztalanná akarjuk tenni a beteget, és lehetőleg minél gyorsabban, az immunrendszer munkáját leállítjuk! Ilyenkor a legbölcsebb, ha pihen a beteg - vagyis fekszik. Ha fázik, takarjuk be - akár 3 takaróval - de ha úgy érzi jobban magát, akkor éppen csak valamivel. Ne az eddig hallott „a nagyanyám is így csinálta” módszerekhez ragaszkodjatok. Mindig alkalmazkodjatok a beteg jelzéseihez. Ha hideg folyadékot akar inni, akkor azt - de ha csak a meleg teát hajlandó meginni, akkor azt adjátok. A magasabb akár 38,5-39 fokos lázat a gyerekek 1-2 napig egészen jól viselik. Hosszabb ideig nyilván nekik is megterhelő és az idős embereket már rövidebb idő alatt is kimerítheti, és megterheli a szívet - ilyenkor érdemes segíteni egy kicsit. A gyakran alkalmazott lázcsillapítók előbb utóbb megakadályozzák a test védekező mechanizmusát. Sokszor örülnek ilyenkor az emberek, és büszkék arra, hogy ők nem szoktak lázasak lenni. De ha egy kicsit tovább kérdezgetjük, akkor kiderül, hogy az akut betegségekből is nehezen gyógyulnak, akár 2 hétig is eltart, mire nagyjából jól érzi magát. Ezen kívül egy sor krónikus betegségben szenvednek, ami már életük részévé vált. A kémiai lázcsillapító szerek használata különösen káros. A ma igen kedvelt és széles körben használt (és sok orvosságban benne levő) paracetamol gyakori alkalmazása májbetegséget okozhat arra fogékonyaknál. Mellesleg a mai világban a bélrendszer után a leginkább terhelt és megzavart szerv a máj. Ez a rendkívül fontos, nagyon sokrétű szerepet játszó szervünk (méregtelenít, fehérjéket épít, koleszterint bont és épít, epesavakat termel stb.) az emberek 80-90%-ában nem kielégítően működik.

A magas láz csillapításának legjobb módja a megfelelő homeopátiás gyógyszer - aminek csak egy aspektusa a láz - ezen kívül jó néhány tünet alapján választjuk ki az éppen megfelelőt. Ha ezt nem tudjátok megtenni, szóba kerülhet a fizikális lázcsillapítás. Ennek egyik módja a végtagborogatás víz és almaecet keverékével. Ha hideg a végtag (kéz-láb) - akkor kb. 40C fokos legyen a keverék, ha meleg a végtag, akkor szobahőmérsékletű. Amikor kiegyenlítődött a hőmérséklet, vagyis lehűlt, vagy fölmelegedett a borogatás, akkor lehet cserélni, a lepedőt mindig kiöblítve. A lepedőt (kisebb legyen, de jó a vékonyabb vászontörülköző is) hideg folyó vízben kell kiöblíteni, egy kicsit várni, hogy kb. szobahőmérsékletű legyen és utána az adott hőmérsékletű ecetes vízbe mártani újra. Egyébként kevésbé lesz hatásos, nem tudja a lepedő kellően átvenni a hűvösebb, vagy melegebb hőt. Helyes alkalmazás esetén 30-40 perc múlva legalább 1 fok C hőmérséklet csökkenést lehet elérni. 1 liter vízhez 2-3 evőkanál almaecetet kell adni, és a vízbe mártás után a lepedőt ki kell csavarni.
Egy másik forrás javaslata: a köldök körül citromos (vagy almaecetes) vízbe mártott ruhát - zsebkendőt rakjunk, és ezt kb. 10 percenként ismételjük meg. Ez is remekül működik!
A másik módszer a hűtőfürdő, amit viszonylag sokan alkalmaztak már. Fontos, hogy itt is a meleg felől indul, kb. 40 fokos legyen a víz, amit fokozatosan langyos vízzel hűtsetek, egészen kb. 34 fokig. A hűtés alatt bőségesen itassuk a beteget. Utána langyos zuhany, törülközés nélkül pizsama és alapos betakaródzás jön. Valószínű a gyors elalvás és az izzadás - ami a legjobb lázcsillapító.
A gyógyulást támogatja a bőséges folyadékfogyasztás (ha tud inni - ha nem, az egy fontos homeopátiás tünet!) és a diéta. Ha nem kíván enni, egyáltalán ne erőltessétek. Ha van étvágy, akkor is inkább gyenge zöldségleves, préselt zöldség - esetleg gyümölcslé (ha nincs hasmenés) támogatja a szervezetet. Nem javasolt az állati fehérje fogyasztás pár napig. Amikor már jól van - lehet lágy tojást, párolt húst, húslevest enni, mértékkel.

A következő számban néhány jól bevált homeopátiás szert szeretnék röviden bemutatni, a leggyakrabban megjelenő lázas állapotokra.

"Légy olyan, mint a madár, aki alól ha kivágják a fát, nem a mélybe zuhan, hanem a magasba száll!"
Szeretettel Zsuzsa

Dr. Mocsonoky Zsuzsa - homeopátiás orvos

ÚJ GERMÁN MEDICINA - Dr. Tóth Klára

A KEZDETEK ...

A GNM (German New Medicine), azaz az új germán orvostudomány megalkotója Dr. Ryke Geerd Hamer német orvos.
Hamer dr. 1935-ben született, konzervatív család gyermekeként. Először teológiát tanult, majd elvégezte a Tübingeni Orvosi Egyetemet. 1978-ban családjával Rómába költözött, hogy ingyen gyógyítsa a rászorulókat. Itt kezdődött az az eseménysorozat, amely elvezette őt azokhoz a felismerésekhez, amelyek a GNM alappilléreit képezik. Szeretett fiát, Dirket aug. 18-án eltalálta egy vadászfegyver lövedéke. 17 műtétet hajtottak végre rajta, de végül dec. 17-én édesapja karjai között meghalt. 1979 tavaszán Hamernél hererák alakult ki. Mivel korábban soha nem volt komoly betegsége, arra a következtetésre jutott, hogy a hererák kialakulása összefügg azzal a váratlan érzelmi megrázkódtatással, amit fia elvesztése okozott. Fia iránti tiszteletből a váratlan sokkot Dirk Hamer szindrómának (DHS) nevezte el.

Visszatért Németországba, és akkori munkahelyén, a Müncheni Egyetem rákklinikáján elkezdte kikérdezni a daganatos betegeket, és hamarosan felismerte, hogy hozzá hasonlóan mindannyian valamilyen váratlan sokkot éltek át. Abból a feltételezésből kiindulva, hogy minden testi folyamatot az agy irányít, kutatását rövidesen kiterjesztette a betegek agyi CT-jének vizsgálatára, és ezeket összevetette az orvosi diagnózisokkal és betegek pszichés vizsgálatának eredményeivel. Minden esetben talált egy léziót (sérülést) az agynak azon a területén, amely azt a szervet szabályozza, amelyben a daganat kialakult. Kristálytiszta összefüggést talált aközött, hogy bizonyos konfliktus-sokkok hogyan manifesztálódnak bizonyos szervekben, és hogy ezek a folyamatok hogyan függenek össze az aggyal. Korábban soha nem vizsgálták a betegségek agyi eredetét, és az agy mediátor-szerepét a psziché és a megbetegedett szerv között.
1981-ben megszületett a GNM, amely tapasztalatokon alapuló természettudomány. Az élő szervezet biológiai, orvostudományi összefüggéseit úgy írja le, mint a psziché, az agy és a szerv egységét. Dr. Hamer felfedezései azt mutatják, hogy minden betegségnek biológiai értelme van, a betegségek nem a szervezet rosszindulatú működési zavarai, hanem a természet speciális biológiai programjai.

Az ún. Hameri góc az agyban

Hamer dr. az általa felfedezett összefüggéseknek az új orvostudomány öt biológiai törvénye elnevezést adta. Ezek a következők:
1. Minden speciális biológiai program egy DHS (Dirk Hamer szindróma) – egy váratlan, nagyon heves és elszigetelten átélt konfliktus - következménye, amely egyidejűleg jelenik meg a pszichében, az agyban és a megfelelő szervben.
2. Minden speciális biológiai program két fázison megy keresztül – abban az esetben, ha a sokk megoldódóik.
3. Megmutatja a psziché, az agy és a szerv közötti összefüggést az emberi test embrionális és evolúciós fejlődése szempontjából.
4. A mikrobák segítik a gyógyulást.
5. Minden betegségnek jelentése, értelme van.

Ezen törvényszerűségek magyarázatára a későbbiekben visszatérünk majd.

Hamer doktort rendkívül súlyos atrocitások érték, többször próbáltak merényletet elkövetni ellene. Az üldöztetés elől Norvégiába menekült, jelenleg is ott él.

Dr. Tóth Klára - GNM konzulens

Telefon: +36-30/2696-476,
E-mail-cím: drtothklara@hotmail.com
Web: www.masterdental.hu

HORMONEGYENSÚLY - Kollerné Kiss Gyöngyi

Köszönöm jól vagyok! - Vagy mégsem?
Néhány gondolat a mellékvese kifáradásról

Elcsépelt téma a stressz és annak káros hatásairól hallani. Valóban eleget tudunk róla? Sok embernek van betegségtudata vagy betegségérzete. Állandó fáradtság érzet, fájdalmak, szédülések, szellemi és fizika teljesítménycsökkenés, szokatlan súlygyarapodás sejteti, hogy valami nincs rendben, azonban nincs konkrét diagnózis, amely kiindulópontja lehetne egy gyógykezelésnek vagy terápiának. Mi áll a hátterében ennek az alattomosan elbújó kórképnek. A neve: mellékvese kifáradás.

Mi a stressz?
Az észlelt lelki vagy fizikai fenyegetésre adott válasz, akár tudatában van az egyén annak, hogy fenyegetést érez, akár nem.

Miért nem vagyunk tudatában mindig a fenyegetésnek?
Mert a szervezetünk kisgyermekkorban tanulja meg felismerni és kezelni a stresszhelyzeteket. Ezt egy harmonikus, szerető családi környezetben helyesen alakul ki. Ha ebben az életszakaszban traumák és hiányok lépnek fel, a gyermek elfojtással védekezik. Később ezekből az elfojtásokból és a túlzott stressz reakciókból fakadóan szinte állandó stresszhelyzetet érzékelhet, amelyre a szervezet betegségekkel reagál.
Másodsorban annyira megszokottá váltak a hétköznapi élet stresszorai , hogy nem is veszünk tudomást róla. Ilyen lehet a napi reggeli dugóban való autózás, vagy a rendszertelen táplálkozás- Inkább csak a fokozott, azonnali idegi- testi tünetekkel járó reakciókat tulajdonítjuk annak.

Van stressz-mentes élet?
Nincs. Hiszen egész életünk állandó körforgásának része, és egy fogyókúra vagy egyébként örömteli babavárás is ehhez a helyzethez sorolható. Ez nem feltétlenül ártalmas, hiszen az eustressz jótékony: erősítő hatású, megoldhatónak, leküzdhetőnek tűnik az adott helyzet. A distressz ártalmas, kellemetlen. Intenzíven fenyegető egyensúlyvesztést eredményez.
A stressz teljes hiánya energiaválságot, túltengése pedig betegségeket okozhat. Itt is, mint mindenütt, az egyensúlyon van a hangsúly.

Hogyan zajlik ez a folyamat?
Támadás hatására az agy parancsot küld az agyalapi mirigyen keresztül a mellékvesének, mely kortizolt állít elő, amelynek egyik, ha nem a legfontosabb feladata, hogy segítse a szervezetet a stresszre való reakcióban. Ilyenkor megnő a kortizol szint. Ez segíti szabályozni a vérnyomást, a kardiovaszkuláris funkciókat, az inzulint, a glükozt, az immunfunkciókat, az anyagcserét. Válasz a gyulladásokra.
Ha ez az állapot tartósan áll fent, akkor a mellékvese elfárad. Tehát ez akkor következik be, amikor a minket érő stressz meghaladja a testünk ellensúlyozó és helyreállító képességét.

A nők és mellékvese fáradtság
Mai társadalmunkban a nőket súlyosabban érinti a szindróma, negyvenes éveikre szinte valamennyien érintettek. A tartósan magas kortizol szint képes pajzsmirigy vagy petefészek szervrezisztenciára, azaz az említette szervek nem képesek reagálni a hormon jeladásaira. A mellékvese kifáradt nőknél nagy mennyiségben tapasztalható pajzsmirigy alulműködés. A magas kortizol által előidézett szervrezisztencia vonatkozhat akár a hasnyálmirigyre is.

A mellékvese fáradtság tünetei:
- enyhe depresszió
- krónikus fáradtság, kimerültség érzése
- PMS tünetek
- alacsonyabb szellemi teljesítőképesség
- indokolatlan súlygyarapodás
- allergiák stb.

Mit lehet tenni?
- a krónikus stresszt okozó tényezők kiiktatása
- alvás minőségének, mennyiségének biztosítása
- vitaminok, ásványi anyagok, gyógynövények pótlása
- megfelelő táplálkozás biztosítása

A helyreállítás nem lesz egy rövid és főleg nem lesz egyenes út! Ez egy igen komplex állapot, hullámhegyek és hullámvölgyek váltogathatják egymást a gyógyulás rögös útján.
Érdemes komolyan venni, mert kezelése igen jó életminőség javulást eredményezhet.

Kollerné Kiss Gyöngyi - hormonegyensúly tanácsadó
www.moksacsepp.hu; www.harmonikusan.hu; www.gyongyi.irasai.hu

ÉBREDÉS SZÓTÁR - EzoTaro

ÉRZELMEK

Mi jut eszedbe róla?
Mik az érzelmek?
Mennyiben befolyásolja a hangulatunkat az időjárás? És a többi ember? Az események? Mennyire vagyunk kitéve a külső, környezeti hatásoknak?
Ismert jelenség az óvodákban, hogy ha az egyik gyerek elkezd sírni vagy nevetni, a többi is rázendít, anélkül, hogy valódi érzelmeket élne át. Mi felnőttek is szoktuk mondani, hogy a rosszkedv vagy a jókedv is lehet ragadós.
Ha ennyire befolyásolhatóak vagyunk érzelmileg, akkor valósak-e az érzelmeink? Mit jeleznek az érzelmek? Az érzelmeink élik a saját önálló életüket, vajmi kevés beleszólásunk van. Csak egyet tehetünk, megéljük.
Ezek szerint az érzelmeinket nem tudjuk befolyásolni? Ki vagyunk téve a mindenkori érzelmeinknek? Mivelhogy elfojtani nem lehet, meg kell élnünk. De akkor mi a megoldás? Hogyan tudjuk kioldani az érzelmeinket, legalább annyira, hogy ne uralkodjanak rajtunk? A megértés által. Pl. ha most pechsorozatban vagyunk éppen, akkor nem arra gondolunk, hogy milyen rossz nekünk, és másoknak bezzeg milyen jó, hanem először is elfogadjuk a helyzetet, nem hibáztatunk senkit – magunkat sem! Aztán igyekszünk legjobb tudásunk szerint megoldani, és arról sem feledkezünk meg, hogy mások ugyanígy problémákkal küzdenek, ahogy mi.
Mi történik, ha elfojtjuk az érzelmeinket? Mire jók az érzelmeink?
Érzelmeink azt jelzik, hogy mi jó illetve mi a rossz nekünk, vagyis elsősorban a minőséget, ezzel útmutatót adva a további haladásunk irányának.
Érzelmeink befolyásolják cselekedeteinket és a cselekedeteink befolyásolják érzelmeinket, vagyis az érzelmeink át-meg átszövik az életünket. Érzelmeink elfojtása betegségekhez vezet, ha viszont rázúdítjuk környezetünkre, akkor túl sok konfliktus adódik.
Érzelmeink sokszínűek, és ősi védekezési ösztöneink rendkívül erőteljes energiákat is képesek megmozgatni. Nem csoda, hiszen idetartoznak a „harcolj vagy menekülj” és a „szemet szemért fogat fogért” jellegű érzelmek. Ez utóbbinak az ad védekező jelleget, hogy az erősebb marad fenn, ugyanakkor ez már átvezet a hatalomérzethez is.
Az érzelmeinkkel kognitív (megismerő) tartalmak is együtt járnak, melyek befolyásolják őket és visszafelé is igaz: érzelmeink befolyásolják a megismerésünket. Például, ha pozitív hangulatban vagyunk, akkor sokkal kevesebb negatív információ jut el hozzánk, míg ha dühös, vagy elkeseredett hangulatunk van, akkor este levonjuk a következtetést, mely szerint ma mindenki a mi idegeinken táncolt.
Agyunk megismer és megmagyarázza a megismerteket, érzéseink pedig mutatják az utat, hogy merre menjünk. Erkölcsi érzékünk is érzelmeink megéléséből fakad, ami éppen azért fontos, hogy saját bőrünkön tapasztaljuk meg, tetteinknek milyen következményei vannak magunkra és másokra nézve. Aki elfojtja érzelmeit – az elfojtás mértékétől függően – nem képes eligazodni az életben, mert nem ismeri meg a valóságot. Erre mondjuk, hogy „ez az ember a fejében él”.
Érzelmeinket nem akarattal fojtjuk el, ez egy tudatalatti megküzdési stratégia. Az érzelmek elfojtása mindig szenvedésre, fájdalomra vezethető vissza. Bárki, aki képes önmagát figyelni a „Figyelő” szemével (ez teljes objektivitást jelent, de nem érzéketlenséget, hanem érzelmek felettiséget), megtapasztalja, hogy mi történik, amikor megbántják. Nem az egó sértődéséről beszélek, ami csak a szerep egyik kelléke, hanem a valódi fájdalomról, amikor mélyen megbántanak bennünket. Ilyenkor eltávolodunk érzelmeinktől, amíg fel nem tudjuk dolgozni az eseményt. Az ember alapból véve nyitott, hiszen az élete múlhatott/múlhat rajta adott esetben, tehát a zárkózottság csak egy bizonyos fokig típus kérdése, azon túl a fel nem dolgozott sérelmek következménye. A zárkózottságból következtethető ki ennek mértéke.
Ismételgetéseinknek éppen ez a kulcsa, hogy megéljük, megismerjük, elfogadjuk, hogy cselekvéseinknek, beszédünknek, gondolatainknak következményei vannak. Hogy ez jó, vagy rossz, kellemes vagy kellemetlen, mi döntjük el, illetve az, hogy vágyainkhoz, céljainkhoz képest mely pontokon bukkannak fel életünkben az okozatok.

Azonban különbséget kell tennünk érzelmek és megérzés között.
Habár a megérzés eredetét sem tudhatjuk biztosan, hogy egó félelem/vágy, avagy valódi megérzés motiválja, mégis különbözik az érzelemtől.
Az érzelem önmagában véve energia – ugyanúgy, mint bármi más. Az, hogy minek tulajdonítjuk érzelmeinket, attól függ, hogy éppen mire irányul a figyelmünk.
Az érzelem tehát egóhoz kötött, a megérzés viszont Lélektudatot feltételez, amibe persze jócskán beleszólhat az egó is.
A következő hónapokban az érzelmeket járjuk körbe, ezt a kimeríthetetlen és elképzelhetetlenül sokrétű témát. Azért megpróbálunk valamiféle „rendet vágni” és teljesen önhatalmúlag felosztani az érzelmeket pozitív és negatív érzelmekre, melyek a következők: boldogság, szerelem, szeretet, öröm, szépség, harmónia, félelem, szorongás, magány, kisebbrendűségi komplexus, bűntudat, negativitás, szomorúság, kiegyensúlyozatlanság, fájdalom – harag – düh - agresszivitás.
A következő részekben ezeket tárgyaljuk részletesebben.
(A témához kapcsolódik a „Kicsién, az egó védelmében” c. cikk. Lásd: lejjebb!)

Batta Éva - LélekRestaurátor

TUDATOS ÉTKEZÉS - Orosz Tünde

KISÉTKEZÉSEK

A táplálkozásunk egy örök vitatéma, egyre többet kerül mostanában szóba. Ezen belül is vitára adhat okot a tízóraik és uzsonnák szükségességének a kérdése, amit összefoglaló néven a szakma kisétkezésnek nevez. Előzőleg szó volt a tudatosan alakított étkezésünk kapcsán a reggelikről, a következőkben pedig a két kisebb mennyiségű, de jó minőségű tízóraikról, uzsonnákról lesz szó.
Vannak, akik szerint nem szükséges, ők inkább a napi háromszori étkezésre szavaznak. Vannak azonban olyan esetek, emberek, állapotok, amikor viszont igenis szükségesnek tartjuk a reggeli és ebéd között elfogyasztott tartalmas tízóraikat, illetve az ebéd és vacsora között történő uzsonnákat.
Mennyiségére vonatkozólag talán a legegyszerűbb, ugyanakkor legcélszerűbb mérték legyen az „ egy maréknyi” mennyiség. Amit ajánlok, az többnyire olyan táplálék legyen, ami a főétkezések során általában kimarad, illetve nem szerepel. Ha van olyan tápanyagcsoport, mint pl. ásványi anyagok, vitaminok, aminek mennyiségét ajánlott valamiért megnövelni akkor olyat válogassunk lehetőleg, ami ezekben gazdag étel. Gondolok itt arra, hogy pl. Omega 3-ra van szüksége szervezetünknek, és nem szeretnénk különböző táplálék kiegészítőket szedni, próbáljuk ezt a lehető legtermészetesebb forrásból táplálékkal pótolni, akkor ilyen tartalmú élelmiszereket keressünk tízórai vagy uzsonna céljára. Mindig kis mennyiségű legyen ez a két kis étkezés. Lehet egy marék olajos mag, dió, mogyoró, mandula vagy pisztácia, esetleg kesudió.
Fogyaszthatunk ilyenkor pl. gyümölcsöket, főként idénygyümölcsöket, mivel azt már említettem, hogy főétkezések után nem szerencsés a fogyasztásuk, de szervezetünknek szüksége van rá vitamin és rost tartalma miatt, akkor válasszunk valamilyen idénygyümölcsöt uzsonnára vagy tízóraira. Lehetőleg frissen, nyersen és hozzánk minél közelebb termőt. De ilyenkor egy-egy szelet reform sütemény, netán desszert is szóba jöhet. Könnyebb az emésztés, ha nem ebéd után eszünk meg pl. egy magunk készítette gyümölcspudingot, vagy süteményt, hanem a kisétkezésünket adja majd. Egy étkezésre lehetőleg egyféle gyümölcsöt fogyasszunk. Zöldséggel, sem más táplálékkal ne keverjük különböző emésztési idejük miatt.
Példaként, ötletként felsorolok néhány olyan finomságot, amit úgy tízóraira, mint uzsonnára jó szívvel ajánlhatok bárkinek.
Elsőként egy olyan finomságot, ami egy reformsütemény, az alapanyagait illetően érdekes, mert sem lisztet, sem cukrot sem margarint sem pedig tojást nem tartalmaz, mégis finom, és édes. Napokig eláll, könnyen gyorsan elkészíthető, és alapanyagai az évszakok változásával, és lehetőségeink szerint változhatnak. Számtalan variációban elkészítettem már, előadásaimra érdekességképpen szinte mindig ilyet viszek magammal, a siker még soha nem maradt el.
A másik egy örök kedvenc, a reform köles szelet, ami szintén idénygyümölcsökkel kiegészítve rendkívül finom és még annál is egészségesebb lehet.

Íme a két recept a kisétkezésekhez:

Gyümölcsös köles szelet:

Egy pohár megmosott lecsurgatott kölest 2 –szeres mennyiségű vízben puhára főzünk, majd 2 kanál mézzel vagy rizssziruppal elkeverjük, és egy kiolajozott tepsibe tesszük, elsimítjuk. (Tehetünk bele leheletnyi fahéjat és mazsolát is.) A tetejére felszeletelt gyümölcsöt, körtét vagy almát, szilvát vagy bármilyen más süthető gyümölcsöt teszünk szépen elosztva.
Ha almát tettünk, pici fahéjjal megszórjuk, esetleg mézet még csurgathatunk rá.
Sütőbe téve jól átsütjük. Kihűlés után szeletelhető.
Ha almásat csináltunk, tálaláskor vaníliasodóval leönthetjük, a szilvásat esetleg egy vörösbor sodóval. Különleges, finom édesség. Darált mandulával, dióval, vagy mogyoróval még tovább fokozhatjuk a csodát. Csupa egészséges, számunkra hasznos táplálék került bele, egyszerű, nem drága, hamar elkészíthetik kezdő háziasszonyok is.

 

„Csodasüti”

Amibe nem kell se liszt, se tojás, se cukor, se margarin.
Kell viszont: 10 dkg kókuszreszelék, 15 dkg őrölt pörkölt sótlan ledarált mogyoró, 3 evőkanál olaj, 15 dkg zabpehely, 1 kávéskanálnyi őrölt fahéj. 2-3 alma, (attól függ mekkorák, és mennyire leves) 2 banán. A banánt és az almát pépesre turmixolva tesszük a fenti hozzávalókhoz, és jól összekeverjük egy tálban. Pár órát állni hagyjuk. Attól fog összeállni, hogy a zabpehely nyáktartalmát kioldja a gyümölcslé, a gyümölcscukor adja majd az édes ízt. Sütőlemezen, illetve szilikonlapon félujjnyi vastagra nyújtva megsütjük, kb. 15 perc 170 fokon. Különböző színűre süthetjük, megszárítva müzliszelet helyett kiváló. Igazán egészséges süti, mert minden károsnak mondott dolog kimarad belőle, és mégis finom.

Orosz Tünde reform szakács
Telefon: +36-20/378-6860
Web: www.tundekonyhaja.hu

„Nem az a fontos, hogy meglássuk, ami a távol ködébe vész, hanem, hogy megcselekedjük, ami most előttünk áll.” (Thomas Carlyle)
MAGYAR SPIRITUS

Tartalom

A mi saját ószövetségünk
Boldogasszony Anyánk
Jézus Evangéliuma
Magyar újjászületés – ...
Magyar feltalálók, magyar ...
Magyar film: Egri csillagok
Magyar színmű: Az ibolya
Magyar népmesék: Piros malac

 

BOLDOGASSZONY ANYÁNK…

Boldogasszony anyánk
Régi nagy pátrónánk
Nagy ínségben levén
Így szólít meg hazánk
Magyarországról
Édes hazánkról
Ne felejtkezzél el
Szegény magyarokról

Nyisd fel az egeket
Sok kiáltásunkra
Anyai palástod
Fordítsd oltalmunkra
Magyarországról
Édes hazánkról
Ne felejtkezzél el
Szegény magyarokról

Kegyes szemeiddel
Tekintsd meg népedet
Segéld meg áldásra
Magyar nemzetedet
Magyarországról
Édes hazánkról
Ne felejtkezzél el
Szegény magyarokról

a képre kattintva kinagyítható a kotta

 

Badiny Jós Ferenc: Jézus Evangéliuma http://vimeo.com/17097562

„Nehéz az Igazság útja. De ha a Fényt követed, szemben állsz vele. Akkor a sötét árnyék mögötted van. De bizony, ha hátadat fordítod a Fénynek, csak a sötétség vesz körül, melyben legnagyobb teher a saját árnyékod.”

JÉZUS KIRÁLY, A PÁRTUS HERCEG

II. A mi ószövetségünk szent hagyományai

"NEM szabad egyszerűen átsiklani azon a hamisításon, hogy valaki a sumírul írt „fokos” szót „kapának” fordítva adja a köztudatba, mert a fokos létezése, használata és az életben való állandósítása szorosan összefügg a „tudás népének”, a Mah-Gar-nak, Istentől rendelt azon feladatával, amelyet a „nagyhatalmas-nemzetség” minden népcsaládja elismert és tiszteletben tartott. Itt tudnunk kell azt, hogy ez a „nagyhatalmas-nemzetség” olyan egy-azonos nyelvet beszélt, melynek csak nyelvjárási (dialektikus) eltérései voltak az egymástól távol eső földrajzi települések szerint. Ugyanis sumírul Ku-Mah-Gar-Ri-Es-Ma volt a neve annak az országnak, ahol ez az egy-azonos nyelv uralma volt és – mai ismereteink szerint meghatározva – magába foglalta a Kárpátmedence – Káspi-Aral térség – Kaukázus – Mezopotámia (két folyó országa) területét.
Így történt azután az, hogy amikor Sumériát, vagyis azt a földet, ahol az „Isteni kinyilatkoztatást” kapta meg a Mah-Gar nép a „Fokos szövetségével”, elöntötte a vízözön és elpusztultak az emberek, akik nem tartották be a Szövetséget. – A Kárpát-medencéből és a többi területekről érkezett az új „feltöltés”, de a fokos gyártásának törvénye (monopóliuma) a kárpát-medencei népre szállt, és innen látták el a fokossal a „nagyhatalmas-nemzetség”
minden törzsét, minden népcsaládját.

A következőkben ismertetem A MI SAJÁT ÓSZÖVETSÉGÜNK SZÖVEGÉT – okulásra és elmélkedésre:
1. IZ-TEN tökéletes alkotásában, az Ő változtathatatlan akarata szerint, Én-Lil elválasztotta az Eget a Földtől és messzire távolodott a Föld attól
2. Én-Lil kiásta a Mag-ot a Föld belsejéből, hogy majd kalász fakadjon belőle a Rendeltetés szerint.
3. Az Ég és a Föld szövetségévé a Fokost avatta; a Fokos és Nádkosár hivatásául pedig a Munkát rendelte.
4. Így magasztalta fel Én-Lil a Fokost. Aranyból lett az Ő fokosa, és ezüstből annak dísze. Feje lazúrkő és foka erős, mint a gátakat döntő Égi Bika.
5. Amikor Én-Lil megteremtette így a Fokost és annak sorsát is megszabta, fején ékeskedő Szent Koronáját annak az Em-Bar-nak fejére illesztette, akit már előbb a Földre küldött és most kegyes szemmel nézett rájuk.
6. Az Ég lakói mind köréje sereglettek és Én-Lil elibük tette a Szent Fokost.
7. Imával hódoltak Én-Lilnek az Ég lakói és aztán – égi szózat kíséretében – átadták Én-Lil Szent Fokosát a földi Em-Bar-nak, hogy a rávetett sors szerint használja azt.
8. Az Ég lakóinak szózata pedig az volt: „Vegyétek Én-Lil Szent Fokosát örök szövetségül. Mert szövetséget állapítunk meg mi közöttünk és ti közöttetek és a ti magotokból utánatok jövő nemzedékek között.
9. Iz-ten – Én-Lil által – tinéktek és nemzedékeiteknek adta a Földet, a Tudás fájával örök birtokul. Telepedjetek és gyarapodjatok a négy folyók gazdag vidékein.
10. A Szent Fokos ama szövetségnek jele, melyet meg kell tartanotok mi közöttünk és ti közöttetek, akik majd a földi helyeken – a Munka erejével – felépítik Iz-Ten földi birodalmát. E Szent Fokos Szövetsége adja meg nektek a Föld birtoklásának hatalmát.
11. Azért rendeljük, hogy nemezedékeitek fiainak mindegyike éljen és munkálkodjon e Szövetség Fokosának erejével. A kezében tartsa és jól használja az Én-Lil dicsőségére.
12. És amikor Én-Lil aranyfokosát a Földre szállt Em-Bar kezében látta, villámfényt szórt arra és mennydörgésként így hallatszott szava a Földre:
Szövetséget kötöttem veled kosi Em-Bar a Fokos erejével. A Föld ura lész mindaddig, míg hűséggel szolgálod és megtartod Szövetségemet.”
13. Az Ég lakói pedig jól segítették a földi kosiakat a Szövetség szerint. Bőség és boldogság fakadt a Földön a Fokos ereje által.
14. Városokat épített a Fokos, és a Fokos Háza lett az Igazság szentélye, de a Szövetség ellen lázadó házat, az engedetlenség otthonát is a Fokos dönti romba.
15. Lemetszi a gonoszság fejét. Letöri koronáját és kivágja gyökerét, de segítője és oltalmazója a Jóság virágát termő Életfának.
16. Én-Lil Atya meghatározta a Fokos hivatását … és az Ég és Föld közötti Szövetség ereje által pedig mindörökre rendelte azt, hogy: „A fokos dicsértessék…!”
17. Az Ég lakói jól teljesítették a Szövetséget. Mert ahogy a földi ember Em-Bar testében él a Lélek fénye és annak ereje által uralja, formálja az anyagot – folytatva Iz-Ten akarata szerint a Teremtés munkáját; ugyanúgy az Ég lakói között Én-Lil volt az, aki a Lélek – Én-Lil – ereje által teremtett tovább minden anyagot és testet.
18. Én-Ki áldotta meg – a Szövetség szerint – a Tudás Fájának országát; fákkal, növényekkel, madarakkal és állatokkal sokasítva meg azt a Föld színén és aranyat, ezüstöt, rezet és mindenféle ércet rejtett annak belsejébe. Az Ég lakói közül ls-Kur lett ezek gondozója, mert ő hozta az aranyat és az ezüstöt az Égből a Földre.
19. Aztán a négy folyó vizeit gazdagította Én-Ki bőséggel és a halak sokaságával. A vizek vigyázójául En-Bi-Lulu-t rendelte az Égből.
20. Az Em-Bar fiai pedig – a Tudás Fájának erejével – ekét és igát szerkesztettek. A Fokossal formálták azt. Elvetettek Én-Lil által a földre adott magvakat és kalászba szökkent gazdag termés ékesítette a földi mezőket. Öntözőcsatornákat is épített a Fokos és ezek gondozójául Én-Ki az égilakó Én-Kim-Du-t tette.
21. Bőség és öröm lakozott a Földön. Házak építésébe kezdtek és a téglavetésre, a téglavető formák készítésére az égilakó Kabta tanította meg a kusok nemzetségét.
22. Az állatok is megszaporodtak. Istállókat építettek nekik. Tejüket lefejték. Én-Ki úgy akarta, hogy Dumuzi – az Ég hű pásztora – tanítsa meg Én-Lil népét az állatokkal való bánásmódra és tejük felhasználására. Így tartották, őrizték az Égiek a földi Kusokkal, Én-Lil Szent Fokosának népével kötött Szövetséget.
Ez a mi ószövetségünk, mely a sumíroknál és a szkítáknál is a vallásos hiedelem szent tartalma volt, …”
(Forrás: Badiny Jós Ferenc: Jézus király, a pártus herceg)

Badiny Jós Ferenc

 

Jézus Király, a pártus herceg

 

a képre kattintva kinagyítható

 

a képre kattintva kinagyítható

Jézus tanításai

 

Leonardo da Vinci

 

a képre kattintva kinagyítható

MAGYAR ÚJJÁSZÜLETÉS – Ludányi Horváth Attila gyűjtése

Függelék (III.): Kozmikus korszakváltás

1./ „(...) Magyarország egy olyan geopolitikai helyzetbe került, ami nagyban hasonlít Krisztus áldozatvállalásának a helyszínére. Természetesen az erők egymásnak feszülésének szempontjából vizsgálva. A szentföldi történelmi helyzet a Párthus és a Római Birodalom szembenállását mutatta. Ebből a mai emlékezet többnyire annyit tud, hogy volt egy mindent meghatározó Szent Római Birodalom. Hogy miért feledkeznek meg arról, hogy ez a rettenthetetlen birodalom ötszáz éven keresztül adófizetője volt a Párthus Birodalomnak egészen Krisztus koráig, nem igazán kérdés ma már. Azért, mert akkor könnyen kiderül az is, hogy a krisztusi történetnek létezik egy annak kozmikus léptéket biztosító polaritása. Nyilvánvalóvá válik, hogy létezett a kialakult kereszténységnek egy másik ága, amely tanításaiban bizony különbözött a római tanításoktól. Hogy melyik tartalmazta az autentikus Jézus-tanításokat? A józan ész logikáját követve nem az, amelyik elhazudta a másik létét is.


a képre kattintva kinagyítható

Ez a hazugságra felépülő rendszerek logikája. Amiről nem tudunk, az nincs is. Szerencsére, ha a polaritások törvénye alapján vizsgálódunk, rögtön hiányérzetünk támad a másik pólus keresése irányában. (…)
Amikor a római kereszténység hazugságainak ellentmondásai következtében, valamint azért, mert spirituális tanításokat használt a hatalmi struktúrák felépítésére és őrzésére, olyan romlott állapotba került, hogy észhez kellett téríteni, elérkezett az idő az első hozzáadott sokk belépéséhez. Ez pedig Attila megjelenése volt a Kárpát-medencében. Azon a földrajzi helyszínen, ahol már a következő energetikai pontja van a Földnek, a szívcsakra, aminek az átlényegítését szolgálja az egész világkorszak. Csak erről a helyszínről lehet a romlott Európát észhez téríteni. Csak a szíven keresztül jött impulzusok azok, amelyekre hallgatva az ember, de az emberiség is képes megváltozni. Attila véghez is vitte művét. Megadta a keresztény Európa fejlődéséhez a szükséges, hozzáadott sokkot. (...)”
(Harsányi László: Nostradamus! Most én mondom...; 205-207. oldal,
„Múlt – jelen – jövő” c. fejezet; Girardi Kft. kiadása, Budapest, 2000.)

MAGYAR FILM: EGRI CSILLAGOK
Gárdonyi Géza: Egri csillagok (ideje: 02:24:41)

MAGYAR ÍRÓ SZÍNHÁZI MŰVE
Molnár Ferenc: Az ibolya 1. rész (ideje: 00:31:24)
A színház mogorva igazgatója egymás után dobja ki az önjelölt színésznőcskéket, akik hízelgéssel próbálnak szerephez jutni. A történet váratlan fordulatot vesz, amikor megjelenik az egyszerű és szókimondó selmeci "segédszubrett", Ilonka. Haumann Péter születésnapjára játszották ezt a darabot.
2. rész (ideje. 00:22:36)

MAGYAR NÉPMESÉK
Piros malac (ideje: 00:06:40)

MAGYAR FELTALÁLÓK, MAGYAR TALÁLMÁNYOK

Selye János (1907 – 1982)

Tudományos felfedezései:
STRESSZ FOGALMA
STRESSZHATÁS
Selye János, orvos, biokémikus és fiziológus, Bécsben, Ausztria, született és Montrealban, (Kanada) halt meg. Tanulmányait Komáromban, Prágában, Párizsban és Rómában végezte. Prágában doktorált. 1931-ben ösztöndíjasként Amerikába került. 1941-től a montreali McGill francia egyetem tanszékvezető professzora. 1945-től saját intézetének, az Institut de Medicine et de Chirurgie Expérimentale igazgató-tanára. 10 nyelven tartotta előadásait. Élete folyamán 9 ország egyeteme avatta díszdoktorrá, és 110 Akadémia hívta meg tagjai közé.
Kutatásai alapján felismerte és 1936-ban megfogalmazta, hogy mi a stressz. A sokféle nyomasztó tényezőt stressz-sornak nevezte el, felismerve ezek kóros, megbetegítő hatását. Ezáltal számos betegség teljesen újszerű módszerekkel vált gyógyíthatóvá. Ezek közé tartozik a szívinfarktus, agyvérzés, erek megkeményedése, bizonyos fajta vérnyomások, vesebaj, ízületi gyulladás, gyomorfekély és bizonyos fokig a rák. Sokéves stressz kutatásainak eredményeit és nézeteit Életünk és a stressz című dolgozatában foglalta össze. Kifejti, hogy az élőlények minden káros behatásra fiziológiai reakciók azonos sorozatával válaszolnak, s ez az általános alkalmazkodási tünet együttes.
Selyének, a stressz elmélet atyjának, több tucat könyve és több száz tudományos dolgozata jelent meg 10 nyelven. Selye részvett a számítógépes orvosi-adatbank rendszerének kifejlesztésében is.

Béres József (1920 – 2006)

Találmánya: BÉRES CSEPP
Béres József dr., agro- és biokémikus, rák­kutató, Záhonyban született. Tanulmányait Gödöllőn, Keszthelyen és Budapesten végezte. 1989-ben megalapítja a Béres RT-t, 2000-ben a Béres Gyógy­szergyár Részvénytársaságot. 1993-ban létrehozza a Béres Alapítvány a Teljes Életért nevű segítő szervezetet. Az Alapítvány több nemes ügyet és a rászorulókat támogatja. Évente több mint 70 millió forint értékű terméket (1000 üveg Béres Csepp és Bérestermékek) juttat ingyen a szegényeknek.
Béres József az 1970-es évek elején találta fel a Béres Cseppet, amely ásványi anyagokból, nyomelemekből és szerves tápanyagokból áll. Ezek szükségesek a jó egészséghez és erősítik az immunrendszert. Találmánya súlyos rákbetegek ezreinek mentette meg az életét. Megszüntette az előrehaladott rákbeteg fájdalmait, és a rosszindulatú daganatokat is elmulasztotta. Nem fogadott el pénzt az általa feltalált gyógyító szerért, mert nem volt képesített orvos, ezért hamarosan anyagilag tönkrement. A kommunista kormány is zaklatta, laboratóriumát feldúlták, kutatási anyagát elkobozták. Miután Magyarországon betegek ezrei álltak sorba a gyógyírért, a kormány kénytelen volt a kutatások folytatását engedélyezni. Ma már milliók szedik naponta megelőző céllal. Dr. Béres szerint: „Egy egészséges világ gyarapodása, épülése elképzelhetetlen a test és a lélek egészsége nélkül. Mi ezt szolgáljuk.”
Béres találmánya 2000. január 27-e óta gyógyszerként van törzskönyvezve. A Béres Cseppen kívül számos más szabadalmazott találmánya van. Forrás >>>


EZOTARO SZÁMMISZTIKA® - SZEPTEMBERRE

Szeptember
Az ősz első hónapja, iskolakezdés. Szüret, vénasszonyok nyara. Még melegek a nappalok, de az éjszakák már nagyobb távolságban követik. Még sokáig van világos, de rohamosan hosszabbodik a sötétség. A természet bujaságát fölváltja a színek kavalkádja. Az érés időszakát felváltja az aratás ideje. A kapaszkodásét, az elengedésé. Beérett a termés, aratunk. Amit vetettünk, azt aratjuk le. Szemügyre vesszük, hogy mit vihetünk magunkkal a következő spirálkörbe. Az érett gyümölcs őrzi a magokat, amikből tavasszal az új élet kisarjad. Most pihenés következik, hosszú, egyre hidegebb esték. A magok is pihennek a földben, várják Nap Apa hívó szavát. Ez a csendesség, a számvetés ideje: mit vetettünk, hogyan ért be és mivé váltunk általa?

A 9-es szimbolikája:
A növekedési folyamat befejezése (mint a terhesség kilencedik hónapjában). A 3-as szám magasabb fokozata, igen erőteljes szám, romolhatatlan, a tudás és beteljesedés jelképe. Lelki és szellemi teljesítmény. A héberek az igazság számának tartották, mert megszorozva reprodukálja önmagát. A kabbalisztikában az alapokat jelenti. Ugyanakkor az emberiség száma, jelképezve a születés előtt az anyaméhben töltött 9 hónapot. Az eleusziszi misztériumokban 9 szféra volt, amelyen a tudatnak keresztül kellett haladnia, mielőtt újjászülethetett volna. A kilencest egy háromszögbe rajzolt fordított háromszög ábrázolja, az ellentétek egységét jelképezve. Szimbolikája a háromszorosan szent hármasból vezethető le. Keleten a yang száma. A taoisták bambuszbotján 9 csomó van, s a szibériai népek sámánlétráin is néha 7 helyett 9 fok található, mint ahogy pl. a Kalevala sem 7, hanem 9 égi és alvilági szféráról, 9 tengerről vagy 9 várról tud. A görög Démétér ennyi nap alatt járja körül - leányát keresve – a világot, Zeusztól pedig 9 múzsa születik. Ennyi az angyali karok száma a Bibliában. Az ember 9 hónapos terhessége ugyancsak szerepet játszhatott e szám szimbolikájának kialakulásában.

A 9-es minőség megélése
Harmonikusan: nagyvonalú, emberbarát, de szereti, óvja és védi az állatokat és a természetet is. Magas fokú hivatástudattal rendelkezik. Szintetizáló képessége, tudása valódi ismeretek eredménye, viselkedése barátságos, de nem túl közvetlen. Vannak ideáljai, de ugyanakkor tisztában van azok megvalósíthatóságának mértékével is. Ezekre az ideálokra azért van szüksége, mert mindig a jobbításon munkálkodik, magasabb rendű, az egyes embereken túlmutató célokért, a közjóért dolgozik.
Diszharmonikusan: átfogó emberszeretetét hangsúlyozza, miközben képtelen bármiféle intimitásra, közelségre. Önzetlensége mögött az munkál, hogy nélkülözhetetlenségét bizonygassa. Szintetizáló képessége általánosságokból tevődik össze, a részletekkel egyáltalán nincs tisztában, így valódi rálátása sincs a dolgokra, eseményekre. Intelligencia híján arisztokrata gőg jellemzi, túlidealizálja a dolgokat és az embereket, maximalista.

Rendeljen írásbeli vagy szóbeli számmisztikai elemzést! A rövid elemzés 7 pontból, a teljes elemzés 25 pontból áll, melyből 1 a szülői háttérről, 15 a lélekútról szól és 9 az emberi életterületekről.

Névelemzés
Gizella: Mélyen benne van a családjáról való gondoskodás, de ezt szabadon és saját elképzelései szerint teszi, ellentmondást nem tűr. Az adás és az elfogadás közti egyensúly erősen eltolódik az adás felé, ezért komoly nehézséget jelent számára az elfogadás.
Ebben a névben yin-energia nem fordul elő, ez azt jelenti, hogy túlsúlyban van a kiáradó, lendületes cselekvés, míg a lágyabb, befogadó, szemlélődő energia nem kap hangsúlyt. Éppen ezért komoly feladata, hogy ezt a hiányzó harmóniát megteremtse. Ehhez segítséget jelent neki a benne lévő jelentős szeretetenergia, amelynek segítségével az „éleket” lesimíthatja, és a „szögletességet” lecsiszolhatja. A spiritualitásra – ha megéli – szintén számíthat, mint belátó, filozofikus, befelé forduló erőre. Feladata éppen a szereteten alapuló, másokért, nagyobb közösségekért, az emberiségért való cselekvés. Gyógyító energiáit feltétlenül fedezze fel és élje meg, hiszen az már önmagában véve is a közjóért való cselekvés.


HUMOR
Honnan tudod, hogy 2012-ben élsz ?

Hát innen :
1. Véletlenül a micro-n ütöd be a PIN-kódodat.
2. Több éve nem játszottál rendes papírkártyával.
3. 15 különböző telefonszámod van egy háromtagú családhoz.
4. E-mailt küldesz a melletted ülő embernek.
5. Azt mondod, azért nem tartod a kapcsolatot a régi ismerősökkel, mert nincs meg AZ email címük.
5. Négy éve ugyanannál AZ íróasztalnál ülsz, de közben három különböző cégnél dolgoztál.
7. A főnököd nem tudná elvégezni a te munkádat.
8. Felhívod a családot, hogy megtudd otthon vannak-e, miközben hajtasz be a garázsba.
10. Minden tévéreklám végén szerepel egy internetcím.
11. Ha elmész otthonról a mobiltelefonod nélkül (amit életed első 10, 20,30,40 évében nem is ismertél), pánikba esel és máris rohansz vissza érte.
12. Reggel AZ első, hogy bekapcsolod a számítógépet, még mielőtt kimész kávéra a konyhába.
13. Mosolyogsz és bólogatsz, miközben ezt olvasod!!!!
14. Még rosszabb: pontosan tudod, kinek fogod ezt továbbküldeni.
15. Túl elfoglalt vagy, hogy észre vedd, hogy nincs 9-es ezen a listán.
16. Tényleg megnézted, hogy nincs 9-es a listán.
17. Gondolom AZ sem tűnt fel hogy két 5-ös van a listán.
18. Ezt is megnézted, újra......
19. ....és most röhögsz magadon !!!!!
20. Gondold végig, hogy miért!?

Ezt csak a mi nyelvünkkel lehet megtenni!

Miért van a méheknek királynőjük? - Mert ha kormányuk volna, nem lenne méz.
Mennyi az ember átlagos alvásigénye? - Csak még öt perc.
Mi kell a sörösládák cipeléséhez? - Rekeszizom.
Ki követi el a legtöbb összeadási hibát? - Az anyakönyvvezető.
Milyen az arab lopakodó? - Teve mamuszban.
Milyen mértékegységgel mérik a malac hosszát? - Rõfben.
Hogy öltöznek az eszkimók? - Nagyon gyorsan!
Miért nem játszik a tűzoltózenekar betonon? - Mert olyan hangszer nincs.
Mi lesz abból, ha két busz összeütközik? - Két rombusz.
Honnan tudod, hogy egy politikus hazudik? - Mozog a szája.
Milyen buli van az intenzív osztályon? - Eszméletlen!
Mi a cigány rémálma? - Munka közben üzemi balesetet szenvedni.

Nénike odamegy a sírásóhoz a temetőben.
- Megmondaná aranyoskám, merre találom a 41-es parcella 34-es sírt?
- Borzasztó alakok maguk! Elmászkálnak, aztán meg nem találnak vissza.

- Miért állt meg, Ivan Kuzmics?
- Mozdonyt cserélni.
- Miért?
- Pálinkáért.

Vicces sms-ek

Egy hely van ahol a romantika megelőzi a szexet: a szótár!
Bárminek ellen tudok állni, kivéve a kísértésnek!
Ez egy agyfelfrissítő program… Keresés… Keresés… Keresés… Hiba! Az agyat nem találom. Eljárás befejezve.
Az egyetlen dolog a világon, amiért a férfiak azon vitatkoznak, hogy kinek van kisebb … a mobiltelefon.
Az Ön telefonjának az akkumulátora túllépte a megengedett hőmérsékletet, ezért azonnal helyezze hideg víz alá!
Hogyan hizlalja a skót a malacát?….Dagadtra veri.

A pénz magában nem boldogít! A boldogsághoz szükség van házra, autóra, nőkre is!
Bocsi, elhagytam a telefonszámom. Nekem adod a Tied?
GSM operátor: a jobb térerő érdekében helyezze a telefonkészüléket a földre, álljon rá, és emelje magasra a kezeit!
Miért igazoltatja a rendőr a kukoricát? Mert csöves.

Kvízjátékunk nyertese …

... És kedves nézőink, végre megjelent a táblán a nézőszavazatok összesítése! A villámelemzések adatai alapján a nyertes ... Kompjút Ernő!
Most gyorsan elcsípjük első helyezettünket:
- Kedves Ernő! Úgy látjuk, nagyon örül a nyereménynek, a hibás hangszórónak. Megkérdezhetjük, hogy miért?
- Hát persze, a kedves nézők hagy tudják meg, minek örülök annyira! Hát csak azért, mert már elfogyott az összes számítógép alkatrész, már elláttam

számítógéppel az egész XIV. kerületet, beleértve minden iskolát, gazdasági és kereskedelmi egységet, a rendőrséget, APEH-et ...de hagy ne folytassam. Szóval már nem tudtam mit összerakni, ezért örülök annyira ennek a kreatív ajándéknak.
- De hát ennek az egy hangszórónak a megjavításával hamar végezni fog. Mit tesz utána?
- Hát számítógépet csinálok belőle! (Sophie)

A sün esete a súrolókefével

VÍGJÁTÉKOK
Az iker (ideje:01:44:40)
Micsoda nő (vígjáték, ideje: 01:54:52)

BOHÓZAT
Rejtő Jenő: Apasági kereset (bohózat, ideje: 00:11:23)

RAJZFILMEK
Tom es Jerry - A pöttyös macska (ideje: 00:07:25)
A Rózsaszín Párduc - Rózsaszín Éjszakában (ideje: 00:06:07)
Garfield és Barátai - A falánk páfrány (ideje: 00:05:52)


KICSIÉN, AZ EGÓ VÉDELMÉBEN

Továbbra is az egón, az egózáson jár az agyam. Az egót elítéljük, megsemmisítésére törünk, vezető szerepétől akarjuk megfosztani, vagyis mindent elkövetünk vele szemben, csakhogy eltűnjön a színről. Néhány kivételtől, mértéktartó véleménytől eltekintve ugyanis mostanában az egó az első számú közellenség. De hát végül is azért születtünk embernek, hogy az egó által tapasztaljunk. Hogyan is van ez? Akkor miért szidjuk, átkozzuk az egót? Ezt nem értem. Azt hiszem, nem is ott van a hiba, hogy az egó által tapasztalunk, hanem éppen ott, hogy NEM tapasztalunk, mert minduntalan BELERAGADUNK valamibe. Mint légy a mézes bödönbe. A léggyel ellentétben azonban, mi nem csak az édes dolgokba vagyunk képesek beleragadni, hanem keserű drámáinkba, dráma-játékunkba is. Az eszköz – az egó – tehát jó, csak működésével van a gond. Pontosabban szólva, éppen a működésképtelenségével. Vagyis az egóúgy jó, ahogy van, a hibáival együtt.

A baj éppen az, hogy nem mozgékony, amiért született, éppen azt nem teszi: nem tapasztal. De vajon miért?
Mert fél.
És mitől fél?
A változástól.
Miért fél a változástól?
Mert hite szerint a változás fájdalmat hoz neki.
Az egó persze, hogy ellenáll azoknak a tapasztalatoknak, amik fájdalmat okoznak neki. Naná! Egó, de nem hülye! És naná, hogy azokat a tapasztalatokat akarja gyűjteni, amik örömet okoznak neki. Naná, hiszen utál szenvedni!
Első ránézésre ellentmondásnak tűnik, hogy nem szeret szenvedni, viszont „Dráma-játékot” játszik. Mindannyian szakavatottak vagyunk ebben a témában, így azt is tudjuk, hogy újra és újra ugyanazokat a játszmákat játszuk el, amiket ugyanazok az érzelmek kísérnek. Már néhány játszma után is tompulnak azok az érzelemminőségek, amelyek az adott játszmát kísérik. Vagyis, ha már örömöt nem gyűjthet be az egó, legalább felveszi a fájdalomkerülő magatartást, ezzel kímélve meg magát az újabb fájdalmaktól.
Tehát kedvenc színdarabja a „Dráma-játék”, amikor is stabil szerepekre alapozva, állandó koreográfia szerint napi, heti, havi rendszerességgel, állandó színésztársaival – általában családjával együtt – adják elő jól bevált színdarabjukat, ami megfelelő védettséget nyújt az intimitással szemben, azonban kiválóan alkalmas az idő strukturálására. Kizárólag azt a célt szolgálják egy idő után ezek a játszmák, hogy kitöltsék a házastársak együtt töltött idejét, és ne kelljen egymást szótlanul bámulni. Ugyanis már nincs mit mondaniuk egymásnak. Amikor a kapcsolat már nem él, akkor veszi kezdetét a Dráma-játék. Tehát ez az elfoglaltság például kiválóan alkalmas arra, hogy ELKERÜLJE az egó a tapasztalást.

Ugyanis, ha a különböző játszmák helyett az egó szembenézne önmagával, valódi fájdalmakat élne át, mert felismerné saját felelősségét elrontott párkapcsolatában, életében, és valódi szégyent érezne, akkor az elé tett tükörben felfedezné saját önzését, agresszivitását, manipulációit, stb. Ezt elkerülendő adjuk elő nap, mint nap a drámát. A játszmázás azt jelzi, hogy stagnál a lelki fejlődés, és a legjobb családterápiával feloldani, mert ha csak egy valaki lép ki a játszmából, a többiek nem tudnak mit kezdeni a felborult helyzettel, és még súlyosabb pszichózis alakulhat ki a családtagokban.
Vagyis Kicsién utál szenvedni, ezért úgy viselkedik, mint … folytatás a következő számban >>> (EzoTaro)

ISTEN SEGÍTSÉGE

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy falu. A falu mentén egy esős évszakban kiáradt a folyó. A háborgó víz áttörte a gátat, és elárasztotta a falu utcáit. A házak egymás után dőltek össze, mindenki próbálta megmenteni családját, jószágait, kis vagyonkáját. Egyedül a pap nem menekült, nyugodtan ült, és nézte, ahogy a víz egyre magasabbra emelkedik. A falusiak egy csónakkal mentek érte, és így kérlelték:
- Tisztelendő úr, fogja a holmiját, gyorsan szálljon be a csónakba, mert különben elviszi az árvíz, és akkor már nem tudunk magán segíteni!
A pap azonban legyintett:
- Hagyatok csak, én jóban vagyok Istennel, szolgálom őt, ezért bármi történik, ő is vigyáz rám, így nem lehet semmi bajom. Menjetek csak, magatokkal törődjetek!
Másnap a víz annyira megemelkedett, hogy a papnak a templom legfelsőbb ablakába kellett felmásznia, nehogy elvigye az ár. A falusiak újra elmentek érte egy csónakkal.
- Tisztelendő úr, jöjjön velünk, hiszen elviszi a víz, hadd segítsünk magán!
A pap erre csak nevetett.

- Mondtam már nektek, hogy én megegyeztem az Istennel. Életemben szolgálom őt, ezért ő is vigyáz énrám.
Harmadnap már a templom tornyáig ért a víz. A legbátrabb falusiak megint megpróbálták megmenteni, de a pap csak azt ismételgette, ami korábban. Néhány óra múlva a pap elmerült a vízben és mivel nem tudott úszni, belefulladt.
Halála után Szent Péter elé került, és így szólt hozzá nagy mérgesen:
- Nekem egyezségem volt az Istennel, hogyha bajba jutok, segít rajtam, hiszen rendesen szolgálom. Miért nem segített hát mégsem?
Szent Péter erre így válaszolt:
- Ne Istent hibáztasd, hiszen ő háromszor is küldött neked segítséget, de te egyszer sem fogadtad el azt!
(szerző: ismeretlen)

„Nyugodj bele … nyugodj bele, mert az első lépés bármilyen szerencsétlenség következményeinek legyőzésében az, hogy elfogadjuk, ami történt.” (William James)
FILMEK
Az álcsalád (vígjáték, ideje: 01: 24:30)
Jó vígjáték. Az a fajta, ami egy valós élethelyzetet és karaktert mutat be: a munkamániásét, aki fél az elköteleződéstől. Akárcsak a 25. számban ajánlott filmben: a „Minden végzet nehéz”-ben. Mindkét filmben az érzelmek fel nem vállalásáról van szó. Aktuális téma, akárhányszor, akármilyen formában is kerül feldolgozásra. Valóban félünk az érzelmi elköteleződéstől, félünk attól, hogy önmagunkat adjuk, szerepek nélkül. Mert akkor nem felelünk meg valakinek, valakiknek. Mint ahogyan a filmben is. Ebből a témából lehetett volna drámát is csinálni, de ez most szerencsére egy nagyon jó vígjáték. Jobb nevetve tanulni, mint sírva! (EzoTaro)

Az ember tragédiája – Madách Imre (film 1969, ideje: 02:26:38)

GEORGE GERSHWIN
Porgy és Bess (1959) Stereo - Summertime - Bess, You Is My Woman Now - I Got Plenty o 'Nuttin " (ideje:00:11:00)
Rhapsody in Blue (ideje: 00:16:58)
An American in Paris (ideje: 00:20:54)

VIDEÓK

Az önmagát kereső ember – Popper Péter - Mesterkurzus (ideje: 00:56:33)

Drunvalo – melchizedek Üzenet … (video, ideje: 00:14:44)

Titkos társaságok – Az illuminátusok (videó, ideje: 00:44:29) A szabadkőművesség rossz hírét jelentős részben az illuminátusoknak köszönheti, annak a titkos társaságnak, amely a szabadkőműves páholyokba beszivárogva, futótűzként terjedt el Európában, majd az egész világon a XVIII. század végén. Ki volt Adam Weisshaput, és hogyan volt képes egyetlen ember ilyen hatást kelteni? A világuralomra törés eszméje hogyan bukott meg, és hogyan élt tovább a következő századokon át újabb és újabb formákat öltve?

Balogh Béla - Paradigmaváltás (ideje: 01:13:44)

ZENE
Arabic Music "The Lounge Desert I” (ideje: 01:12:41)
RELAX: Meditáció és Sleep Music HD Video (ideje: 00:30:02)

Az EzoTaro OdaFigyelő online újság azzal a céllal jött létre, hogy segítse az átalakulást, a felemelkedést választó emberi egyéniségeket. A cikkek, írások, linkek, weboldalak bemutatása mind a tudatosságot, az ébredést szolgálja. Álladó rovatok: Vers, Mit tehetünk magunkért?, Magyar Spiritus, EzoTaro Számmisztika, Humor, Filmek, Videók.
Az EzoTaro OdaFigyelő állandó szerzői: Batta Éva LélekRestaurátor, Dr. Mocsonoky Zsuzsa homeopátiás orvos, Dr. Tóth Klára GNM (Új Germán Medícina) konzulens, Kollerné Kiss Gyöngyi hormonegyensúly tanácsadó, valamint Orosz Tünde reform szakács (tudatos étkezés) segítenek a testi, érzelmi, lelki problémák megoldásában, gyakorlati útmutatót adva.(EzoTaro)
Batta Éva (EzoTaro alias Sophie)
Számmisztikus, LélekRestaurátor
Telefon: + 36-20/384-8888
E-mail: info@ezotaro.com (ezotaro22@gmail.com)
Web#1: http://ezotaro.com (http://ezotaro.atw.hu)
Web#2: http://ezotaro.odafigyelo.com (http://ezotarofigyelo.atw.hu)
Web#3: http://lelekrestaurator.info/ (http://lelekrestaural.atw.hu)