SZÜLETÉSNAPI KÖSZÖNTŐ

2010 novemberében indítottam útjára az első EzoTaro OdaFigyelőt. Azóta eltelt 2 év, és megjelent 27 + 3 (külön)szám. E két év alatt sok minden történt, sokat változtunk - ki-ki maga tudja, hogy milyen volt ő, az élete és most milyen. De egy biztos: különleges folyamat részesei lehetünk. Nem történelmet írunk, mint 1989-ben, hanem teremtünk. Közösen - egy másfajta világot. Most van lehetőségünk egy olyan társadalmat fölépíteni, aminek alapja nem a parancsuralmi rendszer, hanem a másfajta gondolkodásmód, a közösen végzett munka, a közösen meghozott döntések, a felelősségben - valódi közösségben megélt élet.
Az EzoTaro OdaFigyelő megjelenésének és "pályafutásának" éppen a változásban való aktív részvétel volt a célja, és az marad továbbra is. Kétségtelen, hogy egy bizonyos fajta nézőpontot képvisel (mivel az objektivitás nem létezik, az csak egó-találmány) - ennek fémjelei a magazin hasábjain megjelent cikkek.
Azonban úgy tűnik, hogy viszonylag sokan gondolkodunk hasonlóan, ami ez év januárjában derült ki, amikor megszületett a Barátok Listája. Akkor sokan voltak küzületek, akik nem csak simán feliratkoztak, hanem rendkívül meleg hangú, kedves levélben jelezték, hogy szeretik az EzoTaro OdaFigyelőt, és örömmel veszik, hogy létezik. Elmondhatatlanul jól estek azok a levelek, és bevallom, volt idő, amikor azért készült el az aktuális szám, mert Ti vártátok a következőt. Mindenkinek az életében adódnak nehezebb időszakok, amikor az önként vállalt kötelezettséget is nehéz betartani. Ezúttal köszönöm meg Nektek, hogy a pozitív visszajelzéseitekkel erőt adtatok és adtok az újabb és újabb számok megjelenéséhez. Egy online újságnál nem nagyon lehet eldönteni, hogy mennyire sikeres, hiszen fogalmunk sincs róla, hogy "mennyi fogyott" az egyes számokból. Ez olyan, mint a vakrepülés. Én azonban - illetve most már mi - abban a szerncsében és megtiszteltetésben részesülünk, hogy tudjuk, a Barátok Listája bővül, egyre többen kéritek az online magazint.

Az EzoTaro OdaFigyelő 2 éves születésnapja alkalmából szeretettel köszönti minden Kedves Olvasóját a szerkesztőség nevében EzoTaro!

TARTALOM (sorrendben)

VERS: Tenger a dolgunk
A MOSOLY ÉRTÉKE
ÁLLÁSHIRDETÉS
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?
Homeopátia: Hogyan válasszunk …
Új Germán medicina: Az öt biológiai törvény
Ébredés szótár: Félelem és szorongás
Tudatos étkezés: Vacsorák
GYAKORLATI JAVASLATOK …
Az ember társas lény
Természetes savlekötők
ÖSSZEESKÜVÉSELMÉLET
MAGYAR SPIRITUS
Az égig érő fa (2.rész)

Magyar újjászületés
A magyar házak mágikus ereje (2.rész)
Magyarország: Pénzrendszerek 2012 után
Magyar színdarab: Játék a kastélyban
Magyar népmesék: Az aranyszőrű bárány
EZOTARO SZÁMMISZTIKA® – Novemberre
SRI CHINMOY + melléklet
HUMOR
Anekdoták
Viccek
Találós kérdések
Vígjátékok - Csak barátok; Apáca-show
Kabaré – Retro kabaré 1. rész
Rajzfilmek:
Tom es Jerry – Jó tett helyében
A Rózsaszín Párduc – Prehistoric Pink
Garfield és barátai – A gonosz kis zseni
KICSIÉN, AZ EGÓ VÉDELMÉBEN
A SOKOLDALÚ SZÓDABIKARBÓNA 2.
FILMEK
Bazi nagy görög lagzi
A lányom nélkül soha
VIDEÓK
Utolsó idők és ezek …
A szeretet korszaka
A hit szerepe a gyógyulásban
WEBOLDALAK
Mindennapi mérgeink
Nimród tornya
Gondolatok a spirituális gazdaságról
ZENE
Végtelen
ezotaro.com <<< ezotaro.odafigyelo.com <<< archív számok >>>

Tenger a dolgunk

Helyükre kéne tenni a dolgokat
Be kéne foltozni néhány lyukat
Egyet - mást levenni a polcról
Letörölgetni a portól

Valamit meg kéne keresni
A szekrény mélyében
Utánanézni ládák sötétjében
¬Vagy felnézni a csillagos éjben

Elveszett emberség után kutatni
Megkopott szerelmet fényesre csiszolni
Megkeresni a megbocsátást
Fejünkre kérni égi áldást

Magunkba kéne befelé nézni
Nem a külső csillogást megidézni
Nem a holnapban keresni nyugalmat
De a jelenben lelni uralmat

Királyságot találni magunkban
Trónszéken ülni s parancsot osztani
Saját parancsunkat pedig
Szolgaként végrehajtani

Így szolgálja a király a szolgát
Így uralja a király önmagát
Így teremti meg lelkének békéjét
És népének boldog jövőjét

Át kéne gondolni köznapi fogalmakat
Érző ember előtt meghajtani magunkat
Kiegyenesíteni a belső tartást
Kiengedni magunkból a csillogást

Meg kéne becsülni a megértést
Fölemelni a mély érzést
Jutalmazni az önfeláldozást
A jutalom legyen az önfeloldozás

A hazugságot csapja arcul a valóság
A talmi csillogást vakítsa el az igazság
Ember teremtsen emberséget
Uralkodjon emberen a fényessége

Az örök harc megálljon
Kristály - pillanatba zárjon
Kristályban éljen fény és árnyék
Emberi mementóként

Sophie

A MOSOLY ÉRTÉKE

Semmibe sem kerül, de sokat ad.
Gazdagabbá teszi azokat, akik kapják, és mégsem juttatja koldusbotra azokat, akik adják.
Egy pillanatig él csak, de az emléke örökké megmarad.
Senki sem olyan gazdag, hogy meglehetne nélküle, és senki sem olyan szegény, hogy ne lenne gazdagabb tőle.
Boldoggá teszi az otthont, táplálja a jóakaratot az üzleti életben, és a barátság biztos jele.
Nyugalom a megfáradtnak, napfény a csüggedőnek, világosság a szomorkodónak, és a természet legjobb orvossága a bajok ellen.
Mégsem lehet megvenni, elkérni, kölcsönadni vagy ellopni, mert nem áru, csak önként lehet adni.
És ha a karácsonyi vásár utolsó rohamában egyik-másik alkalmazottunk túl fáradt már ahhoz, hogy mosolyogni tudjon: kérjük szépen, hogy legalább te mosolyogj rá.
Mert senkinek sincs annyira szüksége a mosolyra, mint annak, aki maga már nem tud mosolyogni!
(Forrás: Dale Carnegie – Sikerkalauz)

ÁLLÁSHIRDETÉS
Villanymotor tekercselőt felveszek. A munkavégzés helye: Miskolc. Ha szükséges, ingyen szálláslehetőséget biztosítok. Ha a heti 40 órát ledolgozta, utána szabad.
Érdeklődni Vincze Istvánnál lehet a 30/953-8582-es telefonszámon. Ha e-mailt ír, előtte telefonáljon: vincze.istvan.zoltan@gmail.com
Nincs a világon se jó, se rossz - a gondolkodás teszi azzá. (Shakespeare - Hamlet)
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?
HOMEOPÁTIA – dr. Mocsonoky Zsuzsa

Mottó: „A modern orvostudomány olyan hatalmas fejlődésen ment keresztül, hogy gyakorlatilag ma már egyetlen egészséges ember sincs.” (Aldous Huxley 1894-1963)

Hogyan válasszunk homeopátiás gyógyszert?
Tekintve, hogy laikusoknak csak akut helyzetekben javaslunk homeopátiás öngyógyítást, ebben szeretnék most útmutatást adni. Az ún. alkati kezelést, ami a krónikus problémák megoldását célozza, bízzuk homeopata orvosra!
Az akut betegségek, mint nátha-láz-köhögés-hasmenés-balesetek stb. kezelése jó, ha minél előbb elkezdődik. De még ekkor is célszerű, ha türelmesek vagyunk néhány órát, vagy ½-1 napot akkor, ha a tünetek nem nyilvánvalóak. A beteg személy (vagy saját magunk) megfigyelése és kikérdezése az alapja, hogy a lehető leghasonlóbb szert megtaláljuk, és ezzel a gyógyulás folyamatát elősegítsük.
1) Mi okozta a betegséget? Ezt nem mindig sikerül megállapítani, de ha tudjuk, az sokat segít. Nem ok, a sok taknyos gyerek az óvodában. Ok lehet pl:a) izzadás után lehűlt, megfújta a szél; b) hosszabb ideig átfújta a hideg szél; c) bánat utáni megbetegedés, d) hideg kövön-széken ült; e) éretlen gyümölcsöt evett; f) túl sokat evett és ivott –„bezabált”, stb. Ezeket általában tudják az emberek és elmondják, hogy azóta fáj – stb. mióta ….
2) A fájdalom, vagy érzet helye - hol van a probléma? Torok: jobb- vagy bal oldal, vagy mindkettő. Fej: tarkó – homlok - halánték stb. Fontos a pontos meghatározás, nem elég csak annyi, hogy kéz – has, stb. hanem az oldaliság és a pontos hely, vagy terület megjelölése.
3) A fájdalom, vagy érzet jellege. Szúr – nyom – lüktet – hasogat – görcsöl – tompa, stb. Hasonlítható-e valamihez az érzet? Olyan, mint a …..
4) A fájdalom sugárzik-e valahova? Pl: ha nyel, a torok fájdalom a fülbe sugárzik.
5) Modalitások: mi okoz javulást és rosszabbodást? (nem az algopyrinre kell itt gondolni!). Pl.: javul a torokfájás hideg - vagy éppen meleg folyadékra. Rosszabbodik nyeléskor. Rosszabb, ha lefekszik, stb. Ezek nagyon különbözőek tudnak lenni, meg kell figyelni - és persze érdemes próbálgatni is (bár sokszor ösztönösen megérezzük, hogy mi lenne inkább jobb).
6) Milyen kísérő tünetei vannak? Pl: amíg lázas nem lesz. Fejfájás – hasmenés, láz esetén. Hányás - köhögéstől. Stb.
7) Általános tünetek: láz – izzadás - hőmérsékleti kívánások (pl. jobban van friss levegőtől, pedig lehet, hogy fázik) - általános közérzet - feltűnő szomjúság - vagy szomjatlanság.
8) Pszichés állapot: pl. gyerekeknél gyakran előfordul, hogy beteg állapotban kibírhatatlan lesz. Semmi nem jó neki - csak sír és ordít, és a szülők nem tudják, hogy mit csináljanak vele. Természetesen előfordul az ellenkezője is: levert, bágyadt, csak feküdni akar. Kívánja, várja-e a törődést - babusgatást, vagy nem viseli el: hagyjatok békén!
9) Feltűnő, szokatlan tünetek. Pl: a hányás nem javít a hányingeren. Égő jellegű fájdalmat a meleg enyhíti. A fájdalmat az enyhe nyomás - vagy simogatás rontja - de az erős nyomás javítja. A folyadékot alig bírja lenyelni - de a szilárd táplálékot igen és még javít is a torok fájdalmon.

Mint látjátok, a homeopátiában valóban a betegre figyelünk és nem a betegségre! Ennek következtében érthető, hogy miért adhatunk egy lázas állapotra, vagy torokgyulladásra is olyan sokféle szert, (mint ahogy ezt a múltkori számban olvashattátok).

A gyógyulás folyamata: az akut betegségekben kellő időben, a megfelelő szer, megfelelő potenciában és gyakorisággal ismételve ½ - 1 nap alatt is nagy javulást hozhat. Ez azért nem mindig következik be ilyen gyorsasággal (az állapot súlyosságától is függ!) Ha biztosak vagytok a szer választásban 2-3 napig érdemes várni. Ha ez alatt az idő alatt nincs lényeges változás, át kell újra gondolni, és másikra kell váltani. Amikor érezhető változás van, addig kell szedni, amíg gyakorlatilag gyógyultnak nem érzed magad. Akkor abba kell hagyni.
Mi van akkor, ha nem csak hogy nem javul a helyzet, hanem más tünetek jelentkeznek? Ilyenkor meg kell nézni, hogy a gyógyszer képbe belefér-e ez a tünet. Ha igen, akkor tovább ment az adott szerre jellemző állapot - vagy gyakrabban, vagy magasabb potenciában kell tovább szedni. Ha más tünetek jönnek elő, újra kell nézni a tüneteket, és másik szert kell választani.

A gyógyszeres „gyógyuláshoz” képest lényeges különbség, hogy teljesebb, és szinte lábadozás nélküli a gyógyulás. Valamint, a kiújulás, visszatérés nagyon ritkán következik be, és nyilvánvalóan elmaradnak a gyógyszer mellékhatások!!
Azt tapasztalom pacienseim körében, hogy akik ismerkednek a homeopátiával, beszereznek néhány könyvet és elkezdik használni, nagyon sikeresek tudnak lenni. - Hangsúlyozom, akut állapotokban! Szóval bíztatok mindenkit, próbáljátok és tapasztaljátok!

Megkértem Zsuzsit, legyen segítségünkre abban, hogy milyen könyveket válasszunk, ha kezdők vagyunk a homeopátiában. Íme a javaslatok:

- Buegel-Lewis-Chermin: Homeopátiás orvoslás
- Josef Rau: A homeopátia alapjai (Édesvíz kiadó)
- Dr. D.M.Gibson: Elsősegély homeopátiával
- Kürti K. - Molnár M.- Zelcsényi J. : Gyógyítás a családban homeopátiával
- Dona Ullmann: Hogyan gyógyítsuk gyerekeinket homeopátiával?
- A homeopátia kézikönyve (magyar szerzők - Puedl kiadó)
- Bóna László: Szenvedésben hasonló
- Bóna László: Méreg ami éltet
- Zelcsényi Judit: Szénanátha gyógyítása homeopátiával
- Védő (?) oltás (Gunn )
A könyvek zöme a pesti Gazdagréti Patikában megvásárolható. http://www.homeopatika.hu

"Légy olyan, mint a madár, aki alól ha kivágják a fát, nem a mélybe zuhan, hanem a magasba száll!"
Szeretettel: Zsuzsa

dr. Mocsonoky Zsuzsa – homeopátiás orvos

ÚJ GERMÁN MEDICINA

Az öt biológiai törvény

Mielőtt folytatnánk a 4. Természettörvénnyel (biológiai törvénnyel), tekintsük át röviden az első 3-at.


DHS becsapódás

1. Természettörvény: Minden megbetegedés elindítója egy érzelmi sokk. Öt feltétel egyidejű jelenléte esetén ún. Értelmes Biológiai Különprogram (régi nevén betegség) indul be. A feltételek: 1) az elszenvedett konfliktus váratlan, meglepő; 2) nyugtalanító, felzaklató; 3) elfogadhatatlan; 4) elszigetelten, egyedül megélt; 5) megoldhatatlannak tűnő.
2. Természettörvény: Minden megbetegedés két szakaszból áll, ha sor kerül a konfliktus feloldására.
Az 1) a hideg, konfliktus-aktív szakasz: hideg végtagok, hidegrázás, álmatlanság, étvágytalanság. Kényszeres gondolkodás a konfliktusról és annak megoldásáról.
A 2) a meleg, megoldás utáni szakasz: visszatér az étvágy, sokat alszunk, hőemelkedés, láz. A feszültség megszűnik, megkönnyebbülés, megnyugvás követi.
3. Természettörvény: Az Új Germán Medicina az összes ún. betegséget csíralemezhez kötődés szerint rendszerezi. Minden betegség visszavezethető valamelyik csíralemezre, ill. mindegyik csíralemeznek megtaláljuk a jellemző konfliktus-típusát.


a képre kattintva az kinagyítható

4. Természettörvény: A gyógyulás folyamán a mikroorganizmusok (gombák, baktériumok, vírusok) a korábbi felfogással ellentétben nemhogy ellenségnek nem tekinthetők, hanem egyenesen nélkülözhetetlenek a helyreállítási, építési szakaszban. Ezzel az immunrendszer szerepe is átértékelődik. Régebben úgy képzeltük el, hogy az egy jótékony hadsereg, aki küzd a rosszindulatú hadsereggel, a kórokozókkal. Kiderült, hogy nincsenek is ellenségek, a testünkben csak szimbionták vannak, akikkel tökéletes harmóniában élünk. És akkor tud csak elszaporodni egyik-másik, ha az agyunk azt lehetővé teszi.

5. Természettörvény: Minden megbetegedésnek biológiai célja, értelme, rendeltetése van. Az elváltozás biológiai szempontból értelmes és szükségszerű, mert az egyén érzelmi kilengését kiváltó konfliktusa átmenetileg megoldatlan. Ha a gyógyulás a célunk, tudomásul kell venni azt, amit az Anyatermészet előirányzott: megoldani a túlélést veszélyeztető konfliktusokat. Szigorú természettudományos feltételeknek megfelelően megállapítható, hogy „megbetegedés” csak érzelmi konfliktus következtében alakul ki, és az elváltozásnak értelme van. Méghozzá az, hogy egy megoldhatatlannak tűnő stresszhelyzetben, ahol érintettnek, áldozatnak érezzük magunkat, és a konfliktusnak túlélést veszélyeztető biológiai érzettartalma van – jobb híján – egy szervi elváltozással reagálunk.
A természetben csak ún. Értelmes Biológiai Különprogramok léteznek, amiket mi korábban teljesen félreértelmeztünk. Betegség és véletlen nem létezik, ezen túl megcáfolhatatlanul képesek vagyunk kigyógyulni szinte bármilyen megbetegedésből.
Betegség nem azért jön létre, mert elromlott a testünk, hanem azért mert van egy konfliktusunk, amire elváltozással reagálunk.

Összeállította: EzoTaro (forrás: www.ujmedicina.hu)

ÉBREDÉS SZÓTÁR – EzoTaro

Érzelmek 3. – Félelem és szorongás

Az előző részben az érzelemfüggőségről volt szó, és a negatív érzelmekről általánosságban. A következőkben először a negatív, utána a pozitív érzelmekről olvashattok kicsit részletesebben, kiragadva néhány példát.
Most következzék a félelem és szorongás

FÉLELEM
Félünk az elhagyástól és az eggyé válástól, a szerelem elvesztésétől és a szerelemben való feloldódástól, a bukástól és a sikertől, a tűztől és a víztől, a főnökünktől, és az embertömegtől, a rablóktól és a vadállatoktól, a sötétségtől és a világosságtól, az élettől és a haláltól. Félünk mindentől és mindenkitől. Félelmünk olyan mélyen gyökerezik, hogy az élettől indul és a halálunkig tart. Kétségbe ejt, meggyötör, álmatlan éjszakákat szerez, megbetegít, elátkoz, letaglóz, elnémít, tönkretesz.
A félelemben az a legnehezebben elviselhető, hogy az ember úgy érzi, mintha megbénult volna. Felgyorsul, vagy teljesen lelassul a szívverése, hideg verejték lepi el a homlokát, s az egész testét. Megszűnik körülötte minden eleven, teljesen beszűkül, mert csak a félelemre tud gondolni. Ha képes gondolkodni, akkor is csak a félelem tárgya körül jár az agya. „Mi lesz, ha?” – ez a vissza-visszatérő kérdés tölti ki egész érzés és gondolatvilágát. A félelem az a rettenetesen erős érzés, ami gyakorlatilag teljesen lever a padlóra, megszűnik minden élet belül és kívül egyaránt. A gyomrunk görcsbe rándul, a nyak- és vállizmaink megfeszülnek, fülünk minden neszt meghall – még azt is, ami nincs.
A félelem megbénítja egész testünket és lelkünket. Uralkodik rajtunk. Nem tudjuk, hogyan kéne elmenekülni, mert nem látunk semmiféle kiutat. Igazából nem is gondolunk a menekülésre, mert a félelem teljesen a markában tart. Nincs menekvés.
A félelem a leghatalmasabb negatív erő, egy idő után minden energiát elszív. Elszívja az életerőt. És akkor már végképp lehetetlen a menekülés.
A félelemnek egyetlen „ellensége” van, a Szeretet. Az egyetlen erő, amely képes a félelemmel szembeszállni. És legyőzni. (EzoTaro)

Kérdések:
Mi jut eszedbe a félelemről? Van-e jogos félelmünk vagy azt csak az agyunk generálja? Mi vált ki belőled félelmet? Milyen visszatérő félelmeid vannak? Emlékszel-e olyanra, hogy meg tudtál küzdeni a félelmeddel? Emlékszel rá hogyan? Hogy kezeled a félelmeidet?

Kulcsfogalmak: bénultság érzése, gondolkodásra való képtelenség, irracionális gondolatok, negatív jövőkép, negatív erő, gyötrődés, kínlódás, kétségbe esés, minimális energia az élethez.

SZORONGÁS
Folyamatosan és hosszan tartó kellemetlen érzés, arctalan, meghatározhatatlan félelem, aggódás. Testi tüneteket produkál, megbénít, megakadályoz a célirányos cselekvésben és az emberi kommunikációban. Torokszorító, gyötrő érzés valamilyen megmérettetés előtt, vagy valami rossz érzés, balsejtelem miatt. Ez lehet agyunk kivetítése ugyanúgy, mint valódi megérzés. (A valódi megérzés azonban éppen arról ismerszik meg, hogy a kellemetlen érzés felmerül, de azután csakhamar odébb áll, nem lesz belőle hosszan tartó szorongás.) Az egészséges önérvényesítést megakadályozza. Két, egymásnak ellentmondó tudattartalom, vagy túl sok, egyszerre ránk zúduló inger válthatja ki.
A szorongás ugyanarra épül, mint a félelem: a jövőt kémleljük és elvárásainkat a múlt tapasztalatai szabják meg. Ezért, ha innen nézzük, akkor azt mondjuk, hogy jogos a szorongás. Ha azonban feltesszük, hogy a múlt csak akkor ismétlődik meg, ha gondolkodásunk mit sem változott, akkor érdemesebb inkább az értékeink, értékrendünk, beállítódásunk megváltoztatásán dolgoznunk, mint belemerülni a félelembe, szorongásba. (EzoTaro)

Kérdések:
Mi jut eszedbe a szorongásról? Mi a különbség a félelem és a szorongás között? (A félelem konkrét, a szorongás arctalan, megfoghatatlan.) Szoktál-e szorongani? Megtalálod-e szorongásod okát, felfedezed-e "arcát"? Le tudod-e küzdeni a szorongást, és ha igen, akkor hogyan? (EzoTaro)

***

A szorongás érzését mindannyian ismerjük, és egy cseppet sem kedveljük. A szorongás testi tünetei a félelem jeleihez "hasonlóak: nyirkos tenyér, hideg verejték a homlokon, kézremegés, elgyengülő térdek, nyomás a gyomor tájékán, el-csukló hang, szapora szívverés, szájszárazság, kapkodó légzés, emésztési zavarok, gyakori fejfájás, fáradékonyság stb.
A szorongás teljesen megbéníthatja az embert, megakadályozhatja az értelmes, célirányos cselekvésben, és ha tartóssá válik, megbetegíthet: magas vérnyomást, gyomorfekélyt és hasonló krónikus zavarokat okozhat. A szorongás emberi kapcsolatainkat is megzavarja: gátja a szabad kommunikációnak. Túlságosan tartunk például az önérvényesítő megnyilvánulásoktól, nem vállaljuk a kockázatot. Ha valakit gyermekkorában gyakran büntetnek asszertív megnyilatkozásai miatt, felnőttkorára erősen szorongóvá válik, és nehezen érvényesíti saját érdekeit.
Fokozottan szorongunk nehéz élethelyzetekben:
1. Ha két érzés vagy érzelem viaskodik bennünk - „ambivalensek" vagyunk. („Tenném is, nem is", „Szeretem is, gyűlölöm is" stb.)
2. Ha egyszerre annyi inger (feladat, felelősség, tudnivaló stb.) zúdul ránk, hogy sem befogadni, sem feldolgozni nem tudjuk. Ettől szoktak például a menedzserek és a dolgozó anyák megbetegedni. A túlvállalásban mi is ludasak vagyunk!
3. Ha egy megszokott helyzet hirtelen drámaian megváltozik (haláleset, betegség, munkahely megszűnése, váratlan kiadás, egy kapcsolat érthetetlen megszakadása stb.).

Mit tehetünk szorongásaink csökkentéséért?
Tudatosíthatjuk szükségleteinket, nézeteinket.
Megtanulhatjuk, hogy nemet mondjuk, ha túl sok teher van már a vállunkon.
A hatékonyságfejlesztő tréningen új készségeket tanulhatunk, melyek
segítségével egészen új, „szorongásmentes" élményeket szerezhetünk emberi kapcsolatainkban.
Viselkedésünk megváltoztatása jótékonyan hat saját személyiségünk alakulására.
De van néhány olyan kérdés is, mellyel mi félemlíthetjük meg a „mumust", melytől félünk. Pl.:
Mi a legrosszabb, ami történhet?
Mi is történik ilyenkor velem?
Miért gondolom, hogy nem bírom ki?
Tényleg a másik „állítja ki a bizonyítványom"?
Milyen elismerést hallottam magamról, ami meglepett?
Mi mindent szeret bennem, aki szeret?

A szorongás leküzdése
Az önérvényesítés valamely fontos, kielégítetlen szükséglet tudatosításával, s e szükségletek … folytatás a következő számban
(Gordon Iskola Eredményességi Tréningje nőknek és férfiaknak (Dr.Thomas Gordon) Budapest, 1993. Munkafüzet)

Batta Éva - LélekRestaurátor
Tel.: +36-20/384-8888
Skype: ezotaro
E-mail: info@ezotaro.com
Web: http://www.lelekrestaurator.info/

TUDATOS ÉTKEZÉS – Orosz Tünde

Vacsorák
„Vacsorázz, mint egy koldus!” - halljuk, olvassuk gyakorta évtizedek óta. De miért is szól így a fáma?

A vacsora a nap utolsó étkezése, hideg, meleg ételek egyaránt fogyaszthatók vacsora gyanánt.
A vacsoráról – véleményem szerint nem lemondani kell, hanem okosan, tudatosan megszervezni, mint ahogy az egész napunkat, és a többi étkezésünket is.
A legfontosabb talán ezt az étkezést illetően az, hogy ne legyen megterhelő, könnyen emészthető legyen és ne túl későn fogyasszuk el. Ne éppen a lefekvés előtt. Legjobb talán, ha vacsora után még végzünk némi testmozgást, ha mást nem egy rövid sétát a friss levegőn.
Fontos lehet az is, hogy ne a televízió vagy a számítógép előtt együnk, mert túlehetjük magunkat, egyébként sem hasznos, ha másra is figyelünk evés közben.

A vacsoraételünk összetételét tekintve mindenképpen színes változatos legyen, de egyetlen tápanyagcsoport se legyen benne túlsúlyban. Éjjel alvás közben a szervezet pihen, regenerálódik, felkészül a következő napra, így nem szerencsés megterhelni különböző nehéz ételekkel. Legjobb, ha salátákat választunk vacsora gyanánt. Ha viszont nem ettünk a nap során főtt ételt, akkor legalább a vacsoránk legyen meleg étel. Ebből is lehet könnyed, jól emészthető variációt találni.

A mai rohanó életvitel miatt a családok sajnos ritkán ülnek le egy asztalhoz ételeiket elfogyasztani. Talán a vacsora maradt meg az az étkezés, amit a legtöbb család még együtt fogyaszt el egy-egy kellemes beszélgetés közepette. Éppen ezért a háziasszony gyakran tesz túl sok, vagy megterhelő ételt az asztalra. Egyszerű alapanyagokból, gyorsan elkészíthető ételeink igenis megállják a helyüket a vacsora asztalon.
Ilyen lehet például: nyers savanyú káposzta párolt vagy konzerv szemes kukoricával, némi lilahagymával (csak kevéssel!) egy-két cikk fokhagymával ízesítve, hidegen sajtolt olajjal nyakon öntve. Egy szelet teljes kiőrlésű kenyér megpirítva bőségesen elegendő hozzá vacsorára, ha odafigyelünk az ízekre, nem kapkodva esszük meg, és jól megrágjuk az ételt, ahogy azt már korábban is említettem.

Gyümölcsöt vacsorára nem ajánlanék, erjedése miatt.
Párolt vagy nyers zöldségeket annál inkább, esetleg kevés főtt maradék tésztával salátának elkészítve.
Hüvelyesek sem szerencsések lefekvés előtt, esetleges puffasztó hatásuk miatt.
Szénhidrátokból, illetve gabonafélékből mindenképpen a teljes gabonákat válasszuk, gondolok itt a hajdinára, kölesre, vagy a barna rizsre. Szintén párolt zöldségekkel javaslom asztalra adni.
A húsokat is mértékkel fogyasszuk, kiegészítve a hozzá illő zöldségfélékkel, párolt főzelékekkel, vagy készítsük el könnyed rakott, esetleg csőben sült formában.

Íme erre egy példa:

Rakott gombás hajdina karfiolkoszorúval

Egy csésze hajdinát forró vízben többször átmosunk, majd egy kis fej lilahagymát olajon megdinsztelünk, s rárakjuk a lecsepegtetett hajdinát. Adunk hozzá sót, borsikafüvet és kevés zúzott fokhagymát. Felöntjük kétszer annyi vízzel, mint a hajdina volt. Fedő alatt puhára pároljuk. Egy vékonyan kiolajozott tepsibe tesszük a felét, majd gombapörköltet teszünk rá, és ismét a hajdina következik. Tetejére rózsáira szedett, blansírozott karfiol kerül, majd pici sóval, szerecsendióval elkevert sovány tejföllel meglocsoljuk, reszelt sajttal megszórhatjuk. Sütőben szép rózsaszínre sütjük.
Laktató, de a gomba ne legyen sok, sem a karfiol, inkább a hajdina domináljon.
Ha valaki nem kedveli a hajdinát jellegzetesen olajos földes íze miatt, elkészítheti ugyanezt az ételt kölesből, vagy barnarizsből is a hajdina helyett.
Jó étvágyat kívánok hozzá!

Orosz Tünde
Reformkonyha szakács
Táplálkozási tanácsadó
Telefon: +36-20/378-6860
Web: www.tundekonyhaja.hu
E-mail: tunde@tundekonyhaja.hu

A béke akkor kezdődik, amikor az elvárás megszűnik. (Sri Chinmoy)
GYAKORLATI JAVASLATOK MINDENNAPJAINKRA
Az ember társas lény

1. MUTASS ŐSZINTE ÉRDEKLŐDÉST MÁSOK IRÁNT!

Két hónap alatt több barátot szerezhetsz, ha őszintén érdeklődsz mások iránt, mint két év alatt, ha arra törekszel, hogy mások érdeklődjenek irántad.

Te nem érdekled az embereket. Én sem érdeklem őket. Csak önmaguk érdekli őket – reggel, délben, este. És miért is érdekelnéd az embereket, hacsak ők nem érdekelnek téged?

Ha olyan csoportképet látsz, amelyen te is rajta vagy, kit keresel meg legelőször?

„Azok, akiket embertársaik nem érdekelnek, a legnagyobb nehézségekkel küzdenek az életben, és a legnagyobb akadályt jelentik mások számára. Minden emberi balsiker tőlük származik.” (Alfred Adler)

Az ember meg tudja nyerni még a legelfoglaltabb emberek figyelmét, idejét, együttműködését is, ha őszintén érdeklődik irántuk.

Ha barátokat akarunk szerezni, ne sajnáljuk a fáradtságot és tegyünk olyan szolgálatokat másoknak, amelyek igénybe veszik időnket, erőnket, önzetlenségünket és figyelmünket.

 

2. MOSOLYOGJ!

Ritkán sikerül az embernek bármi is, amit nem jókedvűen csinál. „Ismerek olyan embereket – mondta -, akiknek azért voltak sikereik, mert jókedvvel végezték a dolgukat. Később egyik – másiknál láttam, hogy megunta a munkáját – és amint nem volt öröme benne, egyik kudarc a másik után érte.”

A világon mindenki a boldogságot hajszolja - és van is egy biztos mód, amellyel megtalálhatjuk: ellenőrizzük a gondolatainkat. A boldogság nem a külső körülményeken, hanem a belsőkön múlik. Nem az a tény tesz boldoggá vagy boldogtalanná, hogy mid van, ki vagy, hol vagy, mit csinálsz - csakis az, hogy mit gondolsz minderről. Például két ember lehet ugyanazon helyen, és teheti ugyanazt egyszerre; mindkettőnek nagyjából ugyanannyi pénze és tekintélye lehet – mégis lehet az egyik szerencsétlen, a másik meg boldog. Miért? A dolgok eltérő megítélése miatt.

 

3. HALLGASS FIGYELMESEN!

Az embereket annyira elfoglalja, amit legközelebb mondani akarnak, hogy nem is tartják nyitva a fülüket. Az odafigyelés képessége ritkább, mint bármilyen más jó tulajdonság. Sok ember doktort hív, pedig csak hallgatóságra lenne szüksége.

Aki csak magáról beszél, csak magára gondol.

Ne feledd, hogy mindenki, akivel beszélsz, százszor jobban érdeklődik önmaga, saját vágyai és problémái iránt, mint a te személyed, vágyaid, és problémáid iránt. Saját fogfájása többet számít neki, mint egy milliós áldozattal járó éhínség Kínában. Egy pattanás a nyakán jobban érdekli őt, mint negyven földrengés Afrikában. Ez lebegjen a szemed előtt, ha beszélgetni kezdesz bárkivel.

Hallgass figyelmesen és bátoríts másokat, hogy önmagukról beszéljenek!

 

 

 

 

(Forrás: Dale Carnegie – Sikerkalauz)

Természetes savlekötők

A gyomorsav-túltengéstől szenvedők életének mindennapjait alaposan megkeseríti a gyomorszáj tájékán fellépő égő, maró fájdalom, ami több helyre is kisugározhat. A maró hatás nem véletlen, ugyanis a gyomor által termelt sav nem más, mint sósav. Savtúltengés alkalmanként is előfordulhat egy-egy nehéz étel elfogyasztása után, akiknek azonban ez állandó probléma, azoknak sokszor csak a gyógyszeres megoldás segít. Egy tabletta csodákra képes, de sajnos sokaknak a fellépő mellékhatások, például ödéma kialakulása miatt fel kell hagyniuk a gyógyszer szedésével. Ezért fontos tudni, hogyan szabályozhatjuk a gyomorsav-mennyiségét természetes eszközökkel.

Az egyik legismertebb bevált házi szer a szódabikarbóna. Étkezés után egy pohár vízben keverjünk el egy kávéskanálnyit, az így kapott lúgos kémhatású ital csökkenti a savas kémhatást a gyomorban.

A tej egyénenként eltérő hatást fejt ki. Van, akinél fokozza a savtermelést, míg másoknál már néhány korty tej is azonnali enyhítő hatást fejt ki.

Régóta bevált módszer a nyers krumplilé fogyasztása. Reszeljünk le egy szemet, ha van rajta zöld rész, azt vágjuk le, majd a reszelékből nyomjuk ki levet. Ezt rendszeresen fogyaszthatjuk panasz esetén, ráadásul nagy mennyiségű C-vitamint is juttatunk vele a szervezetünkbe.

Kutatások bizonyították, hogy az Aloe Vera is csökkenti a savtermelést. Érdemes tehát hosszabb időn át, kúraszerűen alkalmazni.

Eredményesen próbálkozhatunk a lúgos kémhatású gyógyvizek fogyasztásával is, hiszen ezek kémhatásuknál fogva közömbösítik a savat. Étkezés után egy órával igyunk meg egy pohárral.
Ha állandó savtúltermelésben szenvedünk, akkor a lúgos pH-jú vizet iktassuk be a mindennapjainkba, és ezt igyuk ásványvíz helyett is.

Fogyasszunk rendszeresen magnézium és kalciumtartalmú pezsgőtablettákat. Létezik olyan étrend kiegészítő pezsgőtabletta, amely ezek kombinációját tartalmazza B6 és D3 vitaminnal kiegészítve.
A kalcium folyamatos pótlása azért is rendkívül fontos, mert a sok gyomorsav az egész szervezetet savasítja. A szervezet igyekszik ezt kompenzálni, ezért a lúgosítás érdekében, ha nem áll rendelkezésére elegendő kalcium, amit a vérből felvehet, akkor a csontokból fogja kiépíteni ezt a fontos ásványi anyagot, csakhogy csökkentse a savasodás mértékét

Mivel a savtúltengésben szenvedőknek a gyomor fala a sav miatt irritált, pozitív hatású, ha nyálkahártya-regeneráló gyógyteákat is isznak. Ilyenek a fehérmályva, körömvirág, kamilla, orbáncfű és a cickafark illetve ezek keverékének a főzetei.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy milyen nagy szerepe van a helyes életmódnak. Az állandó savtúltengésben szenvedők nagyban hozzájárulnak az étkezési szokásaikkal a panaszok fenntartásához. Mivel valószínűleg nagyon szeretik a fűszeres, nehezebb, esetleg füstölt élelmiszereket, és évek óta fogyasztják, nehéz átállni egy könnyebb ételeket tartalmazó étrendre, ami az eddigi erős ízekhez képest ízetlenül hat a számukra. Pedig sajnos ez az egyetlen módja annak, hogy tartósan csökkentsük a felesleges sav mennyiségét.
A zsíros ételeken túl el kell hagyni a szénsavas üdítőket, az alkoholt, és le kell tenni a cigarettát. Ha a kávéról semmiképpen nem tud valaki lemondani, tegyen bele egy kis tejet, ami leköti a benne található gyomorizgató csersavat.
A gyomorsav túltengéshez a stresszes életmód is jócskán hozzájárul, próbáljunk meg nyugodtabban élni. Ezt a keringési rendszerünk is meg fogja hálálni.

Ha megfogadjuk ezeket a tanácsokat, egy idő után már nem fognak hiányozni a nehéz, fűszeres ételek, és bizonyára nem is akarunk majd visszatérni hozzájuk, hiszen addigra megtapasztaljuk, hogy mennyivel jobban és egészségesebben érezzük magunkat életmódváltásunknak köszönhetően.

Szerző: Borostyán
(Forrás: http://borostyan.net/2011/06/19/termeszetes-savlekotok/)


ÖSSZEESKÜVÉS ELMÉLET

Nekem ne mondja senki, hogy nincs nemzetközi, sőt bolygóközi összeesküvés!
Most már egész biztosan tudom, hogy mindenki az én vesztemet akarja!
Az egész világ összeesküdött ellenem, és mindenkinek az a célja, hogy én szopópályára kerüljek.
Nincs egyetlen ember sem, aki jóindulattal lenne irántam, és ne keresztbe tenne, hanem segítene.
Mindenki azon igyekszik, hogy én szegény legyek, elszigetelt és boldogtalan.
Látom a sanda pillantásokat, a kárörvendő arcokat.
A múltkor is, amikor vásárolni mentem, a pénztáros olyan kajánul vigyorgott rám, hogy a hátamon futkosott a hideg.
Mi az, hogy honnan tudom, hogy ő is a vesztemet akarja?
Tudom és kész!
Miért pont ő lenne kivétel?
A feleségem egyenesen az életemre tör, ezt is biztosan tudom.
A múltkor spenót volt vacsorára és olyan fura íze volt, hogy rögtön gyanús lett. Kérdezem is az asszonyt szende orcával, hogy „másképp főzted a főzeléket, drágám?”. Mire ő úgy tett, mint aki meglepődött, és mondta, hogy mindent ugyanúgy csinált, ahogyan szokta. Persze én bólogattam, de szerencsére kiment a konyhából, és gyorsan lehúztam a vacsit a wc-be. Mikor visszajött, csodálkozott, hogy zsíros kenyeret eszek, de én mondtam neki, hogy ma sokat dolgoztam, és úgy látszik, éhesebb vagyok a szokottnál.
Azt is biztosan tudom, hogy a kisfőnök is közvetlenül az életemre tör.
A múltkor bent kellett maradnom túlórázni, és egyszer csak elaludt az összes villany. Nagy futkosás kezdődött, de én tudtam, hogy a kisfőnök csinálta a zűrt, hogy eltegyen láb alól. Még szerencse, hogy erre már hetekkel korábban felkészültem, és az íróasztalom fiókjába tettem egy szép nagy kalapácsot. Nem is tévedtem, mert egyszer csak hallom ám a neszekből, hogy valaki a hátam mögé lopakodik. Persze nekem már a kezemben volt a kalapács, felpattantam, és éppen lesújtani készültem vele, amikor felgyulladtak a lámpák. Tény és való, hogy elég fura látványt nyújthattam, és az is igaz, hogy alig tudtam kimagyarázni a helyzetet, de valahogy csak kivágtam magam. Azóta viszont eléggé hideg körülöttem a légkör, kerülnek a kollégák. Ez persze megint csak azt bizonyítja, hogy mindenki a vesztemet akarja.
Lassan egy falatot sem eszem otthon, mert rájöttem, hogy a kenyeret is át lehet itatni méreggel, tehát ez ellen sem tudok védekezni. Lefogytam 15 kg-t, és a feleségem úgy csinál, mint aki aggódik, persze én tudom, hogy ezt csak eljátsza, mert belül örül, és roppant elégedett, hogy én lassan éhen halok.
De újabban sajnos más dolgok is történnek. Ufókat láttam a minap magam körül. Gonosz kis szemük van, hatalmas karmuk, és mind felém csápoltak. Persze nagyon megijedtem, és futásra vettem a dolgot, de mikor beléptem házunk kapuján, rájöttem, hogy csöbörből vödörbe estem, mert otthon meg az asszony akar eltenni láb alól.
Elájultam.

Nem tudom hova kerültem, de elég nagy a zaj, és be vagyok zárva egy szobába egyedül. Azután nyílik az ajtó, és bejön 3 fehérruhás ember, amolyan lárvaarccal. Engem persze nem tévesztenek meg, mert tudom, hogy most a kivégzésem következik. Aha! Ez itt a halálos injekció! Már belenyugodtam a sorsomba, rezzenetlenül várom, hogy eljöjjön értem a halál angyala.
Ébredésemkor alig hiszek a tudatomnak, ugyanis halk, kellemes hárfazene szól, csengő kacagásokat hallok, és valami nagyon finom illat száll felém. Ez csakis a Mennyország lehet, gondolom magamban. Kinyitom a szemem és meglátom a kisfőnököt, mögötte a feleségemet és őmögötte pedig a pénztárosnőt. Azonnal tudtam, hogy nem a Mennyországban, hanem a pokolban vagyok, hiszen másképp nem tudnának ide is utánam jönni.
Teremtőm! De hát akkor ennek sose lesz vége? Még az életen túl is az életemre törnek?! – sikoltanék fel. De nem tudok, mert nincs hangom.
Mikor kinyitom a szemem, verejtékben úszik az egész testem, és felettem feleségem mosolygó arcát látom. De mintha nem látnék rajta rosszindulatot, csak aggodalmat és szeretetet. „Végre lement a lázad” – mondja kedves hangon. Visszatér az emlékezetem. Hát persze, elkapott valamilyen vírus, és nagyon magasra felszökött a lázam, de nem vitte le semmiféle gyógyszer. Azután kijött az orvos, és közben áramszünet lett, ám később visszajött a világítás, így be tudta adni nekem az injekciót. „20 órát aludtál” – mondja nejem, megsimogatja arcomat, és kinyitja az ablakot. Friss fuvallat érkezik el az ágyamhoz, és kitisztítja tudatomat.
Lázálmomban mindenki az életemre tört. Elgondolkodom. Talán figyelmeztetés, hogy ha nem sikerül kétségeimet, bizalmatlanságomat, negatív látásmódomat leküzdenem, akkor bizony komoly negatív következményeket, szeretetlenséget teremtek magam köré. Ha nem is olyat, és azt, mint amit álmodtam, de elszigeteltséget, boldogtalanságot mindenképpen megidézhetek.
Megborzongok, talán a friss levegőtől, talán mástól. Ismét elalszom, ezúttal nyugodt, pihentető alvással.
(Sophie 2009-07-24)


MAGYAR SPIRITUS
AZ ÉGIG ÉRŐ FA
(2.rész)

Hazatalálás
Csak az ártatlan gyermek, aki még képtelen hazudni, merte kimondani: meztelen a császár! Csak a szabad akarattal rendelkező emberek képesek újraépíteni világunkat, akiknek az agyát még nem mosta szét a kötelező „életfogytig tartó oktatás”. Akiknek a fekete még fekete, a fehér fehér, akik még józan paraszti ésszel gondolkodnak, nemüket a Teremtőtől kapják, nem maguk választják… Csak a szabad és nemes emberekre lehet számítani akik NEMet mernek mondani a hazugságra, a közönyre, a mai beteg világra!
Az esőcseppeket egyetlen közös cél mozgatja: vissza akarnak térni a forráshoz, a többi körülményt az esőcsepp szabad akarattal maga dönti el. A jövő közösségeiben is újra fel kell lobbanjon az őszinte, közös vágy: vissza a Forráshoz. Fontos, hogy a közösségek minél teljesebb önállóságra és önellátásra törekedjenek, hogy a gondviselés rendje helyett ne mesterségesen kialakított politikai, gazdasági, és társadalmi kényszerek befolyásolják létüket és működésüket!

Az ember az Eget a Földdel összekötő kozmikus lény – csak néha elfelejtjük, miért is jöttünk…

Melyek a legfontosabb erkölcsi elvek, melyek a jövő közösségeit működtetik?

1. A kör közepe a Jóistené
A tételes vallások, az ezoterikus tanok, a politika a mestereket, vezetőket állítja központba, akik azonnal körbe veszik magukat bólogató hívekkel. Ha a közösség középpontjában a mester áll, nem jut hely az Istennek. Az új kor közösségeinek maguknak kell az Istent megidézniük, nincs közvetítő. Ha nincs közvetítő, nem torzulhat a mindig és mindenkire sugárzó forrás jele. A pap, a táltos, a mester, a közösség vezetője – ha jól végzi dolgát - csak segítő, aki a kiesetteket vezeti vissza a kozmikus rendbe, az Egész-ségbe. Példáját, tanítását hiteles életével kell szentesítenie.

2. Mindenki a másikért él
Ma mindenki a másikból él, annak rovására gazdagszik, ezt nevezzük „fejlődésnek”. Ezt a torz versenyszellemet már gyermekeinkbe belekódoljuk. A természetben nincs verseny, együttműködő rendszerek vannak. A rókák és a nyulak együtt állítják be az egyensúlyt, ha bármelyik „győz”, a másik is elpusztul. A szkíta kultúrákban a legfontosabb minta a Hunor-Magyar, az egymást segítő, támogató, egymás hátát védő testvérpár. Egy ilyen alapon működő közösség, vagy nemzet legyőzhetetlen!

3. A közösség nem börtön, közös-ég
Egy közösséget a közös céloknak és a közös ritmusnak kell egyben tartania. Ha a közösség mesterségesen bezárkózik, elpusztul. A termodinamika főtétele: a zárt rendszer entrópiája növekszik, azaz a zárt rendszerek a káosz felé törekednek. Nem szabad a közösséget bezárni, belterjessé tenni, mert elkorcsosul (ld. állat- és növénytenyésztés). Állandó kölcsönhatást kell fenntartani a külvilággal, ez biztosítja a folyamatos tapasztalást, a változást, amely maga az élet.

4. Erkölcs alapú földhasználat
Ma kizsigereljük a természetet, agyonmérgezzük Földanyánkat megfoghatatlan „gazdasági okok”-ra hivatkozva. Az ártéri gazdálkodás során a halakat a fokokon lehalászva több hal maradt a folyóban, mintha nem halásztak volna. A hagyományos tájhasználat lényege, hogy az ember úgy avatkozik a Teremtésbe, hogy általa gazdagodik a táj, nő az élet sokszínűsége. Az ember csak azt a többletet veheti el a természettől, ami az ő munkája által keletkezett. Ezért káros a fogyasztói társadalom!

5. Az élet él, és élni akar…
Világegyetemünk él. Itt minden az életből fakad, mindent az élet működtet, és mindennek az élet a célja. Ami nem ebből fakad, amit nem ez működtet, aminek nem ez a célja, az életképtelen, legyen az egyén, legyen az közösség, legyen az tudomány, művészet vagy vallás!

Világegyetemünk él. Itt minden az életből fakad, mindent az élet működtet, és mindennek az élet a célja. Ami nem… (3. rész a következő számban)

Kelt Magfalván, az Úr 2010. évében, Új kenyér havában
Géczy Gábor
MAG

MAGYAR ÚJJÁSZÜLETÉS – Ludányi Horváth Attila gyűjtése

FÜGGELÉK (VIII.): MAGYAR ÚJJÁSZÜLETÉS

13./ „A jelenlegi helyzet megértéséhez David C. Korten ad eligazítást. Ő azt írja a 'Tőkés társaságok világuralma' című könyvében, hogy a világban egyfajta modern 'kétpártiság' alakult ki. Az egyik oldalon a globális tőke érdekei, valamint a behatolása számára a terepet előkészítő és az extraprofiton osztozó helyi rezidenseik, a másik oldalon pedig a helyi közösségek, a nemzet és a családok állnak. Ez még önmagában nem volna probléma. A baj az, mondja Korten, ha az állam, mint harmadik szereplő, amit a közösségek éppen azért hoztak létre, hogy korlátok között tartsa a hontalan tőke mozgását, intézményestül átáll a túloldalra.
Megítélésem szerint ma éppen ezt látjuk itthon. A közösség állama dezertált Magyarországon. A multinacionális tőke rezidensei alkotnak kormányt, és a sors fintora az, hogy mindezt baloldali retorikával teszik. Az embernek az a benyomása, hogy az állam a zsákmányszerzést segíti elő minden eszközével. (…)

- Mire irányul ez a zsákmányszerzés?
A termőföldre, az emberek magánvagyonára és a közpénzekre. Az állami vagyonról szóló 2007-es törvény /MSZP-SZDSZ parlamenti többség! - a szerk.: LHA/ az 50.000 milliárd forintot meghaladó értékűnek becsült nemzeti vagyont kivonta a köz és a Parlament ellenőrzése alól. Ezzel megteremtette a gyorsított kiárusítás törvényi kereteit. (...)

Hogyan tudna megerősödni a vidék Magyarországa?
Először is vissza kellene szereznie a közösségnek, a nemzetnek a saját államát. Célirányos kormányzati szándék esetén az összes eszköz rendelkezésre áll ahhoz, hogy a helyi közösségeket, a kis- és közepes vállalkozásokat megerősítsük, az összefogásukat és a piacra kerülésüket segítsük. Az európai vidékfejlesztési rendelet tartalmazza a megerősítésüket célzó jogcímeket. (…)

Most mintha egyre erősödnének a társadalmi elégedetlenség hangjai.
A baj az, hogy ezek a mozgalmak nem érnek össze. Minden csoport azt hiszi, hogy a saját problémáját egyedül is meg tudja oldani, és nem veszi észre, hogy a bajok gyökere azonos. Ezt használják ki tudatosan a kormányoldalon, és 'leszalámizzák' őket, mint a Rákosi-rendszerben. A társadalom különböző csoportjait egymás ellen fordítják, hogy ne tudjanak összefogni. (…) Van a társadalomban egy belső érési, rádöbbenési folyamat, amit sajnos nem lehet jelentősen gyorsítani, csak rá lehet segíteni. (…) Változásokat csak a nép, sőt, csak a nemzet tud elérni(...).”
(Ángyán József a „Népakarat és tempóérzék” c. riportban; Demokrata, 2009. 01. 7.)

14./ „Minden információ, ami meghatározza a leendő új élet minőségét, ebben a parányi magban összpontosul. Ez az információhalmaz és energiamennyiség maga a TUDÁS. Az élethez szükséges minden információ, amely képes egy tökéletes létformát teremteni, ez a MAG tudása. Az ősi magyar nyelvben 'Mag-har'-ként nyilvánult meg a magyar kifejezés. Annyit jelentett, mint a tudást hordozó nép. Ennek a népnek a tudattalan tartományaiban benne lakozik az emberiség ősi tudásának teljessége. A megfelelő körülmények jelenléte esetén minden nehézség nélkül előhívható ez a tudás.”
(Harsányi László: Nostradamus! Most én mondom..., Girardi Kft., Budapest, 2000.; 107. oldal)

15./ „Két időtálló koronaeszme alakult ki Európában az idők folyamán, az egyik az angol, a másik a magyar. 1990-ben angol történészek egy csoportja elcsodálkozva kérte számon, miért nem akarjuk újraéleszteni nemzetünk éltető alkotmányát.”
(Tiszta Energiáért polgári kör: Az európai uniós csatlakozásról, … a „Történelmi Alkotmányunk Jogán” c. kötetben; 30. oldalkiadta: Alkotmányossági Műhely és Fórum Társaság, Bpest, 2003.)

A MAGYAR HÁZAK MÁGIKUS EREJE

Az égtájaknak minden népnél fontos szerepük, jelentőségük van. A magyar elnevezések sok mindent elárulnak:

KELET – az ébredést, a megújulást, a feltámadást, jelenti. Keletkezik igénk szintén valami új létrejöttét, megteremtődését mutatja.

DÉL – az éltető energia, feltöltő erő

NYUGAT – a megnyugvásra, pihenésre utal. Energiája összehúz, összetart, körülölel, biztonságot ad.

ÉSZAK – az éjszakával, a sötétséggel, mozdulatlansággal kapcsolatos.

A legtöbb régi kultúrában a ház a Világegyetem kicsinyített mása volt, amelyet az adott hitrendszernek megfelelően tájoltak.

A magyar parasztház formája általában egy hosszú téglalap volt, amely a rövidebbik végével az utcafrontra nézett, és az utcafront felé a tetőt egy ágasfa tartotta. Ezt az ágasfát Boldogasszony fájának nevezték, és a házat, amikor lehetett, keletre tájolták. (A Boldogasszony a magyar hitvilágban az Istenanya, kit a népmesék Tündér Ilonaként őriztek meg, így ez az ágasfa más néven Tündér Ilona fája. A házat hosszában mestergerenda osztja, amelynek faragása a Tejutat jelképezi. A Tejút a népi csillagászat nyelvén Tündérek útja vagy Hadak útja, Lelkek útja, a végénél fekvő Szíriusz csillag pedig a Tündérfő.

Ha a ház szerkezetét lefordítjuk a csillagok nyelvére, akkor a mestergerenda jelképezi a Tejutat, a Mestergerenda végénél lévő Boldogasszonyfája pedig nem más, mint a Tündérfő csillag, vagy az Istenanya lakhelye (ez a Szíriusz, amely évente egyszer, július 23-án együtt kel a Nappal, vagyis ilyenkor „Napba öltözik”.) Őseink ezt a csillagtérképet emlékeztetőként beépítették a házaikba, elmondták a meséikben, ráhímezték a ruháikra, abroszaikra, ágyneműjükre.

A tető

A parasztházak teteje nagyon hosszú ideig kizárólag sátortető volt, amit kontyos tetőnek vagy süvegnek hívtak. Ezt később sokfelé felváltotta a nyeregetető, mert a ház alapterülete hosszában megnyúlt. Nemcsak azért ilyen a formája, mert a hó és a víz könnyen lecsúszik ezekről a tetőkről. A tetőt a ház hosszában minden esetben a mestergerenda tartja. Hogy mitől mester ez a gerenda? Mert fontos szerepe van a házban. Ha egy gyermek megszületett, arccal kelet felé, a mestergerenda alá fektették a bölcsőjébe. Ha valaki meghalt, ugyancsak a mestergerenda alatt ravatalozták fel, és éppen fordítva, arccal nyugatnak. A mestergerenda mutatta az utat a léleknek, hová érkezzen és merre távozzon. A „Mester” segítette az érkezőt és a távozót. A Mestergerendára csillagot, tejutat, szárnyas napot, illetve teremtés-szimbólumokat faragtak. Régen pontosan tudták azt is, hogy a gerenda melyik részére kell faragni azt a csillagot, vagyis pontosan ismerték a szimbólum jelentését.

Az apajogú nagycsaládok általában arccal kelet felé állnak be a világba, erre fordul a sátruk ajtaja is. Fő égitestük a Nap. Az észak-déli beállású rendszerek… még az anyajogú társadalmat képviselik, s a Hold tiszteletének nyomait találjuk körükben. (László Gyula.)

A csúcsjel

A tetőszerkezet tetején a legtöbb régi házon megtalálható valamilyen csúcsjel. Általában tulipánt, csillagot, keresztet, X-jelet, gömböket, kettős keresztet faragtak egymás fölé. (hogy miért épp ezeket a jeleket? Mert az ősi rovásírás első betűi egyben isteni jelképek. Az A betű az Anyaisten (4), a B betű az Atyaisten (X), a D betű pedig a testet öltött Atyaisten, vagyis a Fiúisten (+) és főnökük a Teremtő, vagy ahogy az ősi magyar hitvilág nevezte: „öregisten” – az ő jele az „Us+ (mint Ős).

A homlokzat

Hasonló szimbólumokat faragtak rá, mint a csúcsdíszekre, a szerepük is azonos. Nagyon gyakori a homlokzaton a Nap!

A bejárat

 

Magyar-országon nagy hagyománya volt (és egyre inkább ismét van) a faragott vagy festett kapubejáratoknak. Ezek a kapuk nagyon sok olyan ősi szimbólumot … (3. rész a következő számban) (forrás: http://www.lakaskultura.hu/fokuszban/a-magyar-hazak-magikus-ereje-42780.html)
2010, június 10 - 10:56 — Bakos Veronika)

 

MAGYAR SZÍNDARAB
Molnár Ferenc- Játék a kastélyban (ideje:01:56:19)
Turai Sándor- Márkus László, Gál- Zenthe Ferenc, Almády- Lőte Attila, Annie- Tóth Enikő

MAGYAR NÉPMESÉK
Az aranyszőrű bárány (ideje:00:07:08)

Az ember által létrehozott rendszerek az ember tulajdonságait tartalmazzák. (Rendszerelmélet - Takáts Péter)

MAGYARORSZÁG - Videó - Takáts Péter: Pénzrendszerek 2012 után (ideje:01:15:13)

„Az ember által létrehozott rendszerek az ember tulajdonságait tartalmazzák.”
A jövőt csak arra tudjuk építeni, ami előtte volt, mert ez az egész nem velejéig romlott és nem olyan, hogy most le kell söpörni a bankrendszert. Ugyanezek a bankok megmaradhatnak, ugyanezekkel a bankárokkal benne, ha másképp gondolkodnak. Mert tulajdonképpen az egész pénzrendszer, amit látunk, az nem más, mint a mi tudatosságunknak a materializálódása, megjelenése a világban. A pénzrendszer az úgy működik, ahogy mi gondolkodunk. Mert ha mi úgy gondolkodunk, hogy teljesen mindegy, melyik bankba teszem be a pénzemet, akkor minden bankba betesszük a pénzünket. Ha úgy gondolkodunk, hogy teljesen mindegy, hogy milyen boltban és milyen terméket vásárolok, akkor minden boltba tömegesen fognak áramlani az emberek, azokba meg még inkább, akiknek jó reklámjuk van. De ha a tudatosságom megváltozik, el kezdek ugyanarról a dologról egy kicsit másképpen gondolkodni, akkor mi következik be?

Hát egyszer csak azt mondja az ember, hogy „te jó ég! mit csinál ez a bank az én pénzemmel?” Nem tudom? Hát akkor keressünk egy olyan bankot, amelyiknél tudom, hogy mit csinál a pénzemmel, és akkor oda viszem. És el kezdenek áramlani az emberek azokba a bankokba, amelyeket közösségi vagy etikus banknak neveznek. Vagy azt mondja, hogy „te jó ég, akkor, hát hogyha én most valahol vásárolok, akkor azzal, hogy én ott megveszek valamit, azzal annak a szervezetnek, vagy annak a gyártónak a létét támogatom. Azaz, ha én bemegyek egy multiba, és nem a sarki kis boltba megyek be, akkor én tulajdonképpen azt támogatom, hogy Franciaországban egy ember még gazdagabb legyen? Jé! Milyen érdekes, hogy milyen nagy befolyásom van nekem arra, hogy ez a pénzrendszer hogy működik! És hogyha mindenki azt mondja, hogy én csak magyar terméket, magyar termelőtől vásárolok, és csak olyan bankba viszem be a pénzemet, amelyik azt csinálja a pénzemmel, amit én tudok és akarok, amit támogatni akarok, akkor abban a pillanatban egyszer csak ez az egész pénzrendszer úgy ahogy van, átalakul. És azt vesszük észre, hogy azok a bankok, akik fegyverkereskedelmet, meg vegyszergyártást, meg műtrágyákat finanszíroztak, azok azt mondák, hogy „akkor mi is legyünk inkább zöld bankok, minthogy tönkremenjünk. És akkor kezdjünk el mi is etikus projecteket finanszírozni, meg olyan iskolákat, meg a szellemi életet, meg minden, és a mi döntésünk következtében, azaz a mi tudatosságunk következtében egyszer csak az egész pénzügyi élet átalakul. Azt kell ebből megértenünk, hogy mi fogjuk megváltoztatni a pénzvilágot is azzal, hogy nem támogatunk bizonyos folyamatokat azáltal, hogy nem visszük oda a pénzünket.

Pénzrendszerek ősképe

A képekre kattintva, azok kinagyíthatóak


EZOTARO SZÁMMISZTIKA® NOVEMBERRE

NOVEMBER
A lázadás VALAMI ELLEN van, a forradalom VALAMIÉRT.
A 11-es az újítás, megújulás, a felfedezés minősége. Amikor a külső lehetőségek, események, kapcsolatok megjelennek életünkben, azt már megelőzte egy belső változás. A téli hónapok a befelé fordulásnak kedveznek. Ez az időszak alkalmas arra, hogy a külső impulzusok csökkenésével lehetőségünk legyen a megélt eseményeket magunkban elrendezni, feldolgozni. Ezt hívjuk belső érésnek. Ezután van lehetőségünk az intuitív megújulásra.
A figyelem energiájával erősítsük intuíciónkat, amely megújulásunkat segíti.
A meditáció témája Novemberre:
1-2. hét: A jövőért való aggódás, a jövőtől való félelem megfoszt a jelen örömeitől és tanulságaitól.
3. hét: A lehetőség olyan, mint az állomáson várakozó vonat. Ha lekésed, már csak integethetsz utána.
4. hét: … És hogy miért olyan nehéz gyermekkori álmaink megvalósítása? Mert akkor még a TELJESSÉG ÁLMODIK A GYERMEKBEN.
5. hét: Amikor a hernyó képes elhinni, hogy pillangó lehet belőle, megadta magának az esélyt, hogy azzá váljon.

A 11-es szerepszemélyisége
Diszharmonikusan: fanatikus, szélsőséges vallási kultuszokhoz vagy szektához csatlakozik, túlbuzgó, nincs gyakorlati érzéke, eltérő nézetekkel szemben támadó, pszichikus vagy isteni képességeit saját céljaira használja, az eszméket jobban tiszteli az embereknél. Inspirációit figyelmen kívül hagyja, kritikával és mások reakcióival szemben túlérzékeny, fásult, fél a magasabb energiáktól és képességektől, cinikus a társadalom iránt. Ellentétes és határozatlan viselkedés. Mánia, extázis, letargia.
Harmonikusan: csodálatos képességű médium vagy tisztánlátó, a magasabb tudatosság kifejezésére törekszik, a spirituális igazságokat alkalmazza a földi síkon, találékony, látnoki vezető. Intuitív irányultságot ad a túlvilággal való kapcsolathoz és jövőbe látási képességet. Nyitott a sugalmazásokra és jó érzéket ad az intellektuális elméletekhez és gyakorlatokhoz. Fokozott akarat nagy szellemi erővel és eszmékkel. Egyszerre lehet jelen a legnagyobb zsenialitás és az őrület. Áttekintő fantázia.

A 11-es a kapcsolatok, párkapcsolat életterületen:
A 11-es minőséggel nem egyszerű megélni egy harmonikus párkapcsolatot, de még egyéb kapcsolataiban is elég konfliktus adódhat. Erre a rezgésre a gyorsaság, a türelmetlenség, és az individuális tulajdonságok jellemzőek, ezért külön feladat az Ön számára, hogy megtapasztalja, megélje a társaslétet. Lélektudata fejlődésében azonban ez egy nagyon nagy lehetőség, mert a kapcsolatokban tanuljuk meg az együtt gondolkodást, együtt cselekvést, illetve azt, hogy rajtunk, a mi igazságunkon kívül is létezik még igazság, ami mások számára ugyanolyan fontos, mint nekünk a sajátunk. Itt tanuljuk meg összeegyeztetni érdekeinket oly módon, hogy az ugyanúgy szolgálja az egyéni érdeket, mint a közösségét.

Névelemzés: Pál
Erősen aktív, kiáradó szellemi energiával rendelkezik, de van benne passzivitás, spiritualitás, akarat, lendület, derű és bölcsesség. Zárkózott és nyitott egyszerre. Feladata a megújulás, és harmonikus párkapcsolat, kapcsolatok létrehozása. Mélyről jövően, ösztönösen eredeti, egyéni, kreatív és én-központú. Lendület és aktív kezdeményezőkészség jellemzi, természetes vezetői hajlamokkal. Akaratos, amíg meg nem találja Belső Vezetőjét, akinek intuitív sugallataira képes lesz saját életét önállóan irányítani, így adva másoknak is útmutatást. Jó a kommunikációs készsége, és megvan a képessége annak a szeretetnek adására, amely önmagáért lévő,„csak úgy van”. Intellektuálisan érdeklődő, derűs és barátságos, ugyanakkor befelé forduló, barátságtalan, spirituális, gyógyítói készséggel, filozofikus hajlamokkal. Szerepszemélyisége (egója) változást él meg, s ennek következtében kialakul a harmónia, mely belső igényei és külső élete, életvitele egyensúlyát jelenti. Megjelenik a bátorság, és a felelősségvállalás képessége, amely nem csak róla szól, hanem már párjáról, társairól is. Ezeket a lehetőségeket tudja megvalósítani.


SRI CHINMOY

Életéről
Sri Chinmoy 1931-ben született Indiában, és egy spirituális közösségben nőtt fel. 1964 óta New Yorkban él, és példátlan kreativitással és sokoldalúságával inspirálja …

Idézetek Sri Chinmoy: Szívvirágok c. könyvéből
A földi élet nem a szórakozásért van. A földi élet az önfelajánlásra adatott. Az önfelajánlás az, ami végül azzá formál minket, ami Isten.
Ha valóban föl tudsz valamit ajánlani a világnak, akkor igazán szerénnyé válhatsz. Az a fa, amelynek nincs gyümölcse, egyenesen áll, de amelyik bőségesen terem, az meghajlik. Ha igazán szerény vagy, ez azt jelenti, hogy tudsz adni valamit az emberiségnek. Ha csupa büszkeség és egó vagy, akkor senki semmi érdemlegeset nem kaphat tőled.

… folytatás az EzoTaro OdaFigyelő 28. számának mellékletében >>>


H U M O R
ANEKDOTÁK
A humoros írások irodalmi ihletésű válfaja az anekdota. Sajnos ma már kiveszőfélben vannak a személyhez fűződő, nagy emberekről szóló adomák. Pedig ezek is nagyon tanulságosak:

A szél lobogtatta a templomi zászlót. Két szerzetes arról vitatkozott, vajon a zászló mozog-e vagy a szél. Csűrték-csavarták a szót, de egyikük sem tudta meggyőzni a másikát.
Egyszer csak megszólalt mellettük a hatodik pátriárka:
- Nem a szél és nem a zászló az, ami mozog. Hanem a tiszteletre méltó elmétek.
A szerzetesek riadtan elhallgattak.

Ma-cu remetekunyhójában élt a Heng-hegyen, és éjt-nap belemerült az elmélkedésbe. Fel se nézett, amikor Huaj-zsang mester meglátogatta.
- Miért elmélkedsz? - kérdezte a mester.
- Hogy Buddha legyek - felelte Ma-cu.
Huaj-zsang felvett egy téglát, s az ajtó előtt csiszolni kezdte egy kövön.
- Mit csinálsz?
- Tükröt csiszolok.
- Hiába csiszolod, attól nem lesz tükör a tégla!
- Hiába elmélkedsz, attól nem leszel Buddha! - vágott vissza Huaj-zsang.
- Akkor mit tegyek?
- Ha nem indul el az ökrös szekér, az ökörre kell suhintani vagy a szekérre?

A mester az út szélén üldögélt és a lábát nyújtóztatta. Tanítványa, Jin-feng arra tolt egy kordét, és kérte szépen, hogy húzza be a lábát.
- Amit egyszer kinyújtok, azt vissza nem húzom! - makacsolta meg magát Ma-cu.
- Ha én egyszer nekiindultam, vissza nem fordulok! - viszonozta Jin-feng, és kordéstul átgázolt a mester lábán.
Kisvártatva Ma-cu bárddal viharzott be a csarnokkapun:
- Jöjjön elő, aki megsebezte a lábam! - zengett a hangja.
Jin-feng előlépett, lehajtotta a fejét, a mester pedig letette a bárdot.

Az írástudó Csang-cso tiszteletét tette Hszi-tang mesternél:
- Léteznek-e a hegyek, a folyók és maga a nagy föld? - kérdezte tőle.
- Léteznek - felelte Hszi-tang.
- Nem igaz!
- Melyik csan mesterrel találkoztál?
- Csing-san mesternél jártam, és bármiről kérdeztem, azt mondta, hogy nem létezik.
- Van családod?
- Feleségem és két gyermekem.
- Milyen családja van Csing-sannak?
- Csing-san egy öreg buddha - háborodott fel az írástudó -, ne rágalmazd őt, mester!
- Ha valaha olyan családi állapotba kerülsz, mint Csing-san, akkor majd én is azt mondom, hogy nem léteznek. Csang-cso fejet hajtott.

- Minek jöttél ide? - kérdezte Ma-cu Huj-hajtól.
- Buddha tanítását keresem.
- Énnálam? - kérdezte Ma-cu. - Ilyen messzire kódorogsz otthonról, ahelyett, hogy saját házad kincsével törődnél?
- Mi az én kincsem?
- Aki kérdez! Mindennel teljes az, hiánytalan. Használhatod korlátlanul, kimeríthetetlen. Miért magadon kívül keresed azt, aki keres?
Huj-haj egyszerre megvilágosult.

Az éles eszű török bölcs, Naszreddin Hodzsa 5 aranyért pompás öszvért vett a vásáron. Az állatot kötőféken vezetve éppen hazafelé baktatott az erdőn át, amikor hirtelen vihar tört ki. Dübörögve mennydörgött az ég, zúgott az orkán. A villámok közvetlenül mellettük csapódtak a földbe, fába. Nem csoda hogy az öszvér két lábra ágaskodva üvöltött. Hodzsa is nagyon megijedt, szentül hitte, hogy ütött az utolsó órá¬ja. Jámbor ember lévén meg is fogadta magában, hogy ha túléli ezt az égiháborút, eladja az öszvért, és ami pénzt kap érte odaadja az első koldusnak, akit meglát.
Alig fertályóra múltán elcsitult az ítéletidő. Alábbhagyott az eső és a szél, derülni kezdett az ég, s csodák csodája, Hodzsa is élt. Márpedig, ha életben maradt, teljesítenie kellett a fogadalmát. Csakhogy az öszvérre szüksége volt, pénze meg nem volt több. Gondolt hát egyet, fogta az állatot, s indult vele vissza a vásárba. Itt aztán az volt az első dolga, hogy vásárolt egy pelyhes naposcsibét, s azt tenyerén dédelgetve most már nyugodtan várta az vevőt. Hamarosan mellé is lépett egy vándorkereskedő, és megkérdezte:
- Eladó-e ez az öszvér?
- Már hogyne volna eladó! – mondta Hodzsa. – De csak a csibével együtt.
- És mibe kerül a kettő?
- A csibét 5 aranyért adom, az öszvért pedig egy rézpénzért.
- Áll az alku! – szólt a vevő, és gyorsan fizetett, mert azt hitte, hogy hibbant emberrel van dolga. Az ilyen futóbolondtól jobb minél hamarabb megszabadulni – gondolta, és már adta is a pénzt, s vitte az öszvért csibéstől. Hodzsa meg fogadalmához hűen az öszvéréért kapott rézpénzt odadobta a koldusnak. A csibéért kapott 5 aranyért pedig mindjárt vásárolt magának egy másik öszvért.

Naszreddin fürdőbe ment, de szegényes külseje miatt a szolgák alig vetettek rá ügyet. Odadobtak neki egy piszkos törölközőt, egy rongyos fürdőruhát, és kész. A bölcs nem szólt semmit, de amikor befejezte a tisztálkodást, öt ezüstöt hagyott ott jutalmul. Csodálkoztak is eleget a szolgák. Egy hét múlva megint elment a fürdőbe. Azonnal megismerték, és most már mosolyogva, hajlongva fogadták. Fürdés után Naszreddin mindössze egy rézpénzt vetett oda nekik a kitüntetett kiszolgálásért, akik mód felett csodálkoztak. Magyarázatot várva felemlegették a múltkori öt ezüstöt.
Hja – mondta Naszreddin –, a rézpénz az előző fürdőért járt, a múltkori öt ezüst pedig a mai fürdőért.

Mottó: „A humor a teljes igazság.” (Karinthy Frigyes)

Ami nem öl meg, az megerősít!

VICCEK

Egy kisfiú ír egy levelet a Jézuskának:
Kedves Jézuska, nagyon szegény családból származom. Kérlek, küldj nekem 10000 forintot karácsonyra!
A postások nem tudják kézbesíteni, ezért kibontják. Megsajnálják a kisfiút és gyűjtést szerveznek, de csak 5000 forint gyűlik össze, amit el is küldenek a gyereknek. Egy hét múlva újra levelet küld a kisfiú a Jézuskának, a postások ezt is kibontják. Ez áll benne: Kedves Jézuska, te nagyon rendes vagy, de azok a szemét postások lenyúlták a pénz felét!

Az állatvédő egyesület irodájában cseng a telefon: - Jöjjenek gyorsan, a postás felmászott a fára, és onnan ingerli a kutyánkat!

A tanár magyaráz:
- Az araboktól vannak a számaink, a kínaiaktól a porcelán, a naptár a rómaiaktól. Valaki tud még ilyen példát mondani?
Pistike jelentkezik.
- Tanár úr, nekünk a poharak a sarki kocsmából, a tányérok az étteremből, ahol a mama dolgozik, a bor a szomszéd pincéjéből, paprika a hátsó szomszéd kertjéből, a kisöcsém pedig a postástól.

KABARÉ
Retro kabaré 1.rész-2011.12.31 (ideje: 00:52:07)

TALÁLÓS KÉRDÉSEK
- Mi a különbség egy víziló között?
- Jobban tud úszni, mint futni.

- Miért van az oroszlánnak olyan nagy feje?
- Hogy ne férjen ki a rácson.

- Miért van a kisoroszlánnak olyan nagy feje?
- Nincs is olyan nagy feje!

- Miért jó a fenék nélküli bili?
- Csak odébb teszed és már ki is van ürítve.

- Mi a különbség a villanypózna és a villamos között?
- Az egyik függőlegesen hosszú, a másik vízszintesen sárga.

VÍGJÁTÉKOK
Csak barátok (ideje:01:30:28)
Apáca-show (ideje:01:36:06)

RAJZFILMEK
Tom és Jerry – Jó tett helyében (00:08:36)
A Rózsaszín Párduc – Prehistoric Pink (00:06:16)
Garfield és Barátai – A gonosz kis zseni (00:06:51)


KICSIÉN, AZ EGÓ VÉDELMÉBEN
(befejező rész)

Igazában nem lehet rossz néven venni Kicsiéntől, az egotól, hogy biztonságban, jólétben akar élni. Megszületik, testet ölt és szépen be akar rendezkedni ezen a Föld nevű bolygón, és a biztonság is hozzátartozik, sőt alapja az életének. A bizonytalanságot igen rosszul tűri, ezért a változást is. Csak az az érdekes ellentmondás nála, hogy múlandó életében a maradandóságra törekszik. Persze végül is ezzel nincs hiba, mert éppen ez az, amit mindegyikünk akar: tartós boldogságot, tartós jólétet és jóllétet. Már megint nem tudom, hogy hol a hiba, miért teremtünk mégis boldogtalanságot, szegénységet, betegséget. Kicsién éppen azt teszi, amit kell. Akkor viszont mi a baj, miért boldogtalan mégis? Az a dolga, hogy szubjektív tapasztalatokat gyűjtsön, mégis, amikor gyűjtöget, boldogtalanná lesz. Szegény Kicsién már megint mit nem csinál jól? Ja igen, és helyette mi kellene tennie?
A boldogtalanságunknak lehet oka, hogy a fejünkben született, ill. a környezetünk által sugallt elvárásoknak nem teszünk eleget? Vagyis lehet, hogy azért vagyunk boldogtalanok, mert AZT HISSZÜK, hogy nem csináljuk jól a dolgainkat, miközben ez nem is igaz, mert éppen azt tesszük, amit kell?
Valami nem stimmel! Valami hiányzik vagy átsiklottam felette. Rosszul élünk? Rosszul ítélünk? Vagy egyáltalán nem is kéne ítélnünk, csak élni, tapasztalni, bölcsesedni? Erre mondják a guruk, hogy ne ítélkezzünk? DE AZT SENKI NEM MONDTA NEKEM, HOGY AZÉRT NE ÍTÉLKEZZEK, MERT NINCS SEMMI ÉRTELME! Értelmetlen ítélkeznünk, minősítenünk, mert nincs viszonyítási pontunk a valóságban. Mert A VALÓSÁGBAN NEM LÉTEZIK SEM ELVÁRÁS, SEM VISZONYÍTÁSI PONT, HISZEN MINDEN VÁLTOZIK, ÉS NINCSENEK DOLGOK, CSAK ÁLLANDÓ FOLYAMATOK. A mozgás nem azt jelenti, hogy valami megy egyik pontból a másikba, mert nincsenek valamik sem. A mi földi agyunknak ezt valóban iszonyú nehéz fölfogni, hogy soha semmi nem áll meg, hanem mindig alakul egyik dolog a másikba, folyamatosan. Hát ezért nincs idő sem, hiszen az időnek sincs semmilyen értelme abban a pillanatban, ha nincs megállás. Értelmetlen fogalom a hónap, hét és a 24 óra. Mihez viszonyítva? Hol indul, és hol van vége, ha egyszer folyamatról beszélünk?
A hinduk a „maya”- ról beszélnek, arról, hogy az egovilágban minden csak illúzió, hogy az ego maga is illúzió. Emlékszem, annak idején ezt szó szerint vettem, és némi furcsálkodás után, mint emészthetetlent ki is dobtam, mert képtelen voltam felfogni, hogy a szekrény meg az asztal nem létezik, csak illúzió. Itt valószínűleg megint a rossz nézőpontról van szó. Mivel ember vagyok és a fizikai világban élek, a tárgyak, amik körülvesznek, nagyon is valóságosak, az eszközeink. Azóta rájöttem, hogy az illúzió másképp értendő. Átvitt értelemben azt jelenti, hogy a külső, fizikai világ elvonja figyelmünket a belsőtől, a lélek világától.
Az egész nézőpontunk valahogy nem stimmel. Ha az egot az egohoz viszonyítom, stimmel. De ha az egot a Lélek világához viszonyítom, már nem stimmelnek a dolgok. Ezt a fajta kettős látásunkat kell följebb emelni, és Lélektudatossággá tenni, de erre csak akkor kerül sor, amikor Kicsién megelégeli a szenvedést, és halálhörgést hallat: Elég volt a szenvedésből!
És akkor Kicsién megszűnik létezni, mert része az egésznek. Illetve ő is az egész. Illetve az egész is ő.
Röviden és tömören szólva: MEGSZŰNIK KÜLÖNÁLLÓSÁGA, EZZEL KICSIÉNSÉGE. Ebben éppen az a nonszensz, hogy elvárjuk tőle, önként és dalolva menjen a névtelenségbe, az éntelenségbe, vagyis a halálába. Hát persze, hogy körömszakadtáig harcolni fog!
Mi hát a megoldás?
Kicsiént békén hagyni, fölé emelkedni, ahol már nincsenek Kicsiének.
A valóság dimenziójában Kicsién csak illúzió.
És ha visszatekintünk, látjuk, hogy ennek az illúziónak köszönhetjük minden szenvedésünket. És lelkifejlődésünket.
(EzoTaro)

alter-ego

Közösségben magányosan


Hogyan tovább emberke?


Fényember


A SOKOLDALÚ SZÓDABIKARBÓNA

Takarítás

13. Súrolószer készítése
Biztonságos, hatékony fürdőszoba kád, csempe-és mosogató, fényes fali csempe tisztításához. Szórjon szódabikarbónát egy tiszta nedves szivacsra és dörzsölje át vele a felületeket a szokásos módon, majd mossa le vízzel és törölje szárazra a megtisztított felületeket.

14. Kézi edény és evőeszközmosás
2 púpozott evőkanál szódabikarbónát adjunk hozzá mosószerünkhöz, és az edényekről könnyebben fog leoldódni a zsír. A ráégett ételeket a szódabikarbóna és vizes mosószer keverékében áztassa, majd szivacsra szórt szódabikarbónával súrolja le.

15. Szivacsok felfrissítése
Áztassuk az áporodott szagú szivacsot egy erős szódabikarbónás oldatba (4 evőkanál szódabikarbónát feloldunk 1 liter meleg vízben).

16. Mikrohullámú sütő tisztítása
Szódabikarbónát szórjunk egy tiszta nedves szivacsra. Kiváló módja a gyengéd tisztításnak és a mikróban soha nem hagy durva vegyi szagot. Alaposan öblítse le vízzel.

17. Ezüst evőeszközök tisztítása
Használjon szódabikarbóna pasztát 3 rész szódabikarbóna, 1 rész vízből. Dörzsölje át az ezüstöt tiszta ruhával vagy szivaccsal. Alaposan öblítse le, és szárítsa meg őket, míg csillogóvá nem válnak.

18. Tiszta kávé- és tea edények
Kávé és tea foltokhoz oldjon fel 1/4 csésze szódabikarbónát 1 liter meleg vízben. Makacs foltokhoz egy éjszakán át való áztatást javaslunk.

19. Sütő tisztítása
Szórjuk szódabikarbónát a sütő aljára. Spricceljünk rá vizet, hogy a szódabikarbóna benedvesedjen. Hagyjuk így a sütőt éjszakára. Reggelre a szódabikarbóna feloldja a szennyeződést, amit aztán szivaccsal kitörölhetünk.

20. Padló tisztítása
A szennyeződést és piszkot el tudja távolítani a padlóról oly módon, hogy 1/2 csésze szódabikarbónát egy vödör meleg vízzel összekever és az így felmosott padló tiszta csillogó lesz.

21. Bútorok tisztítása
Tudta, hogy a falakról és festett bútorokról szódabikarbónás nedves szivaccsal dörzsölés nélkül, könnyedén tudja eltávolítani még a zsírkréta nyomait is? Törölje át tiszta, száraz ruhával a felületeket.

22. Zuhanyfüggönyök tisztítása
Tisztítsa és szagtalanítsa vinil zuhanyfüggönyeit úgy, hogy szódabikarbónát tesz közvetlenül egy tiszta, nedves szivacsra vagy kefére, és azzal áttörli függönyét. Majd öblítse le tiszta vízzel azt.

23. Folyékony mosószere hatásfokát növelheti
½ csésze szódabikarbónával a folyékony mosószer is keményebben dolgozik. A jobb pH egyensúly a ruhákat tisztábbá, frissebbé, és fényesebbé teszi.

24. Finoman tiszta babaruha
A babák bőre igényli a gyengéd tisztítószerek használatát, és jó tudni, hogy a szag és foltok elleni harcban a szódabikarbóna az első helyen áll. Makacs foltokhoz adjunk hozzá folyékony mosószerünkhöz 1/2 csésze szódabikarbónát.

25. Tiszta anyagpelenka
Oldjunk fel ½ csésze szódabikarbónát, 2 liter vízben, és alaposan áztassuk benne a pelenkákat egy éjszakán át.

26. Tiszta sport felszerelés
Használjon szódabikarbóna oldatot (4 evőkanál szódabikarbóna, 1 liter meleg víz) a tiszta és szagtalanított sportfelszerelésekért. Szórjuk bele a szódabikarbónát és a tornaterem golftáska táskák szagtalanítás, tiszta golf vasaló (karcolás nélkül őket!)

27. Olaj és zsírfoltok eltávolítása
A garázsból vagy a kocsibejáróról könnyen eltisztíthatja az olajfoltokat úgy, hogy szódabikarbónát szór rájuk, aztán nedves kefével megdörzsöli a felületet.

28. Tiszta Elemek
A szódabikarbónát arra is lehet használni, hogy semlegesítse az akkumulátorsav okozta korróziókat az autókon, fűnyírókon, stb. 3 rész szódabikarbóna és 1 rész víz alkalmazásával, egy nedves ruhával dörzsölje át a korrodálódott akkumulátor pólusait. Tisztítás után lehet újra csatlakoztatni a terminálokat, amiket érdemes áttörölni vazelinnel, hogy a jövőben ne érje őket korrózió.

29. Tiszta autók
Az autó, a lámpák, króm, ablakok, gumiabroncsok, vinil ülések és a szőnyegek tisztításakor nem kell aggódni a nem kívánt karcolásokért. Használjon szódabikarbóna oldatot, oldjon fel 1/4 csésze szódabikarbónát 1 liter meleg vízben. A makacs foltok eltávolítására használjon szódabikarbónát nedves szivacsra szórva.

Dezodorálás (befejezés a következő számban)

Üdvözlettel: Szabó András

http://zoldtakaritas.com
http://www.facebook.com/zoldtakaritas
http://biotisztitoszerek.webaruhaza.com


FILMEK

Bazi nagy görög lagzi (ideje:01:31:12)
Mire vágyik egy apa? Természetesen arra, hogy a lánya menjen férjhez valami rendes, megbízható férfihoz. Mire vágyik egy görög apa? Természetesen arra, hogy a lánya menjen hozzá egy görög férfihoz, aki lehetőleg még rendes is.
Toula (Nia Vardalos) 30 éves, szülei chicagói éttermében, a Táncoló Zorbában dolgozik, elhanyagolja magát, és családja legnagyobb rémületére semmi jelét nem mutatja, hogy kedve volna végre megházasodni és gyerekeket szülni. Az apja már bármilyen vővel kiegyezne. Pontosabban: majdnem bármilyennel. De Toula, az örök lázadó egyszer csak megszabadul a szemüvegétől, egyre szexibben öltözik, senkinek nem árulja el, mivel tölti az estéit, és végül bemutatja álmai férfiát, Iant, aki szőke, nem görög, és még vegetáriánus is. Elszabadul a pokol! De nincs mese: az apának el kell viselnie Iant, Iannek el kell viselnie új családját, és Toulának el kell viselnie, hogy szerettei képtelenek elviselni egymást.

A lányom nélkül soha (ideje:01:51:07)
1984-ben Betty Mahmoody férje elvitte feleségét és lányát Iránba, hogy együtt legyen a család. Előtte megesküszik feleségének, hogy nem lesz semmi bántódásuk, ha úgy döntenek, bármikor nyugodtan visszatérhetnek Amerikába. Hazudott. Az asszony eget-földet megmozgat, hogy kiszabadulhasson a szigorú iszlám törvények szerint élő család rabságából.

VIDEÓK

Villás Béla: Utolsó idők és ezek jelei, várható eseményei (Nyíregyháza, 2012 március)

Varga Csaba: A szeretet korszaka (ideje:01:10:04)

Prof. Dr. Papp Lajos előadása - A hit szerepe a gyógyulásban (00:56:52)

ZENE

Végtelen (ideje.00:08:27)

WEBOLDALAK


Hallgass a síron túl is!

Mindennapi mérgeink
Kedves Barátaim! November 3-án elküldtem levélben ezt a cikket, de a téma annyira fontos, hogy úgy gondoltam, nem bánjátok, ha linket is küldök róla.
Nem tudom, ki hogy van ezzel a kőolaj alapanyaggal, én már hallottam róla régebben is. De valahogy nem esett/esik le a tantusz, nem gondolok bele igazán, hogy mit kenek magamra. Nem baj, addig olvassuk ezeket az írásokat, amíg egyszer csak nem kenjük többé magunkra a kőolajat, és nem fürdetjük meg vele legdrágább kincsünket, gyermekünket.
Addig is, olvasgassuk csak el néhányszor, hogy felfogjuk a dolog jelentőségét.
És olvasgassuk el azokat az ötleteket is, amelyek mellőzik a kőolajat a kozmetikumokban.
Ebből az írásból pedig kiemelem ezt a néhány mondatot, ami igen mélyen megérintett:
„El kellett gondolkoznom azon, hogy vajon van-e összefüggés aközött, hogy nekem soha nem jutott szintetikum a szervezetembe és aközött, hogy soha életemben nem voltam beteg (de olyannyira, hogy egy náthám sem volt), illetve aközött, hogy nem hízok, ehetek bármennyit, bármit. Ez pedig nem genetika, mert a családomban mindenki kövér, mindenki hízásra hajlamos. Engem agyon vizsgálgattak - Nők lapja által hirdetett módszerekkel mindenféle eszközzel és szerszámmal és kiderült, hogy a biológiai korom a fele, mint ami a személy igazolványomba be van írva.” (EzoTaro)

Nimród tornya (Veres Mónika: Csillagtitkok c. weboldala – most 2012 december 21-ről)

Takáts Péter - Gondolatok a spirituális gazdaságról / Az organikus gazdaság


Az EzoTaro OdaFigyelő online újság azzal a céllal jött létre, hogy segítse az átalakulást, a felemelkedést választó emberi egyéniségeket. A cikkek, írások, linkek, weboldalak bemutatása mind a tudatosságot, az ébredést szolgálja.
Az EzoTaro OdaFigyelő álladó rovatai: Vers, Mit tehetünk magunkért?, Magyar Spiritus, EzoTaro Számmisztika, Humor, Filmek, Videók. Állandó szerzői pedig segítenek a testi, érzelmi, lelki problémák megoldásában, gyakorlati útmutatót adva: Batta Éva LélekRestaurátor, Dr. Mocsonoky Zsuzsa homeopátiás orvos, Dr. Tóth Klára GNM konzulens, valamint Orosz Tünde reform szakács (tudatos étkezés). (EzoTaro)
Batta Éva (EzoTaro alias Sophie)
Számmisztikus, LélekRestaurátor
Telefon: + 36-20/384-8888
E-mail: info@ezotaro.com (ezotaro22@gmail.com)
Web#1: http://ezotaro.com (http://ezotaro.atw.hu)
Web#2: http://ezotaro.odafigyelo.com (http://ezotarofigyelo.atw.hu)
Web#3: http://lelekrestaurator.info/ (http://lelekrestaural.atw.hu)