ezotaro.com <<< ezotaro.odafigyelo.com <<< archív számok

TARTALOM (sorrendben):

FIGYELEMFELHÍVÁS – ÚJRA!
IRODALOM – Vers: Ne ítélj! Próza: Gondolkodom a „vis major”-ról; Szép és tanulságos történetek, bölcsességek: Rabia el-Adavia története
SZÉL MIHÁLY ROVATA – A félreértett tantra 1. rész; Családállítás 4. rész(befejező); Esettanulmányok - "Nagyon jó" előző életek
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT? A fogak és szervek kapcsolata – Biológiai fogászat 2. Ébredés szótár: Kisebbrendűségi komplexus; Étkezés vagy táplálkozás? - Gabonáink: a köles

és a hajdina
PROGRAMOK …Előadás sorozat; Családállítás
GYAKORLATI JAVASLATOK MINDENNAPJA-INKRA – A mindennapi élet mágiája
MAGYAR SPIRITUS – Kulturális kreatívok: Rabok legyünk vagy szabadok? – Takáts Péter (1.rész); Vekerdy Tamás – „És most belülről…”; Kincskereső iskola; Magyar újjászületés – Szakralitás, államrend; Az égig érő fa (befejező rész); Videók: Egészségünkre! – Balogh Béla; Századfordító magyarok – Hamvas Béla
HÉTKÖZNAPI SPIRITUALITÁS – Ébredés napló 1.

EZOTARO SZÁMMISZTIKA® – Márciusra

HUMOR – Nyugdíjasok fohásza; Anekdoták; Viccek; Vígjátékok: Filofax, avagy a sors könyve; Ellopták Jupiter fenekét; Kabaré: Apósom a vezér; Herkules bonbon
TERMÉSZETGYÓGYÁSZAT- Antioxidánsok ...
FILMEK – Előre a múltba; Az Otthonunk; A suttogó
VIDEÓK – Takáts Péter bemutatkozása; Egy új társadalom …; Tudom, hogy a galaktikus családom itt van …; Filmösszeállítás Dr. Alexander Sztrasnij orvos-természetgyógyászról; Világokon át 1. rész
ZENE: Lorena McKennit – The visit
WEBOLDALAK: Fizikoterápia otthon; Miért tagadják az idegenek létezését?


FIGYELEMFELHÍVÁS – ÚJRA!
„Az ember mikrokozmosz, a makrokozmosz pontos mása. Mindazt, amit kívül érzékel, megtalálja önmagában is.” (Krishnamurti)

Kedves Olvasóinknak már felhívtuk a figyelmét, hogy bizalmas és kevésbé bizalmas adatainkat gyűjtik, és profilt készítenek belőle. Most újra kaptam egy ezzel kapcsolatos e-mailt, és bár nincs név a végén, sajnos ezzel az adatgyűjtéssel mindenki tisztában van. A levelet azért másoltam most ide, hogy ismét felhívjam a figyelmeteket erre a minősíthetetlen visszaélésre. Ne feledjétek, hogy a bizalmas információinkat ismerik, és fel is használják – visszaélnek vele! (EzoTaro)

Mi lenne, ha valaki mindent látna, amit az interneten csinálsz?

Mi lenne, ha valaki elhelyezne egy dobozt az otthonodban, amivel...
Minden Google keresést nyomon követhet, láthatja kinek küldesz, kitől kapsz e-mailt, láthatja mit gépelsz, tehát ismeri a jelszavaidat, saját web kameráddal figyelhet, információt gyűjthet arról, mit kedvelsz és mit nem, mik a politikai nézeteid vagy a vallásos meggyőződésed, és átadhatja ezeket az adatokat információs központoknak, hogy azok összeállítsák saját és családod személyes profilját?

A szomorú igazság, hogy ez a doboz létezik, és éppen előtte ülsz. Önszántadból hoztad haza és még fizettél is érte. A számítógéped igenis kémkedik utánad, és meg kell hagyni soha nem létezett ennél kitűnőbb találmány új ismeretek megszerzésére vagy az információ megosztására. Segítségével állandó kapcsolatban lehetünk távoli barátokkal, megismerhetünk új embereket, rátalálhatunk azokra, akik hozzánk hasonlóan gondolkoznak és választ kaphatunk azokra a kérdésekre, amik igazán fontosak számunkra.
Sajnos a személyi számítógépnek van egy sötét oldala is, mert segítségével folyamatos rálátást biztosítunk saját életünkre és személyes adataink elérhetővé válnak a szakavatott információgyűjtők számára.
Íme, néhány példa:

A GOOGLE
A legtöbb ember egyetért, hogy a Google a legjobb kereső ma a piacon. Az idők azonban változnak és a Google-ban egyre kevésbé bízhatunk.
Elsőként ott a G-mail botrány. Aki használja a szolgáltatást észrevehette, hogy a levelezőfiókban megjelenő reklámok kísértetiesen kapcsolódnak személyes érdeklődési köréhez. Ez nem véletlen. A G-mail minden egyes e-mail üzenetünket megnézi, hogy a „hirdetők számára” fontos információkat találjon. Minden egyes e-mailt átnéznek. Ezt természetesen egy program végzi, de a lényeg, hogy üzeneteink nyilvánosak. Jelszavak? Ugyan!
Következőnek ott van a cenzúrázott keresések kérdése. Hacsak nem használunk konkrét kifejezéseket keresésünkben, a Google megpróbálja a leginkább politikailag korrekt találati listát felkínálni. Hol vannak azok a napok, amikor valaki mondjuk a 9/11-re történő kereséssel a lehető legrelevánsabb vagy mások által legjobbnak ítélt oldalakat kapta találatként! Ma az embernek tudnia kell pontosan milyen forrást keres, ahhoz, hogy a kívánt oldalt vagy választ megtalálja, illetve, hogy megbízható és teljes képet kapjon egy témáról. Bizonyos weboldalak, mint például az Infowars.com sok esetben elő sem jönnek a találati listában, hacsak nem írjuk bele a kereső kifejezésbe. 2010 végén a Google feketelistára tette az Infowars és Prison Planet oldalakat, annak ellenére, hogy ezek több találatot kapnak naponta, mint a legtöbb fővonalas hírportál. (Megj.: még pedig olyan alaposan feketelistás a Prison Planet, hogy amikor rákerestem, a Google összeomlott a gépemen!!! EzoTaro)
Végül érdemes megemlíteni a Google új „adatvédelmi” szabályzatát. Úgy tűnik, ez az új szabályzat nem igazán védi adatainkat. A felhasználók érdeklődési köréhez alkalmazkodni képes hirdetések kedvéért a Google március 1-i hatállyal egyesíti az összes Google tulajdonú szolgáltatásnál megadott vagy rendelkezésre álló információkat (Google, Gmail, Youtube, Feedburner, Adsense, stb.). Sajnálatos módon az igazi adatvédelmet előnyben részesítő felhasználóknak nincs módja kimaradni az új adatgyűjtési, bocsánat adatvédelmi, szabályzatból.

A YAHOO
Természetesen a Yahoo sem akart kimaradni az adatgyűjtésből. A Yahoo szintén „elemzi” az e-mailek tartalmát és a rendvédelmi törvények betartására hivatkozva az előírt határidőnél és az adatvédelmi szabályzatban leírtaknál sokkal hosszabb ideig megőrzi az összegyűjtött információkat. Íme, néhány adat egyenesen a Yahoo-tól:
Valamennyi IP címet, amiről valaki Yahoo fiókjába bejelentkezik, egy éven keresztül tárolják, így remekül nyomon követhetik az ember mozgását, megtudhatják, hol dolgozik illetve, hogy ki látogat el hozzá rendszeresen.
Az azonnali üzeneteket és chat párbeszédeket minimum 60 napig tárolják.
A bűnüldözési szerveknek pedig nem állampolgári kötelességből adják át az információkat. Valamennyi vezető kommunikációs cég „árlistával” rendelkezik erre vonatkozólag. Az amerikai Marshal Service beismerte, hogy rendelkezik ilyen árlistával a Yahoo, Verizon, Cox Communications és ComCast szolgáltatóktól az adatok átadására.

A FACEBOOK
500 millió ember világszerte minden kényszer nélkül megosztja életének legszemélyesebb részleteit például politikai hovatartozásáról, vallási meggyőződéséről, közli kik a barátai, a családja, merre járt nyaralni. Ez a Facebook.
Nincs még egy ilyen információforrás a világon. A megszerezhető információmennyiség növelése érdekében, amikor valaki bejelentkezik a Facebook-on, egy süti (cookie) minden látogatásunkat nyomon követi az adott számítógépen (akkor is, ha később kijelentkezünk). Bejelentkezés után gépünk „ajtaja” nyitva áll a Facebook előtt.
A Facebook ma már arcfelismerő technológiát is alkalmaz a fényképek megjelölésére. A Facebook kicsit olyan, mint egy pletykafészek, aki a Facebook-on bejelölt ismerőseid alapján alakít ki képet személyiségedről. Az ismerőseidet célzó reklámok a te oldaladon is megjelenhetnek, mert a Facebook azt feltételezi, hogy barátok lévén az érdeklődési körötök is hasonló lehet.
A GPS technológia segítségével a Facebook beazonosítja a fényképek elkészítésének és/vagy feltöltésének helyszínét, így fizikai tartózkodási helyedet is közzé téve.

A SKYPE
A 2011 májusában a Microsoft által felvásárolt Skype a világ elsőszámú VoIP szolgáltatása. Két évvel az ügylet előtt a Microsoft a VoIP hívások lehallgatására alkalmas technológia szabadalmaztatásán kezdett dolgozni.
A Skype-on keresztül megszerzett információk felhasználási területe igen széles. A fizetős szolgáltatást használók esetében a cég számára ismertté válnak az illető bankkártya és egyéb személyazonosító információi. A hívásokból elcsípett kulcsszavak jogi eljárások során is felhasználhatók. Különböző adathalászati eljárások segítségével a magánbeszélgetésnek hitt párbeszédeket felhasználhatják személyre szabott reklámok megjelenítésére.
A legaggasztóbb mégis az, hogy miután telepítettük a Skype-ot a gépünkre saját web kameránkat bármikor távirányítással aktiválhatják. Pontosan. Lehet, hogy valaki ott ül a számítógép előtt és egzotikus recepteket olvas, miközben valaki, valahonnan saját kameráján keresztül visszanéz rá.
Legyünk informáltak és használjuk okosabban számítógépünket!

INFORMÁCIÓS KÖZPONTOK
Ezek az információs klíringintézetként működő központok tényleg léteznek. Sokszor egyszerűen „marketing kutatóintézetnek” álcázva, legfőbb munkájuk a mi számítógépeinkről összegyűjtött adatok rendszerezése a lehető legteljesebb személyes profilok összeállítása érdekében. Ezek a profilok tartalmazhatnak információkat személyes kapcsolatainkról, szexuális beállítottságunkról, politikai nézeteinkről, vallásos meggyőződésünkről, családunkról, barátainkról, bankszámlánkról, bevételi forrásainkról, fényképekkel kiegészítve, egyszóval mindent, amit egy emberről tudni lehet az Interneten fellelhető információk alapján.

Én személy szerint nem tervezem az Internethasználat felfüggesztését, hiszen a világháló segítségével soha nem látott gyorsasággal és egyszerűséggel juthatunk hozzá új ismeretekhez és kommunikálhatunk másokkal. Továbbra is megosztom véleményemet a számomra fontos témákról, de teszem mindezt úgy, hogy tudom, ezek az információk soha nem lehetnek magánjellegűek többé.
Ne felejtsük: nagytestvér nemcsak figyel, de jegyzeteket is készít!


IRODALOM: VERS, PRÓZA, SZÉP ÉS TANULSÁGOS TÖRTÉNETEK, BÖLCSESSÉGEK
"Az élet nem arról szól, hogy várjuk a vihar elvonulását, hanem arról, hogy megtanuljuk, hogyan kell táncolni az esőben." (Frieda Norris)

Ne ítélj!

Nem éled az életemet
Nem féled a félelmemet
Nem küzdöd meg harcaimat
Nem érzed a vágyaimat

Nem hallod gondolataimat
Nem tudod szavaimat
Nem érzed zavaromat
Nem álmodod álmaimat

Azt a szerelmet én éltem meg
Azt az érzelmet én éreztem
Az a vágy engem gyötör
Az az öröm nekem gyönyör

Te nem tudhatod, nekem mi fáj
Te nem ismered lelkem baját
Nem tudsz az utamról semmit
Nem tudod mi visz el célomig

Nem ítélhetsz, mert nem tudod mi jó nekem
Nem kísérhetsz, mert az utamat nem ismered
Nem élheted helyettem az életemet
Nem teheted rám ítéleteidet

(Sophie)

Egy szúfi bölcs, Rabia el-Adavia története

A keresés egy kivetítés, egy vágy, egy meggyőződés, amely azt mondja, hogy valami másra van szükséged - ami biztosan létezik, csak valahol máshol, nem ott, ahol éppen vagy. Egészen bizonyosan létezik, de nem ebben a pillanatban - nem most, hanem valamikor máskor. Ott található, akkor, és sosem itt és most. Űz, vonz, kerget. Újabb és újabb őrültségekbe hajszol, egészen megőrjít. És sosem talál megnyugvást.
Hallottam egy történetet egy igazán csodálatos szúfi misztikusról, Rabia al-Adaviáról:

Egy este, amikor a nap már leáldozóban volt, és alig valamicske fény világította meg az utat, az emberek észrevették, hogy Rabia ott ül az úton, és keres valamit. Idős hölgy volt, a szeme már meggyengült, és rosszul látott, ezért a szomszédok a segítségére siettek. Megkérdezték tőle: - Mit keresel?
Rabia azt felelte: - Ennek a kérdésnek nincs jelentősége. Keresek. Ha segíteni akartok, segítsetek.
Az emberek nevettek, és azt mondták:
- Rabia, megbolondultál? Azt mondod, hogy a kérdésünknek nincs jelentősége, de ha nem tudjuk, mit keresel, hogyan segíthetnénk?
Rabia így válaszolt: - Jól van, csak hogy elégedettek legyetek: egy tűt keresek. Elvesztettem a tűmet.
Az emberek lehajoltak mellé, de hamar rádöbbentek, hogy az út nagyon széles, egy tű pedig rendkívül apró dolog.
Ezért újra tudakozódni kezdtek:
- Kérlek, mondd meg, hol vesztetted el, a pontos helyet, különben nagyon nehéz a feladat. Az út széles, kereshetjük az örökkévalóságig. Hol vesztetted el?
Rabia azt felelte: - Megint olyasmit kérdeztek, aminek nincs jelentősége. Mi köze van ennek a keresésemhez?
Az emberek megálltak, és azt mondták:
- Te valóban megőrültél!
Rabia helyesbített: - Jól van, csak hogy elégedettek legyetek, a házamban vesztettem el. Az emberek megkérdezték:
- Akkor miért itt keresed?
Rabia pedig a történet szerint így felelt:
- Mert itt világos van, a házamban viszont sötét. (Forrás: Osho - Intimitás a bizalom művészete)

Gondolkodom a "vis major"-ról

Vis major. Latin kifejezés, jelentése: nagyobb erő.
Az embernél, az ember akaratánál létezik nagyobb erő, aki reálisan gondolkodik, ezt nem is tagadja. Az egyik kategória a természeti katasztrófa, ami az embert képes megsemmisíteni. Ez független az ember akaratától, mert pl. a vulkánkitörés teljes mértékben a természet törvényeit követi. Hogy ez mi célt szolgál, azt a jóistenen kívül valószínűleg senki sem tudja. A halál ténye is idetartozik. Senki sem tud arra választ adni, hogy „miért?”. A következő kategóriát a balesetek alkotják, amelyeket végső soron mindig emberi mulasztás okoz (az más kérdés, hogy jogilag felelősségre vonható-e), mert a gépeket emberek tervezik, kivitelezik és irányítják. Ez összefügg az emberi akarattal. A tervező eredeti célja – ha polgári használatra tervezi – vitathatatlanul jobbító szándékú: megkönnyíti az emberek életét. (A harcászati célú gépek nem szorulnak magyarázatra.) A harmadik kategória az, amikor az egyén tűz ki maga elé valamilyen célt. A vis major hátráltathatja, de ha valaki tud és akar is küzdeni, az előbb-utóbb eléri a célját.

Azon a kérdésen érdemes azonban elgondolkodni, hogy ezekhez a kategóriákhoz hogyan viszonyulunk. Mindenki el akar érni valamilyen célt, ki kisebbet, ki nagyobbat, ki távolabbit, ki közelebbit – ez természetünknél fogva különböző. A célkitűzéssel rendjén is van minden, a probléma az, ha valaki nem éri el, amit kitűzött maga elé. Kétféle módon viszonyulunk a sikertelenséghez. Az egyik típus, aki mindenki mást hibáztat a kudarcaiért, a másik, aki végiggondolja, hogy mit tehet másként, és újra nekifog a megvalósításnak. Ő éri el a célját, mert azt vallja, hogy ő irányítja saját életét és nem mások. A vis major néha bekavar, de nem irányít. A véletlen pedig nem csak ellenünk, de velünk is lehet. Ezt hívjuk szerencsének.
A természettel már más a helyzet, az emberi akarattól független. A természeti katasztrófát, (pl. a vulkánkitörést) csodáljuk, ha biztonságos távolból látjuk és nincsenek veszélyben szeretteink és saját életünk, sem anyagi értékeink. Akinek az életét és vagyonát veszélyezteti, merőben másképp értékeli az eseményeket, és természetesen másképp is reagál a történtekre, mint az, akit nem érint.

Van azonban egy további különbség is.
A szomorú, fájdalmas eseményeket különbözően dolgozzuk föl. A különbség abban van, ahogyan értékeljük a megtörtént dolgokat. Vannak, akik elfogadják a számukra megváltoztathatatlan helyzetet, és belenyugszanak, míg mások nem. Akinek közeli hozzátartozója halálos beteg, természetes, hogy fölvetődik benne a kérdés: „miért pont velem történik ez?”. A „miért?” kérdéseinkkel mindig az okot kutatjuk. Nem öncélú azonban ez az értelemkutatás, mert sokkal könnyebb elfogadnunk azt, aminek látjuk a célját és az értelmét. A balesetek döntő többségében ismerjük, hogy mi vagy ki volt a baleset előidézője. Ha azonban az esemény anyagi kárral, pláne ha emberélet veszteséggel jár, ismét föltesszük a kérdést: „miért?”. Jó esetben ezeket a veszteségeket belátható időn belül feldolgozzuk, de túl sokszor nem tudjuk megemészteni a tragédiákat.
Mi gátol bennünket abban, hogy a vis major által okozott következményeket feldolgozzuk, túllépjünk rajtuk?

Okokat kutatunk, értelmet keresünk. Ha nem ezt tennénk, még mindig az őserdőben kergetnénk a vacsorára valót, vagy lovas kocsival járnánk, gyertyával világítanánk, és lúdtollal írnánk. De nem ezt tesszük, mert nem hisszük és nem nyugszunk bele, hogy a dolgok nem változtathatóak. Nem hisszük, hanem tudjuk, mert az emberiség története másról sem szól, csak a változtatásokról (a háborúk mellett). Gyökeresen megváltoztattuk a létfeltételeinket az elmúlt 2000 évben. De kinek jutna eszébe, hogy a vulkán természetét megváltoztassa, mondjuk zenélő szökőkutat csináljon belőle?
A természeti törvényeket tiszteljük, nálunk nagyobb erejét elismerjük és elfogadjuk. Nagyon jól tudjuk, hogy azokon nem változtathatunk. (Megpróbálunk beavatkozni, de azzal több kárt okozunk, mint hasznot.) Az árvíz árvíz marad, a tűz pedig továbbra is feléget mindent. Csak megelőzni, esetleg meggátolni tudjuk, de a természetét megváltoztatni nem.
Miért nehéz elfogadnunk a betegséget és a halált?
Fájdalmat okoz és veszteséget. Ezt borzasztóan nehéz elfogadni. Természetes, mert senki sem szeret szenvedni. Csak az a baj, hogy ettől ez még létezik. Létezik fájdalom és veszteség. Súlyosbítja a helyzetünket, hogy ráadásul nem is értjük az okát. Miért? Egy cseppet sem zavar bennünket, hogy ez olyan kérdés, amire nincs válasz, mert a létezés végső okát, célját, értelmét feszegetjük.
Nagyon sok mindenre ismerjük a választ, egyre tovább jutunk a világ felfedezésében. A természeti népek hozzánk képest még sokkal kevesebbet tudnak technikáról, fizikai törvényszerűségekről, vegyületekről, stb. Náluk még kézenfekvő a válasz a halálra is: az istenek akarata. Minél többet tudunk azonban – úgy tűnik – egyre nehezebben vagyunk hajlandók elfogadni azt, ha valamit nem tudunk megmagyarázni. Mi emberek elbizakodottá váltunk, mert az első értelmes emberi lény megjelenése óta elképesztő méreteket öltött a fejlődésünk és sértve érezzük magunkat, hogy még nem tudunk mindent. A természeti népek az érthetetlen dolgokat isteneik ténykedésének tulajdonítják. Technikailag minél fejlettebb a civilizáció, az isteni szerepet ebből a szempontból annál kisebbnek látjuk, mert már egyre több jelenségre tudunk racionális, logikus magyarázatot adni. Azt, hogy a számunkra érthetetlen dolgokat, jelenségeket mivel magyarázzuk, mi döntjük el. Magyarázhatjuk azzal, hogy az élet és a halál dolgában Isten dönt. Magyarázhatjuk azzal is, hogy még nem tudunk eleget sem az életről, sem a halálról. Bármilyen okot találunk is rá, egy dolog azonban biztos: a vis major kivette kezünkből az irányítást, a döntés jogát. Akár az isteni akarat, akár a tudatlanságunk, nekünk mindössze egy dolgunk maradt: elfogadni a megváltoztathatatlan tényt.
Azonban valamit mégis tehetünk magunkért. Ha nem az okok kutatásának szenteljük hátralévő éveinket, ha belenyugszunk abba, amin nem tudunk változtatni, akkor könnyebb lesz az életünk. Mivel ezeken a tényeken nem tudunk változtatni, a másik megoldással kell élnünk: a hozzáállásunkat változtatjuk meg, hogy el tudjuk viselni nagyobb veszteségeinket. Ezt úgy hívjuk, hogy alkalmazkodás a megváltozott körülményekhez. Mindannyian rendelkezünk ezzel a képességgel, mert ha nem így lenne, már régen kihalt volna az emberi faj. Éljünk ezzel a képességünkkel! Mindannyiunkat érnek nagy veszteségek, rettenetesen nehezen viseljük el. De nem tudom, hogy létezik-e a Földön olyan ember, akinél egy másik nem hordoz még nehezebb súlyt. Amikor ilyennel találkozunk, néha azt gondoljuk, mi talán ki se bírnánk. Az egyes ember azonban elképesztően sokat kibír, az emberiség még többet. (Háborúk, járványok, természeti katasztrófák!).
Ha átértékeljük és újraértelmezzük az eseményeket, azok feldolgozhatóakká válnak és akkor – de csakis akkor – továbbléphetünk.
Az élet nem csak keserűséget tartogat számunkra, hanem örömöt is.

(Megjegyzés: Ezt a cikket 2002-ben írtam. Nem változtattam rajta semmit, annak ellenére, hogy most már bizonyos dolgokat másképp látok. Tovább haladtam utamon, de a lényeg ugyanaz maradt: az elfogadás. - Sophie)


SZÉL MIHÁLY ROVATA
„A valóságot hajlamosak vagyunk úgy meghatározni, ahogy az észlelésére éppen képesek vagyunk. Az önmeghatározásunk pedig azon alapul, amit valóságnak nevezünk.” (Barbara Ann Brennan)

A félreértett Tantra
avagy a szexualitás, mint spirituális út.

1. rész

Középiskolás voltam még az 1980-as évek végén, mikor iskolánkban Wing-Tsun Kung-fu-t kezdtek el oktatni. Csodálkoztam is rajta, hisz katolikus középiskola volt, teljesen más filozófia, más nézetek.
Persze hogy eljártam edzésekre, és vártam, hogy majd valamilyen filozófiai tudást is csöpögtetnek belénk.
Ám ebből nem lett semmi.
A fő hangsúly az edzéseken volt.
Így önszorgalomból kezdtem el utána nézegetni az egész mögött megbújó filozófiának.
A többiek csak az edzést látták.
Más:
Katolikus középiskolába jártam, és amit ott láttam az a leginkább a „bort iszik, vizet prédikál” mondásra hasonlított.
Nem is értem miért éppen ez a mondás alakult ki…? :)
Azt meg végképp nem értettem, hogy ez miért csak engem zavar?

Más:
Mikor kiléptem az életbe, szerettem volna saját vállalkozást indítani, szétnéztem, hogy milyen segítséget kaphatok.
Keresgélésem közben sorra bukkantam rá a „Mi SEGÍTÜNK Önnek…” jelmondatú cégekre, alapítványokra, emberekre.
Igen, x Ft-ért mindegyik „segített volna”… könnyebbé tenni a pénztárcámat.
Más:
Mikor a fővárosban éltem pár évet, két olyan eseménynek is a szemtanúja voltam (az egyik egy baleset, a másik pedig egy kisebb tömeg oszlatása), amik azután teljesen másképp jöttek le a hírekben, mint ahogy történtek.

És sorolhatnám a hasonló eseteket!

Lassan, sokszor fájó tapasztalatok árán tanultam meg, hogy másképpen látom a világot. Kialakult bennem egy olyan hozzáállás, hogy amit látok, hallok, amiről a hírek szólnak, ami a Világban megjelenik, az téves, az hazug, az elferdített igazság.
Ám ez így nem igaz, erre is hamar rájöttem, és akkor szembesültem a szörnyű igazsággal: az emberek nagy része csak a jéghegynek azon részét látja, ami a vízfelszín fölött van. Képtelen, másképp fogalmazva el sem jut a tudatáig, hogy az a jéghegy a vízfelszín alatt is folytatódik, és jóval nagyobb része ott található. Nem pedig csak úgy úszik a felszínen egy jégdarab.

Persze mikor először találkoztam a Tantrával, úgy mint különleges szexpózok, nem esett le, hogy mögötte egy olyan filozófia áll, amit az emberek nagy többsége nem tud felfogni. Csak a kiemelkedő jéghegyet látja, és képtelen meglátni a felszín alatt megbúvó hatalmas jéghegyet.

Ebben a cikksorozatban erről a felszín alatti jéghegyről szeretnék pár sort írni.

A világban 2 út van.
Az egyik a harcos útja.
A másik a tantra útja.
A harcos valami ellen küzd, ez általában az egó.
A tantra nem harcol, elfogadja azt, ami van.
Szabadon cselekszik, de éberen figyeli azt, amit csinál.
A tantra éberségből fakad.
A harcos elnyom és figyel.
A tantra elfogad és figyel.
A tantra szerint akármit csinálsz, te része vagy a Teremtésnek, így nem állhatsz ellentétben azzal, ami van.
Nincs ellentét.
Hogy lehetne, amikor te szerves része vagy az életnek?
Rajtad keresztül cselekszik a Teremtés.
Benned Isten keresi önmagát.
A tantra szerint: fogadd el, aki vagy – a teljes lényedet.
(Bert Hellinger szerint a családállítás lényege: fogadd el azt, ami van!)
Ez a kiindulópont.
Nincs szakadék az élet és a mennyország között.
Jézus azt mondta, hogy a mennyország itt van közöttetek.
Nincs szakadék Isten és Te közted.
A szakadék az ego műve, ő hozta létre.
Isten és Te közted az egó áll.
Nincs ellentét közted és a természet között.
A szexuális energia az alap, ez alkotott téged, ettől jöttél a világra.
Minden sejt szaporodik a testedben.
Gondolataid nagy része a szexualitással foglalkozik, számodra ez a középpont.
A harcos ellene van ennek.

A tantra felhasználja a szexualitást - nem harcol ellene, hanem megismeri, általa változik.
Minél erősebb, annál gyorsabb lehet a változás.
Az energia semleges, nem jó, de nem is rossz, egyszerűen csak létezik, és attól függ, mire használod: rombolásra vagy építésre.
Építhetsz belőle falat magad köré, vagy építhetsz lépcsőket a felemelkedéshez...
Rajtad áll!
Tudatosan alkalmazva jóra használhatod, így barát marad.
De vakon használva ellenséged lehet...
Sajnos úgy tanítottak bennünket, hogy ellenség válik belőle, ami kimerít és tönkretesz.
A vágyak százfelé húznak, amíg azok erősebbek nálad, nem lehetsz Egy.
De a tantra szerint csak légy éber.
Figyeld a vágyaidat.
Ne harcolj velük, fogadd el őket, de ne vakon!
Ne fojtsd el ösztöneidet, csak figyeld őket, és légy éber minden más megnyilvánulásodra is.
Ha megtanultad látni önmagad, a vágyak maguktól eltűnnek.
Megjelennek, de nem hatnak rád... keresztülmész rajtuk.
Aki éber, az mindig kívül áll, felülről néz a dolgokra.
Előbb-utóbb mindenki rájön, hogy saját vágyainak a rabszolgája.
Ám az örökös vágyakozástól tönkre lehet menni.
Amikor jön valaki (harcos) és azt mondja, 'küzdj vágyaid ellen', ezt azonnal megérted.
Tudod, miről beszél.
Innen származik a harcos népszerűsége.
Innen származik a legtöbb vallás, filozófia, nézet népszerűsége.
Azt mondják nincs jéghegy a felszín alatt.
Azt mondják a szex bűn, az ördögtől való, küzdj ellene.
A tantrát ennél sokkal nehezebb megérteni.

Családállítás - Esettanulmányok

„Nagyon jó” előző életek

Ugye sokszor halljuk, hogy ilyen meg olyan karmikus dolgaink vannak, és a spirituális társadalom nagy része ezt azonosítja a rosszal: valami rosszat tettem az előző életemben, és most annak iszom a levét.
Be szeretnék mutatni 2 családállítást, amikor pont arról van szó, hogy egy nagyon jó előző életbe van a lélek leragadva.

Indiai élet
A hölgy párkapcsolati problémával jött hozzám, férje megcsalta és elváltak.
Több éve külön élnek, és ő nem tud elszakadni a férjétől.
Valami nem hagyja nyugodni.
Már nagyon sok mindent kipróbált, és kicsit elege is lett a sok „látóból”, asztrológusból, spirituális szakemberből, és tanításból, mert nem tudtak neki segíteni.
A felállítást ő és férje megszemélyesítésével kezdjük, ám egyből nyilvánvaló, hogy a hölgy lélek szintjén teljesen le van ragadva valamihez, nem is vesz tudomást a férje képviselőjéről.
Ilyenkor meg szoktam kérdezni, hogy ez mond-e valamit neki, mi lehet az, amivel el van foglalva, ám nem tudott választ adni.
Ilyenkor azt szoktam tenni, hogy papírlapokra írok lehetőségeket, eseményeket.
Most is így tettem, felírtam pár dolgot: ikertestvér, előző kapcsolat, anya, apa, előző élet…, más.
A papírlapokat úgy helyeztem le a földre, hogy ne lássák, mi van rájuk írva.
Megkértem a hölgy képviselőjét, hogy válasszon egy papírlapot. Amelyik fényesebb, mint a többi, vagy valamilyen más módon, de elkülönül a többi laptól.
A hölgy képviselője kiválasztotta az a lapot, amire előző élet volt írva.

Átmentünk az előző életbe, és a hölgy képviselője jelezte, hogy valaki hiányzik.
Erre a szerepre beállítottam valakit.
A hölgy képviselője teljesen megváltozott: kivirult, egész lénye ragyogott, majd lótusz ülésben leültek egymással szembe, és boldogan ölelték egymást.
Ekkor megkérdeztem, hogy ez mond-e neki valamit.
Elmondta, hogy tud egy előző életéről, amikor Indiában élt egy nagy mester mellett.
Egy „látó” azt mondta, hogy most is ott van vele, nyugodtan forduljon hozzá segítségért.
A hölgyet ez a kép nagyon meghatotta, hisz a képviselője sugárzott a boldogságtól.
Ezután visszahoztam őket ebbe az életbe, viszont elkezdett megváltozni a kép. Az indiai mester képviselője lassan hátrébb húzódott, és jelezte, hogy ő már változtatna ezen a helyzeten. Azt is elmondta: nem érzi, hogy lenne fizikai teste. (Tehát ő jelenleg nincs itt fizikailag a hölgy életében.)
Viszont egyértelmű lett a helyzet.
Nem segítőként van itt az életében az indiai mester, hanem azért mert magához kötötte egy részét, egy lélekrészét.
Megkértem a hölgy képviselőjét, hogy mondja a következőket: „Ez egy előző élet volt!”
Még párszor ezt el kellett mondani, majd megkértem, hogy köszönje meg az indiai mesternek, hogy itt volt vele. Ezután a képviselő elkezdett elfordulni az Indiai mester képviselőjétől, és észrevette a férje képviselőjét.
A hölgy lelki szinten benne sem volt a kapcsolatban.
Ő adott engedélyt a férjének, hogy megcsalja, hisz ő az indiai mesternél volt leragadva.
Igen ám, csakhogy ezzel tizen éveket elrabolt a férje életéből, amit jogosan követel a férje.
Ezért nem tudott tőle elszakadni.
A számlát rendezni kell.

Boldog párkapcsolat
Fiatal hölgy azzal keresett meg, hogy már egy éve külön él férjétől, akivel papíron összeházasodtak.
Közben megismerkedett egy másik férfival, de úgy érzi, valami lerendezni valója van a férjével, mert nem tudja őt elengedni.
Felállítottuk a képet: ő és a férje.
A férj egyből mondta, hogy valami összeköti őket.
Először arra gondoltam, hogy a házassági eskü az, amit fel kellene oldani, de hiába történt meg az oldás, nem lett jobb, nem változott a kép.
Még pár dolgot kipróbáltunk, ám mivel nem volt hatásuk, átmentünk előző életbe.
Ott is, mint férj és feleség éltek. Már ez is gyanús volt, mert általában előző életekben más-más szerepekben vagyunk, ám egyúttal arra is rávilágított, hogy itt bizony a párkapcsolat terén van tennivaló. A férj képviselője továbbra is követelt a hölgy képviselőjétől, sőt fizikailag is bántalmazta őt. Mindennek ellenére nagyon mély szeretet fűzte őket egymáshoz, olyan se veled, se nélküled.
Egy ezt is megelőző életben nagyon boldog párkapcsolatban éltek, mondhatni tökéletes kapcsolatban, és most, ebben az életben, egy elszakadási folyamat végén vannak. Az előző életben kezdődött ez az elszakadás, és most be kellene fejezni, vagy mennek a következő életbe ezzel a problémával. Mind a kettőjükben tudatosítani kellene, ezért javasoltam, hogy jó volna, ha közösen is el tudnának jönni.

Szél Mihály
Tel.: 06 70 629 5807
E-mail: szelmihaly@gmail.com
Web: http://www.lelekmagszellemiiskola.hu

Kérdésekre válaszolok, elsősorban e-mailben.
Családállítások időpontjai: lásd a PROGRAMOKNÁL

CSALÁDÁLLÍTÁS
4. rész (befejező)

Hellinger módszerének alkalmazási lehetőségei igen sokoldalúak. Mára az a pszichoterápia kereteit meghaladta, jelen van a pszichoszomatikus gyógykezelésben, a pedagógiában és a tanácsadás legkülönbözőbb területein. Ilyen a nevelési tanácsadás, a lelki tanácsadás, a jogi tanácsadás, a szervezeti tanácsadás. A rendszerek törvényszerűségei ugyanis hasonlóak. A sorrendiséget, a Nagy és Kicsi viszonyát, a kiegyenlítődést minden rendszer tartalmazza sérüléseivel és megoldásaival együtt. Ettől rendszer-szerű ez a módszer.

Rend a szülőkkel való kapcsolatban
"Sokan úgy vélik, hogy a problémáink a szüleinktől erednek. Ha ugyanis ők jobbak lettek volna, akkor nekünk is jobb lenne. Különös egy elképzelés ez, hiszen minden fejlődés akadályokon és hibákon keresztül bontakozik ki igazán. A javunkra válnak a szüleink hibái és mindaz, amit gyermekkorunkban talán csak nagy nehézségek árán voltunk képesek elviselni. Ezek a terhek adnak lehetőséget a fejlődésre, hogy erőt merítsünk a valódi életre" – írja Bert Hellinger.

A szülő és a gyermek kapcsolata nem egyenrangú kapcsolat. Az életadás a szülőt Naggyá, a gyermeket Kicsivé teszi "Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú (teljes) életű légy a földön!" – szól az idézet. Tisztelni egyszerűen azért, mert az Életet – az ő lehetőségeik szerint – megadták. A tisztelet nem függhet attól, hogyan viselkedtek velünk, nem függhet tehetségüktől, erkölcsi magatartásuktól – semmitől. Nem kell, hogy nekünk megfelelően legyenek tiszteletreméltóak. Az ő tiszteletük az Élet tisztelete ezen keresztül pedig a saját magunk, a saját életünk tisztelete. Ennek a tiszteletnek része a bennünk lévő női és férfi részünk elfogadása, mint a szabad sorsválasztás egyik fontos lépése.

Rend az egyenrangú kapcsolatokban
A családállítás rendje az univerzum könyvelése. Ha kaptam valakitől valami jót, akkor ő a libikókán felülre kerül, én alulra. Ez arra ingerel, hogy én is adjak neki, s a szeretet okán egy kicsit többet, hogy én legyek fent, s ő lent. Ez arra ingerli majd őt, hogy újból adjon, a szeretet okán egy kicsit többet, és így tovább. Az adok-kapok libikókajátéka tulajdonképpen a boldog kapcsolat titka. Ha adtam, és nem várom el, vagy nem várom meg, hogy kapjak, hanem újra adok, aztán újra meg újra – gondolván, hogy ezzel milyen jó vagyok – akkor a másik már nem lesz képes megugrani ezt, és annyit adni, hogy felülre kerüljön, ezért kimenekül a kapcsolatból.

Ez fordítva is igaz: ha negatívumot kaptam, akkor felülre kerülök a libikókán, s lentre kerül az, aki a rosszat adta. Vissza kell hogy adjam az egyensúly érdekében, de a szeretet okán egy kicsi kevesebbet, hogy a megalázott másik fel tudja emelni a fejét. "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel." – szól az írás. Dobni kötelező. Eltűrni a mártírsors dicsősége – gondolván, hogy ezzel „milyen jó vagyok”. Nagyobbat visszadobni pedig a mindenkori háborúság kiváltó oka.

A rend ezekben az esetekben is helyreállítható a tartozás kimondásával, majd részbeni elengedésével, illetve felvállalásával. Amikor a libikóka már nem működik, akkor a kapcsolatot jó kiegyenlítéssel lezárni: „Amit kaptam köszönöm, amit adtam szeretettel adtam. Ha megbántottalak kérlek, bocsásd meg, ha te megbántottál, megbocsátom. Tisztelettel megadom a szívemben a Téged illető helyet.”

Mindehhez a magunk részéről annak a felismerése és elismerése kell, hogy kapcsolatainkban a felelősség és a lehetőség mindig 50%-ig a miénk és 50%-ig a másiké. Egyiké sem több, sem kevesebb. A libikóka mozgása pedig maga az élet.

Fent és lent
„Ami lent van, ugyanaz, mint ami fent van, és ami fent van, ugyanaz, mint ami lent van – így érted meg az Egy csodáját” Hermész Triszmegisztosz.

Hellinger módszere azt az életlátást hozza felszínre, amely ősidők óta, időtlenül rejtve él bennünk. A kettősség, a polaritás világában ez emlékeztet arra, hogy milyen lehet az Egységből szemlélni a kettősséget. A jót és a rosszat, a fényt és a sötétet, az egészséget és a betegséget, a tettest és az áldozatot, a háborút és a békét. Azokat, amik a polaritás síkján soha nem egyesülnek, mégis egyek. Összetartoznak. Ezek a lélek, a szellem mozgásai.

A családállítás élményében ez a mélység tárulkozik fel. Az idő csendben megáll, kialakul egy bensőséges egységérzetünk a családi rendszerünkkel, az emberekkel, a természettel. Úgy érezzük, mintha összefolynánk a felhőkkel, a fákkal, és ebben az egységérzetben feltétel nélküli IGEN-t tudunk mondani. Igent, mindenekelőtt arra, ami van, elfogadjuk olyannak amilyen, ítélkezés nélkül. Egyszerűen csak igent mondunk. Mindenre ránézünk, ami jó, vagy ami rossz. Mindenre rá tudunk nézni. És ebben a pillanatban elkezdünk kiteljesedni.
(vége)

A családállításra jelentkezni lehet a MedDiamond Orvos – Természetgyógyászati Központban 1111. Budapest, Budafoki út 12. 1.em.6. csengő: 15. Bővebb információ a +36 30 490 7157-es, a +36 1 783 1204-es telefonszámokon, részletek a http://www.meddiamond.hu/
weboldalon. Szeretettel várunk mindenkit érdeklődőként, szereplő-segítőként vagy állítóként.
Ha a 30/490-7157-es telefonszámra üzenetet írsz, visszahívlak.
További szép napot kívánok: Gurbó Éva

A cikk forrása: http://hellingerakademia.hu/


MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?
„Nem számít, milyen lassan haladsz, ameddig nem állsz meg.” (ismeretlen)

A FOGAK ÉS SZERVEK KAPCSOLATA – BIOLÓGIAI FOGÁSZAT
Dr. Mocsonoky Zsuzsa

A szájüregi (-orál) akupunktúra technikája:
Talán lehet sejteni, hogy nem a szokásos akupunktúrás tűkkel dolgozunk!
Az első lépés az érzékeny pontok megkeresése – kézzel és kis gömb műszerrel. A szúrás felszínes – éppen a nyálkahártya alá kis göböt képzünk, amelyet szétdörzsölünk. Kevés, 0,1-0,2 ml folyadék injektálása a pontba, 1% lidokainból, vagy fiziológiás sóoldatból. Maximum 3-4 pontot kezelünk egyszerre. Az eljárás minimális kellemetlenséggel jár, a pontlézerrel végzett kezelés nyilvánvalóan kellemesebb. A szúrás gyorsabban hat, a lézer nem olyan gyors, viszont elhúzódóbb hatású.

Biztonságos terápiás módszer
A kezelés hatására mindig a megfelelő irányú folyamat indul el! Nem lehet hibázni!
Ez a test akupunktúránál nem így van!! A nem megfelelő pontokba, vagy nem megfelelő irányban alkalmazott szúrásokkal nem a kívánt hatás fog megvalósulni – avatatlan kezekben esetleg rosszabbodások is előfordulhatnak.

Néhány gondolatot még arról, hogy milyen folyamatok jelentenek problémát a szájban – vagyis milyen ingerek fognak a hozzá kapcsolódó szervrendszerekben zavarokat, betegségeket okozni.
Tartós ingerek:
folyamatosan kiáramló toxinok /higany, fluorid /,
idegen testek /túltömések/,
tartós mechanikus ingerek /protézis szél nyomása, hosszú koronák,
implantátum
folyamatos ingert jelent az adott funkciós körnek.
Az ok megszüntetése mellett, fontos a pont kezelése is!
Tartós ingert jelent még a krónikusan gyulladásban levő fog (granuloma, tályog, ciszta, csont leépülés a foggyökér csúcsán, vagy fogágy sorvadás), a rossz amalgám tömések, gyökértömött fogak jelentős része!

Gyökérkezelés
A gyökértömés következményiről érdemes kicsit részletesebben beszélni.
Minden fogbelet /pulpát/ ért beavatkozás után a fog elhaltnak, ilyen értelemben zavaró mezőnek, tényezőnek, gócnak tekintendő!
Az akut pulpitis, (fogbél gyulladás) a fogbél utolsó segélykiáltása az irreverzibilis (visszafordíthatatlan) változás előtt. Az ezt követő beavatkozások csak konzerváló-időzített-biológiai-bombagyártás!!
(Érdekesség: az USA-ban a nagyobb fogpótlások esetén nem vállalják már a gyökértömés rizikóját – eltávolítják a kétes fogakat is.)
A gyökérkezelés ma igen gyakran alkalmazott fogmentő beavatkozás. Sokáig (és ma még igen sokan) nem is tudják, hogy ennek milyen hosszú távú és jelentős hatása lehet. A rossz hír az, hogy a rtg negatív fogak is lehetnek zavaró mezők (vagy góc) . Ezt gyakran támasztják alá a kezelésekre nem reagáló különféle betegségek, melyek a fog eltávolítása után gyorsan gyógyulnak. Biorezonanciás méréssel kimutathatóak ezek a rejtett gócok !!!! (a MORA a legjobb erre a célra).
Talán elég egyértelműen látszik, hogy az elsődleges megelőzés milyen fontossággal bír!! A másodlagos megelőzéshez tartozik, hogy rendszeresen kell fogorvoshoz járni, hogy a már meglevő szuvasodásokat időben kezelje, mellyel nagy eséllyel elkerülhető a gyökértömés szükségessége.

A következő részben az amalgám – higany kérdésről, a különféle fogászati anyagokról, és a fogazati rendellenességek hatásairól, ezek káros következményeinek megelőzéséről és megoldásairól lesz szó.

Ha kérdésed van, hívjál:
Dr. Mocsonoky Zsuzsa
Tel: 06-30/526-5170

"Légy olyan, mint a madár, aki alól ha kivágják a fát, nem a mélybe zuhan, hanem a magasba száll!"
Szeretettel: Zsuzsa

ÉBREDÉS SZÓTÁR – EzoTaro
Érzelmek 6.

KISEBBRENDŰSÉGI KOMPLEXUS

Mi jut eszedbe róla?
Kulcsfogalmak: alkalmazkodási probléma, túlkompenzálás. Eluralkodnak felettünk a nehézségek. Magatehetetlenség, függőség, alkalmatlanság, fogyatékosság érzése. Az elvárásoknak nem felelünk meg. Kevesebb képességünk, lehetőségünk és pénzünk van, mint másoknak. Bizonytalanság, sikertelenség, bukás. Kiút: kompenzálás, önbizalom, önértékelés, siker.

Kisebbrendűségi érzés
Az ember kettősségének még egy jellemzője: belül érezzük, hogy a lehetőségeink végtelenek, amit azonban megvalósítunk belőlük, az valóban okot ad arra, hogy kicsinynek érezzük magunkat.
A belső igazságérzetünk mindig be van kapcsolva, ha nem elhallgattatni akarjuk, hanem inkább ráhallgatni, sok keserűséget elkerülhetünk, mert csalhatatlanul megmutatja, mi hiányzik ahhoz, hogy önértékelésünk plusz pontot kapjon. Vagyis megmutatja belső hiányosságunkat, másképpen mondva árnyoldalunkat. Ez az érzés nem ugyanaz, mint a lelkiismeret, mert nem minősít, csupán a tényt közli, hogy mi fejlesztendő, miben maradunk el önmagunkhoz képest.
Mi az alapja a kisebbrendűségi érzésünknek?
Az egó, az összehasonlítás, a megfelelni akarás, melynek gyökere a félelem … attól, hogy nem vagyunk szerethetőek.
És miből gondoljuk, hogy nem vagyunk szerethetőek?
Azért, mert folyton elégedetlenek vagyunk magunkkal és másokkal is. Nem tudunk dicsérni, mert attól úgy érezzük, hogy kevesebbek leszünk, mint a másik.
Mindig mi tudjuk a tutit, amit jól meg is mondunk egymásnak. Persze kizárólag a szeretet nevében mondjuk meg, hogy ezt elrontottad, nem jól csináltad, rosszul válaszoltál, ízléstelenül öltözködsz, „én csak a te utálatos viselkedésedre reagáltam olyan harapósan, mert te kezdted” … És vég nélkül sorolhatnám, hogy mi mindenért nem vagyunk elégedettek önmagunkkal. Amit persze kivetítünk a másikra, és jól elverjük rajta a port.
Ismerek egy nagymamát, aki egyedül neveli az unokáját. Mindent megtesz érte, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben, de mégis állandó a perpatvar a kamaszkorú kislánnyal. Mert a szeretet nevében állandóan nyüstöli a tanulással. Mert nem veheti fel a gyerek azt a ruhát, cipőt, amit éppen akar, mondván, nem praktikus, vegyen fel mást. Balul sül el a mosogatás, hülye vagy. Nem jól sikerül a ruha hajtogatása, hülye vagy. Szendvicset akar csinálni, hülye vagy, ne fogj hozzá.
Ezt most minek nevezzem?
Ez a szeretet?
Ha valakit szeretünk, nem lehúzzuk, lehülyézzük, becsméreljük, hanem építgetjük az önbizalmát, az önbecsülését.
Márpedig a mi szeretetünk ilyen, mint ezé a nagymamáé, aki meg van róla győződve, hogy ő milyen jó és mennyire szereti az unokáját.
És igazából tényleg mindent megtesz a gyerekért – még talán erején felül is!
És mégis. A gyerekből mára egy rakás szerencsétlenség lett, amiből persze nem lehet már kihámozni, hogy mennyi az „azért sem csinálom”, és a „nem tudom megcsinálni”. És persze most már szemtelen, nem segít, hazudik.
Ez a gyerek életképtelen lett a „szeretettől”.
Azt mondani, hogy mi emberek nem szeretjük egymást, nem lehet, mert így azért ez nem igaz. De az sajnos nagyon is igaz, hogy szeretet helyett az egónkat éljük: a szülői hatalmunkat, a tudás adta nagyképűségünket, a pénz adta lenézésünket.
Megköszönném, ha erre válaszolna valaki: miért NE legyen kisebbségi érzésünk???
(EzoTaro)

„Alfred Adler a pszichés zavarokat úgy tekintette, mint az észlelt kisebbértékűség (hiba, fogyatékosság, elégtelenség) túlkompenzálását. Mindkettő, a kisebbrendűségi komplexus és a túlkompenzálás Adler felfogásában azt jelenti, hogy az egyén túlzottan önmagával foglalkozik, csak egojára fókuszál, nem tud embertársai felé fordulni, azokkal együttműködni, azaz fejletlen a közösségi érzése. Ezt a túlzott én-fontosságot, az ego hipertrófiáját, a lelki egészséget veszélyeztető, terméketlen kompenzációt meg lehet változtatni az együttérzés, a szolidaritás érzésének, az egyén együttműködési képességének, proszocialitásának bátorításával, fejlesztésével, a nagy „életfeladatok” (tasks of life) (kultúrateremtő munka, a közösség szolgálata, intim interperszonális kapcsolatok ápolása) kielégítő, a belső harmóniát biztosító teljesítésével (Ambrus 2007. 397).”
(forrás: >>> )

Terápia
Receptre felírható gyógyszer nincs. De két tényező elősegíti a gyógyulást:

Elfogadás. Az ember fogadja el saját magát olyannak, amilyen. Korlátait is. Azt, hogy nem tökéletes lény. Nem lehet minden gyermek egyszerre kitűnő tanuló, éltornász, előénekes, szépségkirálynő, technikai zseni és nyelvtehetség. De a felnőtt is elégedjék meg annyi talentummal, amennyit az úristentől kapott és azokat akarja kifejleszteni.
Igazi alázatosság. Vigyázat! A szolgalelkűség, a meghunyászkodás - az alázatoskodás. Az nem erény!
Ha igazán megismerjük magunkat, akkor nem tartjuk jobbnak, okosabbnak, különbnek személyünket másoknál. Ez békét, nyugalmat áraszt a szívbe. A gőgös ember viszont nyugtalan. Mert folyton retteg, hogy lehull róla az álarc és meglátják szánalmas valóságát. Tudósnak mutatta magát, aztán kiderült, hogy ostoba. Kiharcolt egy pozíciót, aztán kisült, hogy nem ért hozzá. Fölényeskedett, s aztán a cselekvésben tehetetlennek bizonyult. Tele lesz keserűséggel, mert mások megelőzték. Van, aki belebetegszik ebbe. Az alázatosság azonban megóv az irigységtől, féltékenységtől, keserűségtől. Lelkét elönti a béke és az öröm.
– Minden értékemet Istennek tulajdonítom. Amikor Haydn Teremtés oratóriumának ősbemutatója után felhangzott a fergeteges taps, a művész könnyes szemmel az égre mutatott: „Nem tőlem származott, hanem onnan felülről!”
(forrás: >>> )

„Hallottam egy emberről, aki elment Adlerhez, a híres pszichológushoz, a kisebbrendűségi komplexus felfedezőjéhez. Az ember több hónapos, hosszú és nehéz kezelésen esett át. Adler végül azt mondta:
- Ön meggyógyult.
- Igen, én is úgy érzem. - lelkendezett az ember -, nekem van a legszebb, a legjobb kisebbrendűségi komplexusom a világon!” (Osho)
(forrás: >>> )

Batta Éva - LélekRestaurátor
Tel.: +36-20/384-8888
Skype: ezotaro
E-mail: info@ezotaro.com
Web: http://www.lelekrestaurator.info/

„A szabadság legmagasabb fokát akkor értük el, ha azt mondhatjuk: "Uram, legyen meg a Te akaratod." (Krishnamurti)

ÉTKEZÉS VAGY TÁPLÁLKOZÁS? – Orosz Tünde

GABONÁINK
A köles és a hajdina

Azt gondolom, e két növényi táplálékunk külön figyelmet érdemel, annak ellenére, hogy még mindig nagyon sokan nem ismerik sem ízüket, sem kiváló tulajdonságukat, táplálkozás-élettani jelentőségüket.
Rendkívül hasznos növények – mindjárt meglátjuk miért – és számtalan módon lehet variálni az elkészítésüket.
Bevallom én sem túl régen próbáltam ki először őket, de mióta megízleltem, gyakran kerül az asztalra különféle variációkban.

A köles

A köles a legtáplálóbb gabonaféle, ennek ellenére fogyasztása a kenyérgabonák megjelenésével Európában erősen visszaszorult az utóbbi évtizedekben - viszont Ázsiában és Afrikában, napjainkban is nagyon fontos élelmiszer.

Főleg kásaként közkedvelt, de kenyér is készíthető belőle, búza- vagy rozsliszttel keverve. Felhasználható még lepény- és palacsintasütésre, és mivel jól duzzad, ételek sűrítésére.
Lisztérzékenyek számára egyes országokban engedélyezik, de van, ahol még nem foglaltak állást a kérdésben.
Lehet belőle levesbetét, lehet zöldségekkel kevert köret, rakott ételek kiegészítője, de akár mesés desszert is, különféle idénygyümölcsökkel.

Egészséges, mert...
- az egyetlen gabona, amelyik lúgos kémhatású és teljes értékű fehérjéket, emellett értékes telítetlen zsírsavakat és kevés keményítőt tartalmaz;
- nem okoz gázképződést, könnyen emészthető;
- vitaminokban is gazdag, és olyan ásványi anyagokban, mint a fogakat védő fluor, a haj, a bőr, a körmök, a szem és az érfal egészségét védő szilícium;
- a népi gyógyászat adatai szerint, a köles rendszeres fogyasztásával megelőzhető a megfázás, influenza és a bronchitisz;

A legősibb termesztett gabonaféle.
Kínából származtatják és kb. 10000 éves múltra tekint vissza.
Az ó- és középkori Magyarországnak is legjelentősebb gabonája volt.
A kenyérgabonák megjelenésével fogyasztása fokozatosan visszaszorult, a XVIII – XIX. századtól szinte teljesen megszűnt Európában.
A világon a népesség 1/3-ának még ma is a köles az alapélelme. Afrikában, Indiában, Ázsiában ma is termelik, és minden nap fogyasztják.

Élettani hatásai:
- Rendszeres fogyasztása rákmegelőző hatású, késlelteti az öregedési folyamatokat, erősíti a látást, kiváló vashiányos állapotoknál, savtúltengésnél.
- Gyulladáscsökkentő, szabályozza a vércukorszintet és a zsíranyagcserét.
- Karbantartja az erek falát, az emésztőrendszert.
- Megelőzi a fogszuvasodást és segít a fogak zománcának megvédésében.
- Rendszeres fogyasztása majdhogynem felér egy szépészeti műtéttel
- Sok szilíciumot tartalmaz, ami a szervezet védekező képességét fokozza.
- Tartalmaz még nátriumot, kalciumot, magnéziumot, foszfort és vasat, ill. B karotint, B1 és B2 vitamint.
- A köles az egyetlen gabonaféle, amely teljes értékű fehérjék mellett 7 aminosavat tartalmaz és lúgos kémhatású, ezért különösen alkalmas betegeknek és növésben levő fiataloknak, gyermekeknek.
- Kovasav tartalmának köszönhetően a bőrt rugalmassá, a hajat fényessé, a fogakat, körmöket erőssé teszi, könnyen emészthető.
- Magas a fűtőértéke, sok szerves sót és rostanyagot tartalmaz.
- Vese és hólyaggyulladásra is jól alkalmazható, a lép gyógyszereként ismerik.

A kölesben valójában minden megvan, amire szervezetünknek szüksége van: szénhidrátok (72%), fehérjék (10%), zsírok (3%), ásványi anyagok (2,5%) és B-vitaminok.
Az ásványi anyagok közül legtöbb benne a kálium, ami a szívizom ritmusát és működését szabályozza, majd megtalálható benne a sejtek regenerálódásához szükséges magnézium és a vas, valamint a szellemi munkához szükséges foszfor, ami egyben védelmet nyújt a depresszió és fáradtság ellen is.

A hajdina

Bár a pázsitfűfélék családjába tartozik, mégis a gabonafélékhez sorolják, hiszen barnás-feketés terméshéjjal borított, három-élű, legömbölyített gúla alakú szemtermését a búzához hasonlóan fogyasztják, elkészítési módja megegyezik sok gabona termésével.

Őshazája Ázsia, Közép-Európába csak a középkorban, a hódító mongol és török néptörzsek közvetítésével jutott el. XVII. századi fénykorát követően európai termesztése a burgonya és a búza térhódításával fokozatosan visszaszorult. Sajnálatos tény, hogy a napjainkban, hazánkban termelt mennyiség mintegy 90%-a külföldi, elsősorban francia és német exportra kerül, az itthoni fogyasztás csak most kezd fellendülni.

Táplálkozás-élettani, illetve a különböző kórképek diétájába való beépíthetősége szempontjából a hajdina magja mind makro-, mind pedig mikroelem összetevőit tekintve kiváló beltartalmi értékekkel rendelkezik.

Rosttartalma más gabonafélékhez viszonyítva kiemelkedően magas.
Ennek jelentőségét alátámasztja az OÉTI 1992-1994 között végzett felmérése, mely szerint a hazai lakosság szénhidrát- és ezen belül, élelmirost-fogyasztása messze elmarad a nemzetközi ajánlásokban szereplő értéktől. Jelentős élelmirost-tartalma miatt, a bél-perisztaltika növelése és a tranzitidő lerövidítése révén hatékonyan alkalmazható a népbetegségnek számító székrekedés étrendi kezelésében, és egyes daganatos megbetegedések (pl. vastag- és végbélrák) megelőzésében is.
A fokozott rostbevitel koleszterin-szintet csökkentő hatása már régóta ismert és bizonyított.
Egyes esetekben (pl. epekövesség) a magasabb élelmirost-tartalmú nyersanyagok a beteg egyéni tűrőképességének figyelembevételével használhatók fel.

Zsírtartalmán belül a telítetlen zsírsavak rendkívül magas, mintegy 77%-os arányt képviselnek.
A hajdina rendkívül magas kalcium- és magnéziumtartalommal rendelkezik.
Előnye még kifejezetten alacsony nátrium és viszonylag magas káliumtartalma is, így sikeresen építhető be a nátriumbevitel korlátozásával járó magas vérnyomásos diétába. Magas rutintartalma miatt már őseink is gyógynövényként használták a hajdinát a magas vérnyomás kezelésére.
A nyomelemek közül vasban, rézben és cinkben bővelkedik. Igen értékes vitaminforrás, hiszen szinte az összes B-vitamin fajtát tartalmazza, e mellett E-vitamin tartalma is jelentős.
A hajdina antioxidáns hatású flavonoid és rutin (P-vitamin) tartalma miatt kapilláris vérzések, és a sugárterápia okozta egészségkárosodások esetén is javasolható jótékony élelmiszer.

Glikémiás Indexe 55-59%, magas élelmirost-tartalma következtében szénhidrátjai lassabban szívódnak fel, így vércukoremelő hatása kevésbé kifejezett, mint a búzalisztből készült fehér kenyérnek és péksüteményeknek (pl. zsemle). (A Glikémiás index, rövidítve GI, egy számérték, amely arra utal, hogy milyen gyorsan szívódik fel az adott élelmiszerben lévő szénhidrát a szervezetben.)
Ráadásul az élelmi rostok növelik a szervezet inzulin-érzékenységét is, így a hajdina fontos alkotórésze lehet a cukorbetegek diétájának is.
A fehérlisztből készült termékek kiváltása érdekében a hajdina a Candida albicans fertőzöttek étrendjének is részét képezheti, mivel fedezheti a kórképben megnövekedett B-vitamin- és nyomelem-szükségletet is.
A hajdina magas diétás rosttartalmánál fogva jól beilleszthető a fogyókúrázók energiaszegény diétájába. A rostok ugyanis csökkentik a tápanyagok felszívódását, a gyomor ürülési sebességét és az éhségérzetet.
A hántolt hajdinaszemeket egyes helyeken főzés előtt megpörkölik, ami a belőle készült ételeknek kellemes dió ízt és illatot kölcsönöz.
A főzési idő lerövidítésére elkészítés előtt néhány órára be is áztathatjuk, majd kását, köretet, levesbetétet készíthetünk belőle, de felhasználhatjuk tészták, gabona fasírtok, sütemények, palacsinták és egyéb finomságok készítéséhez is.
Évszázados megfigyelés, hogy a hajdina a leginkább melegítő hatású gabona, így fogyasztását a népgyógyászatban különösen a hűvösebb hónapokban javasolták.

Orosz Tünde
Reformkonyha szakács
E-mail: tunde@tundekonyhaja.hu
Telefon: 06-20/378-68-60
Web: http://www.tundekonyhaja.hu


PROGRAMOK: SZABADIDŐ, EGÉSZSÉG, ÉLETMÓD
Semmi sem állíthatja meg azt, aminek eljött az ideje. (Krishnamurti)
"Mindenkinek csak egyetlen igazi megbízatása van: hogy önmagára találjon. Végezheti, mint költő, mint őrült, mint próféta, vagy mint bűnöző. Ez nem a mi dolgunk, sőt végső soron jelentősége sincs. Nem az a dolgunk, hogy kitaláljunk magunknak egy sorsot, hanem az, hogy megtaláljuk saját magunkat, s azt teljességgel és töretlenül éljük végig." (Hermann Hesse)

CSALÁDÁLLÍTÁS
Budapesten:
23-án szombaton céges állítás
24-én vasárnap spirituális családállítás
Jelentkezni lehet
Szél Mihálynál
Tel.: 06 70 629 5807
E-mail: szelmihaly@gmail.com
vagy
a MedDiamond Orvos – Természetgyógyászati Központban 1111. Budapest, Budafoki út 12. 1.em.6. csengő: 15. Bővebb információ a +36 30 490 7157-es, a +36 1 783 1204-es telefonszámokon, részletek a http://www.meddiamond.hu/ weboldalon.
Szeretettel várunk mindenkit érdeklődőként, szereplő-segítőként vagy állítóként.
Ha a 30/490-7157-es telefonszámra üzenetet írsz, visszahívlak: Gurbó Éva

ELŐADÁS-SOROZAT kéthetente keddenként, 18 órától, helyszín: Testnevelési Főiskola díszterme 1123-Budapest, Alkotás utca 44. Belépődíj: 250 Ft/alkalom
Szervező: Életpont Nonprofit Kft., bővebb információ: 0630-221 9355
2013. március 5.: lassítani, lazítani, halkítani - előadó: Horváth Gábor, addiktológiai szakértő.

***

"Csak a betegség után értettem meg, milyen fontos, hogy igent mondjunk a tulajdon sorsunkra. Mert ilyen módon jön létre egy olyan én, amely akkor sem vall kudarcot, hogyha fölfoghatatlan dolog történik vele. Olyan én, amelyik kitart, elviseli az igazságot és megbirkózik a világgal meg a sorssal. Akkor még a vereségből is győzelem kovácsolható. Semmi sem kuszálódik össze - sem kint, sem bent; a tulajdon folytonosságunk ugyanis helyt állt az élet és az idő áradatával szemben. De ez csakis akkor történik így, ha az ember nem avatkozik bele tolakodóan a sors terveibe." (Carl Gustav Jung)


GYAKORLATI JAVASLATOK MINDENNAPJAINKRA
„Ha az ember tudása már elegendő az alkotáshoz, de az erénye nem elegendő a fenntartáshoz, akkor bármit érjen is el, újra elveszíti.” (ismeretlen)

A sorsalakítás pszichológiája
A sorsalakítás, a sors fölötti uralom megszerzése állandó harc a determinációval, vagyis a szellem harca az anyaggal és a démonokkal. Az anyag rajtunk súlyosodik, a démonok bennünk tombolnak. A determináció kizárólag olyan mértékben és olyan módon érvényesül sorsunkban, ahogyan belső magatartásunk idézi és jellemünk aláveti magát neki.

Az élet két áramlata
Az életen két áramlat vezet keresztül, az egyik negatív, passzív és sikertelen, a másik pozitív, aktív és sikeres. Amikor sikerről és sikertelenségről beszélünk, nem csupán a külső érvényesülést vagy kudarcot értjük rajta, hanem azt az eredményes vagy eredménytelen magatartást, amellyel ideáljaink elérésére törekszünk.
Az ember, ha környezete nyomasztó, terméketlen, fejlődés gátló, kiléphet belőle. Megváltoztathatja környezetét. Ehhez azonban pontosan ismernie kell a sorsán, egyéniségén uralkodó törvényeket.
Ha elménk megtalálta ideálunkat, az életcéllá lett ideál mágneses pólusként vonz bennünket magához.

A külső és belső magatartás kölcsönhatása
Szavaink, mozdulataink mind önkéntelen rituálék, amelyek erőket indítanak el, különféle hatásokat provokálnak környezetünkből, végül visszahatnak ránk.
Ha összehasonlítunk egymással két embert, akik közül az egyik az életnek úgynevezett „főszereplője", vagyis kreatív, lendületes, akcióiban sikeres és népszerű, a másik pedig árnyékban járó, önbizalomhiánytól kínzott, tipikusán „peches" karakter - látni fogjuk, hogy a kettő felépítésében, általános viselkedésében milyen mélyreható különbségek mutatkoznak.
A „szerencsés" ember derűs és határozott. Soha nem panaszkodik. Akkor sem siránkozik, ha valami csapás éri. Bajai recitálásával nem terheli tehetetlen környezetét, mert ösztönösen tudja, hogy ebben nincsen semmi konstruktív. Ha problémáját valakivel megbeszéli, olyan embert választ ki e célra, akiben megvannak a segítség feltételei. Mert a szolidaritás az emberi együttélés alapja.

Senki sem maradhat teljesen önmagába zártan. Élete bizonyos pillanataiban feltétlenül szüksége van megnyilatkozásra és olyan inspirációkra, amelyeket csak egy másfajta, saját egyéniségét kiegészítő lénytől kaphat. Ezt a szolgálatot azonban egyedül attól kívánja, aki nyújtani tudja.
Az attitűd maga a sors...; a rituálé, amellyel ezt az életformát idézzük, a magunkévá tesszük.

A „szerencsés" ember állító módban beszél. Olyan célokat tűz ki, amelyeket elérhet, ha megteszi érte a szükséges erőfeszítéseket. S ő tudja, hogy megteszi. Bizakodása nem irreális optimizmus, hanem meggyőződés abban, hogy ideáljainak megvalósítása a legnagyobb mértékben tőle függ.
A „szerencsés" ember nem odáz el semmit. Tennivalóit, amint felmerülnek, elintézi. Nem vár mások példájára, hanem cselekszik. Munkájánál nem veszteget időt aprólékos pepecseléssel, hanem nagy vonalakban dolgozik. A részletek lebonyolítására csodálatosképpen mindig talál megfelelő segítőtársakat. Természetesen pontos. Jókor érkezik. Meglepő érzékkel választja ki az alkalmakat. Társaságát keresik. Egyengetik az útját. Puszta atmoszférája: készsége és aktivitása támogatókat idéz. Mindig ad, pozitív erőket áraszt, vonz, leköt és meggyőz, tehát kap: barátságot, érdeklődést, jóakaratot.

Siker az, ha valaki önmagát is meggyőzi, felemeli, átvilágítja, mialatt konstruktív célja felé törekszik.
Szerencse az, ha valami nagyszerű ideál kreatív szolgálata közben másoknak is adni képes. Nemcsak vezetékké lesz, hanem gyűjtőmedencévé válik, színültig telik gyógyító, megújító erőkkel. Nincs ennél nagyobb karrier és örökértékűbb gazdagság.

A kérdésre, hogy vajon az is pozitív emberré változhat-e ilyen értelemben, aki eddig részben vagy egészen a negatív irány szenvedője volt, a válasz: igen. A mindennapi életben alkalmazott mágia által.

(Szepes Mária: A mindennapi élet mágiája - A Fény mágiája)


MAGYAR SPIRITUS
"Melyik a legjobb kormány? Az, amelyik megtanít minket saját magunkat kormányozni." (Goethe)

TAKÁTS PÉTER: RABOK LEGYÜNK VAGY SZABADOK ... ?

„Nem felemelkedni akarni, azt jelenti, hogy én elsüllyedni akarok.” Rudolf Steiner

1. rész

Egy olyan érdekes és különleges korban élünk, amikor bármerre is nézünk, mindenfelé csak negatív dolgokkal találkozunk. Napjainkban szinte csak problémával, válsággal és gonddal találkozunk, az emberek pedig értetlenül szemlélik a körülöttük és velük történő eseményeket, miközben tehetetlenül állnak a szakadék szélén és hagyják, hogy valaki belelökje őket. Mára olyan lehetetlenné vált a világ, hogy egyes emberek el sem hiszik a valóságot, a realitások olyan torzultak és rémisztőek lettek, hogy mások egyszerűen nem akarnak szembenézni velük.

De abban az esetben, ha tudatosítjuk magunkban azt a törvényszerűséget, hogy a dolgok nem véletlenül történnek a világban és minden eseménynek van valami jelentése, jelzése, akkor más szemlélettel is tekinthetünk erre az irreális világra. Még akkor is találhatunk pozitív elemeket a mai korban, ha látszólag ma szinte minden ellentmond annak, amit az emberek jónak és fejlődésnek tartanak. A közösségekkel és azok működésével foglalkozók jól tudják, hogy abban az esetben, amikor krízis helyzetbe kerülünk és káosz uralkodik körülöttünk, akkor egyetlen módon lehet a károkat enyhíteni és a nagyobb bajokat elkerülni: úgy, hogy megpróbáljuk azt, amit eddig egyféle módon tettünk, másképpen csinálni, és valami újat a tetteinkben megjeleníteni.

Vagyis azok, akik ebben a válságos időben, valamit meg akarnak javítani vagy szeretnék az egyensúlyt ismét helyreállítani, csak egyet tehetnek, gondolkodásukat és cselekvésüket megszabadítani a régi berögözött szokásoktól és valami másképpen csinálni, mint ahogyan azt eddig tették.

Egy válságból a kilábalás egyetlen lehetséges útja az, ha képessé válunk valami újat tenni, valami újat bevezetni az eddig megváltoztathatatlannak tartott folyamatainkba. Ehhez pedig mozgósítani kell kreatív szellemi erőinket, mert csak ebből származik az új, a gyógyító erő.

Ezzel együtt ma egy olyan speciális korban élünk, amilyen lehetőségekkel az ember eddig soha nem rendelkezett, és az emberiség eddigi történelmében példátlan kihívás elé van állítva. Ugyanis az a tudati fejlődés, amit a kulturális kreatívok tömeges megjelenése hozott a világba, lehetővé teszi azt, hogy ma az ember már maga hozza meg döntéseit. Önmaga és szabadon döntsön minden külső hatástól, manipulációtól mentesen arról, hogy mit is akar, milyen irányba szeretné vinni az életét és a világot. Ez, miközben egy csodás lehetőség, egyben egy kényszer is, mert sajnos nem lehet „nem dönteni”. Ahogyan az írás elejére helyezett Rudolf Steiner idézet is mutatja, a nem döntés is döntés! Ma így minden ember előtt szabadon nyitva áll a lehetőség arra, hogy válasszon, vagy az emberiség felemelkedéséért tesz és azonnal elkezd cselekedni egy emberibb jövőért, vagy pedig a másik, kényelmes lehetőséget választja és - látszólag - nem döntve és így nem is cselekedve, a másik oldal mellé áll, és ezzel az emberiség lesüllyedését és a saját hatalmát és vagyonát növelni akarók antidemokratikus céljait támogatja.

Bármilyen hihetetlenül is hangzik, ma ez a két lehetőség, az emberiség fejlődésének ez a két útja, mint reális alternatíva itt van előttünk. A kor pedig minden ma élő embernek felteszi azt a kérdést, ha nem is pontosan abban a formában, ami a címben is szerepel. Ezt a határozott állításomat alátámasztandó, javaslom, hogy nézzük meg, hogy mi a helyzet itt Európában, az Európai Unió országaiban.
(folytatjuk)
(Forrás >>> )

MAGYAR ÚJJÁSZÜLETÉS – Ludányi Horváth Attila gyűjtése

6./ „Kizárólag az olyan emberi társadalom ébreszt és érdemel általános elfogadást, melyet kozmikus elvek alapján igazgatnak és szabályoznak, és így nyilvánvalóan tükrözi a természet és a mennyek rendjét.” (John Michell: Atlantisz öröksége)

7./ „A zöld mozgalmak ott hibázzák el, hogy nincsenek tekintettel a szakrálisra.” (Molnár V. József)

8./ „(...) Új gondolkodásra lenne szükség, ami valójában nagyon is régi, hiszen az alapja az emberi felelősség és lelkiismeret. Ez utóbbi nagyon jó szó, azt fejezi ki, hogy ismerem a lelkemet, vagyis tudom önmagamat kezelni. Ha valakinek jó a lelkivilága, akkor boldog. (…) Első lépésként tehát az embereknek vissza kellene adni a lelkét. (…) vissza kell kapni a múltat, az elhazudott történelmet végre igaz módon felmutatni.

Aztán vissza kell adni az élet szakralitását. Az, hogy élek a világon, nem azt jelenti, hogy az én életemnek kell a legjobbnak lennie. De minden egyes személynek feladata önmagát finomítani és egyben környezetét is javítani. És ez szakrális feladat. (...)” (Püski István: Új Szárszó kellene /Demokrata-riport/)

9./ „(...) A világot az új világkorszakban csak olyan minőségű államférfiak vezethetik, akik alkalmasak arra, hogy elviseljék az új, visszaalakított Korona energetikai viszonyait annak érdekében, hogy újra lekerülhessen a Földre egyenes úton az isteni akarat. Olyan emberek kerüljenek az államok élére, akik képesek felvenni a kommunikációt (…) a szellemi hierarchiákkal, és ne a pénzemberek legyenek azok, akiknek rövidlátó érdekei határozzák meg a kormányzás mindenkori irányát. (...)” (Harsányi László: Nostradamus! Most én mondom...; Girardi Kft., Budapest, 2000.; 209-210. oldal)

AZ ÉGIG ÉRŐ FA
(6. rész - befejező)

Arányok

Iránytűként egyetlen jelzést kaptunk Teremtőnktől, ez a boldogság. Az ember három világban él egyszerre (test, lélek, szellem), ha e három síkban egyszerre, azonos irányban haladunk, ezt éljük meg harmóniaként. Ha a gondolataim, érzelmeim, tetteim nem ugyanazt szolgálják, megjelenik a félelem és a hazugság: boldogtalanná válok. Akkor tudok csak haladni, ha a három ló egy irányba húzza a szekeret.
Az arányok megtalálásában a hagyományok sok segítséget nyújtanak. Nemcsak abban, hogy mit tegyek, abban is, hogy mit ne tegyek! Az emberiség történelme a közös tapasztalásunk gyűjteménye. Lehetetlen nem tanulni abból, hogy a szeretet vallás nevében emberek millióit irtjuk ki, hogy a „múltat végképp eltörölni” jegyében eltűnik életünkből az Isten. Valódi történelmünk segít, hogy ne kövessük el újra ugyanazokat a hibákat.
A nemesedés az a folyamat, mikor megtanulok NEM-et mondani. Látom, hogy mi lett bizonyos rossz helyen, rosszkor kimondott igenek következménye, és tanulok belőle. Az igazi hit és erő a „nem” kimondásához kell. Nem hazudok többé, sem másoknak, sem magamnak. Nem színlelem tovább a boldogságot, nem megyek tovább a falkával, nem vagyok hajlandó félelemben élni. Nem, mert nemes ember vagyok!
Minden rendszernek a legfontosabb része, a lelke, középpontja. Életünk középpontjába lelkünknek kell kerülni. Ha tetteinket, gondolatainkat nem a szív vezérli, elvétjük az irányt. Ha nem figyelünk a döntéseinket kísérő érzelmekre (boldogság vagy lelkiismeret-furdalás), nem engedjük át a vezérlést a valódi központnak, szétesik az életünk, a farok fogja a kutyát csóválni. Addig tudunk a forrás felé közeledni, amíg a szívünk vezet.

Az emberiség legősibb jelképe a körbe rajzolt kereszt, a Körkereszt (köroszt - Sepsiszentgyörgy - képen). A kör a teljesség jelképe, a fent az égi, a lent a földi világ jelzője. A jobb oldal a sugárzó, teremtő férfi, a baloldal a teremtést befogadó női minőség. A kör középpontjában, a végletektől egyformán távol, a fent-lent, jobbra-balra arányokat kiegyensúlyozva az Isten áll. A szív a két kamrával és a két pitvarral is körkereszt. A többit az Olvasó fantáziájára bízom…

Erények
Az elkövetkezendő zavaros időszakban az elméletek, tanok, vallások útvesztőjében egyetlen mércét érdemes használni: ez a hitelesség. Élő a tudás? Tiszta forrásból származik? Visszaigazolja a Teremtés? Kiállja az élet próbáját? Aki a boldogsághoz vezető útról beszél, boldog-e? Aki annak az Embernek nevében beszél, aki gyógyított, tanított, mintát mutatott nekünk, képes-e ezeket megcselekedni? Visszatükrözi, hitelesíti-e a saját élete?
A legnagyobb gond a kimondott szó romlása. A magyar nyelvet Isten tanításra, gyógyításra és imára teremtette. Ha nem erre használjuk, az istenkáromlás. Ha lényegtelen dolgokról órákat fecsegünk, miközben lényeges dolgokat nem merünk kimondani, elfolyik teremtőerőnk. Szánkat csak őszinte, tiszta szónak szabad elhagynia. Aki erre képtelen, hallgasson. „Ez az én szerelmes Fiam, a kiben én gyönyörködöm: őt hallgassátok.” (Mt 17,5)
Hiteltelenségünk másik oka, hogy elvesztettük az ősbizalmunkat a Teremtőnkben. Nem merünk rátámaszkodni, helyette mindenféle összefércelt, emberi tákolmányokra bízunk magunkat (munkahely, nyugdíj, kórház…). Tiszta, gyermeki bizalom híján nem lehet félelem nélkül, szabadon élni. „Aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint gyermek, semmiképpen nem megy be abba.” (Lk 18,17)


Babaúszás. Ők még tudnak úszni?

Az ősbizalom helyreállításában, az újra gyermekké válásban sokat segítenek az egyéni és közösségi szertartások. A SZER szavunk jelentése: az égi törvény. Ez tükröződik a szerződés, szerelem szavainkban. Ha csak annyit megteszünk, hogy a nappal kelve naponta belenézünk tündöklő arcába, és megfogadjuk: ma közösen járjuk be a földi létet… Minden nap újra köthetjük szövetségünket Teremtőnkkel, naponta megélhetjük az Újszövetséget!
Minden ember fa, amely az eget köti össze a földdel. Testünk a gyökér, amely a minket éltető anyaföldbe kapaszkodik, szellemünk a korona, amely az ég felé tör. Földanyánktól kapjuk a testet, a táplálékot, a támaszt. Nap atyánk adja a tudást, a tartást, a törvényt. A törzset lelkünk adja ebbe a szövetségbe. Minden fa akkorára nő, amekkorára lelke emeli. Téged mi akadályoz abban, hogy égig érő fává nőhess?

Kelt Magfalván, az Úr 2010. évében, Új kenyér havában

Géczy Gábor
MAG

Az égig érő fának, ha nem nő újra ága … Géczy Gábor előadása

KULTURÁLIS KREATÍVOK

Vekerdy Tamás: „És most belülről…” (ideje:00:34:24)
Fogel Frigyes új filmje Vekerdy Tamással, a közismert pszichológus-íróval készült, újonnan megjelenő könyve kapcsán, mely a Waldorf pedagógiáról szól. A közhiedelemmel ellentétben, ez az iskolatípus nem a „hülyéké”, nem a zseniké, és nem vallásos. Rudolf Steiner, az antropozófia megteremtője „álmodta” és írta meg azt a nevelési-tanítási modellt, melynek középpontjában a gyermek áll, a

minden korban különböző igényeivel, melyhez a tanítás-nevelés alkalmazkodik. A régi (ma még nagyrészt így működő) iskolatípus a diktatúráknak kedvez, mert nem egyéniségeket nevel, hanem uniformizál. A Waldorf iskolák ezzel szemben a gyermekkori fizikai, szellemi, lelki sajátosságokhoz alkalmazkodva, az egyéniség kibontakoztatását érik el. (EzoTaro)

Kincskereső Iskola - Winkler Márta (ideje:00:12:00)
A rendszerváltáskor, 1988-ban egyedül kezdte meg egy új alternatív tanítási forma kiépítését. S habár mindent megtettek az omladozó pártrendszer hívei, hogy ellehetetlenítsék, szerencsénkre mégis megvalósította álmát: egy iskolát, ahol a gyerekek jól érzik magukat és örömmel tanulnak. (EzoTaro)

VIDEÓK

VilágPanoráma: Egészségünkre - Balogh Béla (ideje:00:24:03)

Századfordító Magyarok - Hamvas Béla (ideje:00:51:50)
„Az elanyagiasodott embernek először jót kell tennie és tennie kell a jót, csak aztán ébredhet benne a jó akarata; és csak a jó tettek által felébresztett jó akarata emelkedhet fel a szellembe és a tudásba.” Ez a felfogás a racionalista emberiség meggyőződésével homlokegyenest ellenkezik. A történeti ember azt tartja, hogy először tudni kell és szellemben felkészülni; ezt követi a jóakarat, és a jóakaratból fakad a jó cselekedet. Ez a szókratészi tévedés, amely a dolgok rendjét megfordítja, és nem érti, hogy miért nem követi a jó ismeretét a jóakarat és a jóakaratot miért nem követi a jó tett. Egyszerűen azért nem követi, mert nem is követheti. Az anyagi természetben a tettel kell kezdeni. A tett fejleszti ki a jóakaratot és a jó ismeretét és a jó tudását. Soha senki sem gondolta el előbb a kosarat és a gőzgépet és az igazságot. Először megalkotta és megteremtette és megtalálta. És miután megalkotta és megtalálta, ismerte fel annak jelentőségét, amit tett."
Hamvas Béla


HÉTKÖZNAPI SPIRITUALITÁS
A térkép sohasem a terep. (Krishnamurti)

Sokan azt gondolják, hogy az a spiritualitás, ha összejönnek páran és spirituális dolgokról beszélgetnek. Vagy elvégeznek egy vagy több tanfolyamot. Vagy elolvasnak egy vagy több könyvet. Minél több az elvégzett tanfolyam és az elolvasott könyv, annál nagyobb a spirituális műveltség, annál spirituálisabb az egyén. És minél spirituálisabb az egyén, annál fejlettebb lelkileg.
Ez azonban így nem igaz. Ha elképzelem, hogyan főzök meg egy gombapörköltet nokedlival, de nem jutok el a megvalósításig … nos, akkor jól éhen halok. Ez az alapvető különbség a spirituális műveltség és a spirituálisan élt élet között.
Nagy divat manapság spirituális műveltségünket fitogtatni, ami azt jelenti, hogy mindenkinek megmondjuk a tutit, hogy mit kéne tennie, hogy fejlettebb legyen (saját magunkat is beleértve!). Vagy elmeséljük, hogy mi már … Na ez a leginkább árulkodó jel arra, hogy valaki még csak szeretné megélni a spiritualitását. Amiről ugyanis beszélünk, azt még csak szeretnénk. A valóban spirituális életet élő bölcsek sohasem mondják a bölcsességeket, hanem élik. Példamutató módon.
Igen sok az önjelölt guru, akikbe lépten-nyomon beleakadunk (saját magunkat is beleértve!), mert beszélünk, beszélünk, de cselekedni még nincs erőnk, mert túl fontos még az egónk. Vagyis nem mindig, esetleg ritkán, mert az egónk bizony még elöl áll, és ha már elöl van, hát el is játsza mindjárt az együttérzőt, a feltétel nélkül szerető, jó embert, az elfogadót, stb. Az igazságot azonban akkor lehet megtudni rólunk, amikor „kihoznak minket a sodrunkból”. Ha rálépnek a fájós tyúkszemünkre. Hogyan viselkedünk hatalomvesztésnél?
Aki nagyon spirituálisnak gondolja magát, figyelje, hogyan reagál a sértésre, megaláztatásra. Vagy akkor, amikor valaki elé tolakszik a sorban, ha igazságtalanság éri, vagy nem az akarata szerint történnek a dolgok. Vajon mekkora a felháborodása, vagy mennyire sértődött meg? Ezek az igazi fokmérői spiritualitásunknak.

Ebben a rovatban ezekről a napi harcainkról/elfogadásainkról olvashatnak kedves Olvasóink. Örülnénk, ha minél többektől kapnánk ilyen és ehhez hasonló beszámolókat a spirituális ébredésükről.

 

Ébredés napló 2009.
1. rész

Június 16.
Tisztán átérzem a drámázást, a játszmázást. Rájövök/átélem, hogy mindannyian ezt csináljuk, így múlatjuk/strukturáljuk az időt. És a döbbenet: „nem drámázok, de akkor mit csináljak helyette?”

Június 17.
Feladatom mára a megbocsátás. Hogy elfogadjam magunkat olyannak, amilyenek vagyunk. A jellemgyengeségeinkkel együtt.
Este azt érzem, nem sikerült.

Június 18.
Uramisten! Mennyivel szegényebb lennék, ha ez a szerelem nem lenne!

Reggel kérem a mai napi feladatomat, továbbra is a teremtéssel kell foglalkoznom.
Érzem, hogy mit jelent a teremtés, itt a Földön, a mindennapi életben. Nem vakon cselekszem, hanem „látón”, tudom, mit, miért akarok. Tiszták a célok és a szándékok. Ugyanúgy megy minden, mint eddig, csak épp’ tudatosan, követhetőn.
Teremtés = elfogadás + tudatosság.
Lehetséges, hogy képes vagyok a teremtésre? Lehetséges, hogy annak a valakinek/valaminek egy része valóban bennem van, és teremtőerővel bír? Lehetséges, hogy képes vagyok megváltoztatni a környezetemet és az életemet?
A felelősség vállalása = ezt én teremtettem. De amíg nem látom tisztán akár a teremtést, akár a folyamatot, addig nem tudom elhinni. Vagy amíg tetten nem érem a TEREMTŐ GONDOLATOT, addig nem tudok azonosulni a végeredménnyel, a teremtményemmel.
Az ego is tud teremteni. A baj az, hogy az önzésétől csak saját szólamát fújja, és nem hallja az egész zenekart, ezért megjelenése a pódiumon diszharmóniát kelt. Viszont ha az ego is tud teremteni, mivel kínlódok? Válasz: a pozitív teremtéssel. A harmónia megteremtésével, hogy én is része legyek a nagyzenekarnak, betagozódjak, játsszam a saját szólamomat, de ne diszharmonikusan, hanem a nagy egész részeként, vele együtt, harmóniában.

Ma ismét megnéztem a „Mi a csudát tudunk a világról?” című filmet. Most is letaglózott. Részlet belőle:
„A régi felfogás szerint én semmin sem változtathatok, születésemkor a valóság már létezik, anyagi dolgai determinisztikus törvények szerint mozognak benne. A lehetőségekből a tudat választja ki a megtapasztalást. Tehát szó szerint én alakítom saját valóságom.”
„A kvantummező összes valósága egyszerre létezik? Tényleg különböző világok léteznek. A mikroszkopikus világ, a sejtjeink világa, az atomjaink világa, a sejtmagjaink világa. Ezek mind különböző világok, de kiegészítik egymást, mert az atomjaim is én vagyok, ahogyan a sejtjeim is. A mikroszkopikus fiziológiám is én vagyok. Ez mind igaz, csak különböző szintű igazságok. A tudomány és a filozófia által is feltáratlan legmélyebb igazság az egység alapvető igazsága. Az atom alatti szinten értelmezett igazság szerint te meg én egyek vagyunk.”

Az éjjel a Mézivel álmodtam. Még nem dolgoztam föl. Meg kell bocsátanom, és el kell engednem.

Attól függ, mivel azonosítom magam. Abban hiszek.

(EzoTaro)


EZOTARO SZÁMMISZTIKA® MÁRCIUSRA
„Az okosság akkor lesz bölcsességgé, amikor mi magunk tapasztaljuk meg.” (Sophie)

A 3-as

Archetípusa: a Derűs.
Kulcsfogalmai: szeretet, kommunikáció, intellektus, hármasság, elméleti, horizontális, sármos, nyitott, élénk, mozgékony, felszínes, lelkiismeretlen, pletykás. Kapcsolatteremtés, kommunikáció, információátadás, büszkeség, változékonyság, gondolkodás, önkifejezés, kreativitás. Szentháromság> szeretet áradása; öröm, örömöt adni, felvidítani másokat. Aktiválás, dinamikus mozgás, élénk magatartás, fejlesztés, építés, minden irányba való mozgás-kényszer; újításokat megcélozni, akaraterőt és akaratot, az értelmet és a mentálisat fejleszteni magunkban.
Tanulni valója, fejlődési lehetőségek, ha a képletből hiányzik: kíváncsiságának utat engedve, heterogén tudás megszerzése, nem baj, ha felületes, de szerteágazó legyen, mindenhez hozzá tudjon szólni. (A tudás elmélyítése egy másik rezgésminőség feladata.) A szeretet belőle áradjon mindenkire, és mindenre egyformán, „csak úgy” szeressen élni, szeresse az életet, az embereket, mindenféle elvárás és viszonzás nélkül. A Szentháromság analógiájára, mint a Krisztusi szeretet, a feltétlen elfogadás.

A 3-as a karrier, vezetés életterületén:
Talán nem is igazán vágyik karrierre, hanem természeténél fogva inkább alkotói szabadságra, ami nagyfokú kreativitásán alapszik. Önnek nyitott, szeretettel teli légkörre van szüksége. Ha ilyen közegben dolgozik, valóban gyors előrejutásra számíthat, anélkül, hogy nagyon törné magát, egyszerűen csak örömmel teszi, amit tesz. Alaptermészete a vidámság, a könnyed humor.

Szeretete áradó, mindenkire egyaránt sugárzik. Ön kíváncsi, sokoldalú, és mindent tudni akar. Az örökös tanulás a lételeme. Éppen ebben rejlik Önnél a buktató is, mert tudása könnyen sekélyessé válhat. Ezért javaslom, hogy egy szakterületet hódítson meg, mélyítse el benne a tudását, és így képes lesz arra, hogy tehetségét kibontakoztassa. Ekkor már nem is lesz annyira fontos a karrier.

Névelemzés - András
Erősen én-központú, kezdeményező, akaratos, lendületes és önálló. Belső feszültséget él meg, amikor el kell döntenie, hogy saját magát helyezze előtérbe, vagy társát támogassa. Erős a szabadságigénye, intellektuális, racionális és szívesen cselekszik önzetlenül.
Szeret irányítani másokat. Addig akaratos, amíg ezt fel nem váltja egy erősebb központi akarat benne. Ez életének egyik feladata, hogy az egóakaratot helyretéve megtalálja valódi önmagát, valódi Belső Vezetőjét. Addig azonban sok olyan helyzetet él meg, ami kellemetlen, sőt fájdalmasan érinti. Megéri fejleszteni intuitív hajlamait, sok kellemetlenségtől kímélné meg magát. Ugyanakkor benne van egy jelentős késztetés társa, társai támogatására. Fontos szerepet játszik életében a vallás és a hit, erkölcs, illetve a filozófia. Hajlamos arra, hogy érzelmeit racionalitása elnyomja. Érzelmei megélésének az sem kedvez, hogy szívesen és jól elvan magában. A vallás, spiritualitás és egy jelen lévő önzetlenség, segítőkészség azonban nagymértékben segíti abban, hogy én-központúságát ellensúlyozza. Energetikailag nincs egyensúlyban a yin és a yang, a yang energia jóval több, erősebb - tudatosan törekedjen a yin-energia megélésére.

EzoTaro számmisztika® oldalak >>>


HUMOR
„Az élet olyan, mint a bukta; Sok tésztát meg kell enni azért a kis lekvárért.” (Kun Ákos gyűjtése)

NYUGDÍJASOK FOHÁSZA

Uram, vigyázz rám, hogy öregségemben is szerethető legyek.
Fékezd meg túlbuzgóságomat, amellyel azt képzelem, hogy nekem minden témához mindig mondanom kell valamit.
Szabadíts meg attól a jó szándékú segíteni akarástól, amellyel mindig én akarom elrendezni mások rendezetlen ügyeit.
Ne vegyem zokon, ha az emberek beavatkozásnak nevezik a segíteni akarásomat.
Taníts meg arra, hogy okos legyek, de nem okoskodó. Legyek mindig készen a szolgálatra, de a mellőzést is el tudjam fogadni.
Sok bölcsességet halmoztam fel életemben és nagyon sajnálom, hogy ezt nem tudom másoknak továbbadni. Beletörődtem Uram, de ugye, megérted azt a kérésemet, hogy legalább néhány barátom maradjon az utolsó években?
Taníts meg arra, hogy tudjak hallgatni a betegségeimről és a nehézségeimről. Ezek évről évre növekednek és velük együtt nő bennem a hajlandóság arra, hogy mindig ezekről beszéljek.
Nem merem azt a kegyelmi ajándékot kérni Tőled, hogy őszinte együttérzéssel tudjam hallgatni másoknak a betegségekről szóló folyamatos panaszkodását. De legalább adj erőt, hogy türelmesen végighallgassam őket.
Azt sem merem kérni, hogy halványodó emlékezőképességemet erősítsd vissza olyanná, amilyen régen volt. Inkább azt kérem, hogy adj nekem több szerénységet és kevesebb magabiztosságot, amikor előfordul, hogy mások ugyanarra az esetre másképp emlékeznek, mint én. Ajándékozz meg azzal a csodálatos bölcsességgel, amely beláttatja velem, hogy én is tévedhetek.
Taníts meg arra, hogy előítéletektől és irigységtől mentesen fel tudjam fedezni az utánam következő nemzedékek igazát és ajándékozd nekem azt a derűs szabadságot, hogy sok jót tudjak mondani a fiatalokról.
Tölts be úgy szereteteddel, hogy öregségemben is szívesen szóba álljanak velem az emberek.
Tudom, hogy nem vagyok szent, de azt is tudom, hogy az öregember örökös zsörtölődése az ördög munkájának csúcsteljesítménye.
Add Uram, hogy így legyen!
(szerző: ismeretlen)

ANEKDOTÁK

A magyar közönség körében is népszerű olasz színész, Alberto Sordi egy rendkívül ostobácska, de gyönyörű szép hölggyel csevegett. Illetve nem is annyira csevegett, mint inkább szelíden tűrte, hogy a hölgy csevegjen vele. A szép szájú butuska valahogyan észrevette, hogy a színész nem figyel a beszédére, s neheztelve megjegyezte:
- Hiszen maga ügyet sem vet arra, amit mondok...
- Asszonyom - védekezett Sordi - igaz, hogy nem hallgattam arra, amit mond, de gyönyörködve bámulom, ahogy mondja!

A meggazdagodás titka az élelmesség:
A milliomos Rotschild bankárról mesélték, hogy gyerekkorában egyik rokonától kapott egy dollárt.
- Mit kell ilyenkor mondani? - szólt rá figyelmeztetően az édesanyja.
- Hogy, kérek még egyet.

A múlt század francia irodalmának egyforma büszkesége a két Dumas: apa és fia. Az öreg Dumas leghíresebb, legismertebb művei a "Három testőr" és a "Gróf Monte Christo" sorozat. A fiatal Dumas legjobb műve a Kaméliás hölgy, amely Puccini Traviata című operája szövegkönyvének alapjául is szolgált. Amikor az ifjú Dumas a Kaméliás hölgyet megjelentette, a könyv egyszeriben oly átütő sikert aratott, hogy az író, barátai rábeszélésére színdarab formájában is megírta. Egy kitűnő párizsi színház vette meg a darabot, és a mű ebben a formájában is folytatta diadalútját. Mindjárt a bemutatón meghódította Párizs színházlátogató közönségét. A bemutatón természetesen jelen volt a büszke apa is, és az első felvonás utáni szünetben boldogan vegyült el a közönség közé, hogy fia diadalát élvezze. Egyszer csak elébe állt egy elegánsan öltözött polgár a nejével együtt, megragadta az öreg Dumas kezét, és lelkesen így kiáltott fel:
- Mester! Köszönjük önnek ezt a művet, talán még életben ily csodásat nem. írt. Gratulálok az írók fejedelmének!
Dumas végighallgatta a dicsérő szavakat, majd elengedve a fellelkesült újgazdag párnás kezét, szerényen így szólt:
- Köszönöm a gratulációt uram, de meg kell vallanom, hogy az csupán fele részben illet meg engem. Én ugyanis nem a darabot alkottam, csak a szerzőt!

A nyilas hatalomátvétel után Kellér Dezső munkaszolgálatosként lapátolt, talicskázott. Egyik társa elárulta a zsidógyűlölő őrparancsnoknak, hogy aki mellette lapátol, sok gyönyörűséges dalnak írta a szövegét. Az őrmesternek sehogy sem fért a fejébe a dolog. Szétvetett lábakkal megállt Kellér Dezső előtt, és nekiszegezte a kérdést:
- Igaz az, hogy maga írta azt a dalt, hogy: "Paplak mellett lakik a Katika"?
- Alázatosan jelentem őrmester úr, igaz.
- Aztán igaz, hogy maga írta a "Nem tudom az életemet hol rontottam el" című nótát is?
- Igenis őrmester úr.
- És azt is, hogy: "Szeretem a kertet, mely a házad körül virul"?
- Azt is őrmester úr - húzta ki magát büszkén Kellér.
- Hát nem találtak egy rendes keresztény embert, aki megírta volna ezeket a dalokat?

A riporter megkérdezi a filmcsillagot:
- Hány éves?
- Negyven felé közeledem.
- És melyik irányból?

VICCEK

A postás benéz a ház udvarára, és egy hatalmas kutyát lát aludni. Mivel nagyon fél a kutyáktól, de a táviratot is kézbesítenie kellene, lassan kinyitja a kaput. Már lépne be, amikor egy kisfiút vesz észre bent a kertben.
- Kisfiú! Nem harapós a kutyátok? - kérdezi tőle.
- Á, az nem! - válaszolja a gyerek.
A postás nagy bátran bemegy, a kutya felébred és mindjárt három nagyot harap belé, mire sikerül kimenekülnie az utcára.
- Úgy emlékszem, azt mondtad, hogy nem harap a kutyátok! - mondja szemrehányóan.
- A miénk nem is, de ez nem a mi kutyánk!

Szilveszterkor az étteremben a pincértanuló egy egész malacsültet szolgál fel a vendégnek. A főpincér figyeli, és nincs vele megelégedve:
- Legközelebb, ha ilyen ételt tálal, legyen szíves a fülébe egy kis petrezselymet tenni, a szájába pedig citromkarikát. A farkára külön
kössön egy arany szalagot. Megértette?
- Hogyne, uram! De nem leszek úgy röhejes?

A pincér odamegy a vendéghez:
- Ennél az asztalnál, mikor megrendelték az ételt, egy öregember ült egy kisfiúval. Nem tudja hova lettek?
- Az öregember meghalt, a kisfiú meg én vagyok...

Zuhog az eső, csöngetnek, az anyós áll az ajtóban. A vő nyitja az ajtót:
- Anyuka, mit csinál ott kint az esőben? Miért nem megy haza?

Egy idős úrnak éveken át komoly hallási nehézségei voltak. Végül orvoshoz forfult, és az ellátta őt egy hallókészülékkel, amelynek segítségével ismét 100%-osan hallott. Egy hónap múlva az úr visszament az orvoshoz, aki megvizsgálta és így szólt:
- Tökéletes a hallása. A családja boldog lehet, hogy maga megint hall.
- Oh, még nem mondtam meg nekik. Csak üldögélek és figyelem, mit beszélnek. Már háromszor változtattam meg a végrendeletemet.

Három fiú vitatkozik az iskolában, kinek az apja a leggyorsabb futó.
- Az én apám olyan gyors, hogy ha kilő egy nyilat, megelőzi menet közben - mondja az első.
- Az enyém lövész, és olyan gyors, hogy ha lő egyet, hamarabb ér célba, mint a golyó - mondja a második.
- Az semmi. Az én apám fél ötig dolgozik, és minden nap már négykor otthon van...

VÍGJÁTÉKOK

Filofax - avagy a sors könyve (ideje:01:42:56)
Színes, magyarul beszélő, amerikai vígjáték, 1990
A menő reklámszakember (Charles Grodin) hétvégi üzleti útja során elveszti valamennyi feljegyzését, hitelkártyáját és igazolványát. Rádöbben, hogy ezek a papírok alkották és tartották fent egész személyiségét, nélkülük összeomlott az élete. Ugyanekkor a városi börtönben állázadás tör ki, mely arra szolgál, hogy a fegyintézet egyik közkedvelt lakója, Jimmy Dworski (James Belushi) észrevétlenül kijusson a baseball-mérkőzésre, majd baj nélkül visszatérjen a meccs után. Útja során megtalálja a reklámszakember papírjait, és használni kezdi őket. Nagyszerűen megállja a helyét a reklámszakmában, az udvarlásban, és eljut a meccsre is.
Felhőtlen szórakozást ígér a film! (EzoTaro)

Ellopták Jupiter fenekét (ideje:01:36:58)
Szinkronizált francia vígjáték (1980)
Szerepel benne egy házasulandó francia rendőrhölgy (Annie Girardot – Lise Tanquerelle), egy görögprofesszor (Francis Perrin – Charles-Hubert Pochet), egy archeológus, aki később lábát töri, és az archeológus felesége, aki Jupiter fenekét el akarja adni. Valamint egy görög rendőrnyomozó, aki egy baleset következtében átmenetileg meggárgyul, és egy hulla, aki a film kezdetekor még nagyon is élt és
nagyon is jóképű volt. A történések: egy letartóztatás Franciaországban, egy esküvő még mindig Franciaországban, egy nászút Görögországba, egy gyilkosság, egy félreértés, valamint üldözés, és rettentően sok humor … (EzoTaro)

BOHÓZAT, KABARÉJELENET

Rejtő Jenő - Apósom, a vezér (kabaréjelenet) (ideje:00:20:02)
Rudolf Péter, Tordi Géza, Szilágyi Tibor

Rejtő Jenő - Herkules bonbon (bohózat, ideje:00:19:22)
Kern András - Sztankay István - Lesznek Tibor - Nyertes Zsuzsa - Tábori Nóra - Császár Angela - Bánfalvy Ágnes


TERMÉSZETGYÓGYÁSZAT
„Amilyen szemmel nézel, olyanná válik az, amit látsz.” (Story Waters)

ANTIOXIDÁNSOK A SEGÍTŐK

Stressz, napfény, dohányzás, alkohol, egészségtelen ételek - nemcsak beteggé tehetnek, de hozzájárulnak a megcsúfulásunkhoz és a gyorsabb öregedéshez is. Mit tehetünk a káros szabadgyökök ellen?
Segítenek az antioxidánsok!
A szervezetünknek oxigénre van szüksége ahhoz, hogy a tápanyagok hasznosulhassanak. Ezen folyamatok - azaz az oxidáció - során azonban szabadgyökök, vagyis szabadon álló, kihasználatlan kémiai kötéseket tartalmazó, instabil molekulák keletkeznek. A szabadgyökök azért veszélyesek, mert súlyos, sejtszintű változásokat okozhatnak, ezzel növelve bizonyos betegségek (például a szív-érrendszeri problémák, makuladegeneráció és daganatos elváltozások) kialakulásának veszélyét, fokozzák az öregedés ütemét, és gyengítik az immunrendszert.
Az antioxidánsok olyan mikrotápanyagok - vitaminok, ásványi anyagok -, melyek ezeket a folyamatokat képesek hatástalanítani vagy lelassítani, méghozzá úgy, hogy a szabadon álló "gyökökhöz" kapcsolódva leállítják a túlzott mértékű oxidatív folyamatokat, mielőtt még szervezetünkben súlyos változásokat okoznának. Antioxidáns lehet vitamin, ásványi anyag és egyéb más vegyület is.

Minél változatosabb az étrendünk, minél több friss zöldséget és gyümölcsöt tartalmaz, annál nagyobb az esély arra, hogy a szervezetünkbe elegendő, káros hatások elleni antioxidáns kerül. A legfontosabb antioxidánsoknak az A-, a C-, az E-vitaminokat, valamint a rezet, a szelént és a cinket tartják, de hatalmas szerep jut a növényekben található fitokemikáliáknak, fitonutritiensekenek (flavonoidoknak, karotinoidoknak) is.
Ezek az anyagok ráadásul nemcsak a betegségeket segítenek megelőzni, de az egészségünket is megőrizhetjük velük! A béta-karotin a látást és a hámszövetek állapotát javíthatja, a likopin bizonyos daganatos betegségek kialakulásának esélyét csökkentheti. A flavonoidok kedvezően hatnak az erek állapotára, rugalmasságára, és csökkentik a vérrögök kialakulásának esélyét is. Az ízes glükozinolát a kutatások tanúsága szerint csökkenti a gyomor-, a hasnyálmirigy-, a vastagbél- és a tüdődaganatok kialakulásának esélyét is.
Ha azt szeretnénk, hogy a szervezetünkbe minél több antioxidáns kerüljön, akkor elsősorban a zöldségek és gyümölcsök között válogassunk! Nagy mennyiségű béta-karotin található a narancssárga növényekben, így a sütőtökben, a sárgarépában, a sárgabarackban és a mangóban.
Az egészséges szemekhez nélkülözhetetlen luteint a zöld leveles zöldségekben (spenótban, mángoldban) találhatjuk meg. Szintén erős antioxidáns a likopin, amit elsősorban a paradicsom tartalmaz. Az A-vitaminban gazdag növények közé tartozik a sárgarépa és az édesburgonya, de jelentős mennyiség van belőle a májban és a tojássárgájában is. E-vitamin van a búzacsírában, a növényi olajokban és az olajos magvakban is. Glükozinolátban gazdag a fejes káposzta, a kelbimbó és a torma.
(Szerző: Müller Zoltánné)


FILMEK, VIDEÓK, ZENE, WEBOLDALAK
"A szépség akkor keletkezik, ha az ember a formának a végtelenség látszatát adja." (Rudolf Steiner)

FILMEK

Előre a múltba (ideje:01:38:52)
Minden olyan filmet értékesnek tartok, ami érzéseket, gondolatokat hoz felszínre. Arra késztet, hogy képzeljem bele magam a filmbe, mintegy „beránt” a cselekménybe, és belülről élem át az eseményeket. Talán arra is gondolok, hogy mi lenne, ha … Ez a film is egy ilyen elképzelős, mi lenne, ha … Ha visszamennék 25 évvel az életemben. Vajon hogyan látnám az embereket, az eseményeket? A következmények biztos tudatában hogyan döntenék? Milyen úton haladnék tovább? Mit hoznék magammal a jövőbe? … Mi az, ami maradandó? Talán érdemes egy kis időre megtorpannunk és válaszolnunk ezekre a kérdésekre. (EzoTaro)
„Most, hogy barangolsz az időn át, válaszd ki, amire büszke vagy. Ami maradandó.” … „Ha mindent újra kezdhetnél, Nagypapa, mit tennél másképp? – Jobban vigyáznék a fogaimra.”

Az Otthonunk (ideje:01:49:22)
„Talán az életedre kéne gondolnod, amit a Földön éltél. A szkepticizmus véget ér, amikor felébredsz a spirituális világban. Úgy tűnik, megértetted a víz jelentését. A türelem vize. Most már tudod. Túl sok a panaszkodás? Víz!” „Nem tudok pihenni, amíg nem tudom, mi történik.” „Talán kapsz pár választ.” „Hello André, a nevem Clarencio.” „Clarenció, először is köszönöm, hogy megmentettél, de nem is akarok gondolni a rémálomra és az igazságtalanságra, amin átmentem.” „Mit tehetek érted, André?” „Magyarázatokra van szükségem.” „Persze, persze érthető, a sok szenvedés után … Kár, hogy öngyilkosként kerültél ide.” „Mi? Nem tudod miről beszélsz. Sosem tennék olyat.” „A spirituális testek minden tettünket megjegyzik a fizikai világból.” „Akkor az enyémnek tudnia kell, hogy beteg voltam, ez vetett véget az életemnek.” „A betegséged egy magasabb törvény eredménye.” „Milyen törvény?” „Ok és okozat.” „Az erkölcsi magatartás határozza meg az emberi lény történetét.” „Nem tudom miről beszélsz.” „Hát ki ismeri a dühöt, gyűlöletet, féltékenységet, egoizmust, intoleranciát, ami a diagnózis része.” „Emellett a szomatikus test szerveinek számolatlan tartalékuk van, de nem bírnak ki sokévnyi bántalmazást.

Az emésztőrendszered teljesen tönkre lett téve a sokféle behatással.” „Nos, a szavak magukért beszélnek. Az éveken át tartó tetteknek egyetlen eredménye van, tudatlan öngyilkosság.” „Ez az egyik magyarázat a nagy szenvedésre.” „Százak és százak hagyják el a Földet ugyanezen okkal minden nap. Ez egy igazi csendes katasztrófa. Most André, használd ki az itteni idődet és pihentesd a lelked. Az aggodalom nem oldja meg a problé-

mákat, a legjobb dolog az életben, hogy mindig újra lehet kezdeni. Újrakezdeni.”
„Még mindig ugyanaz az ember voltam, bebörtönözve a saját hibáimba … az egómba … a múltamba.”
„Mennyi bónusz órád van, hogy kiegyenlítsd a kérésed?” „Munkában egy sincs.” „Mióta vagy Otthonunkban?” „Hat fájdalmas éve.” „És ezalatt az idő alatt nem találtál semmit, ami érdekelne téged?” „Sosem kellett dolgoznom.” „Mint tudod, Otthonunk felajánl mindent, ételgyáraktól kezdve segítségnyújtásig, baráti látogatásokig a felépülés alatt.” „Ez mind kissé fárasztó, nem?” „Minden érdem munkán keresztül érhető el.” „Így mondják.” „Mérd fel a tetteidet, húgom, és nézd meg, hogy mennyire irányítja őket büszkeség és egoizmus. Ezek az emberiség nagy terhei …A szolgálat minden módja áldás.” … „A kitartás és az érdem kéz a kézben járnak. Amikor a dolgozó felkészült, a munka megjelenik.”
Szó szerint felemelő a film. Nem elég egyszer megnézni, mert elsőre túl sok dolog sikkad el. (EzoTaro)

A suttogó (ideje:02:38:02)
A 14 éves Grace MacLean (Scarlett Johansson) súlyos sérüléseket szenved, amikor baleset éri versenylova, Pilgrim nyergében. Grace édesanyja, Annie (Kristin Scott Thomas), az ambiciózus magazinszerkesztő rájön, hogy lánya és a ló sorsa elválaszthatatlanul összefonódik. Ezért lányával és a lóval azonnal Montanába utazik az egyetlen suttogóhoz, Tom Bookerhez (Robert Redford), akinek különleges képessége van a lovak gyógyításához. Ám amíg Tom azon fáradozik, hogy helyrehozza a kislány és a ló összetört életét, Tom és Annie egymásba szeret.

VIDEÓK

Takáts Péter szociális vállalkozó bemutatkozása (ideje:00:02:05)

Egy új társadalom és egy új gazdaság lehetősége és formái – Takács Péter (ideje:01:19:21)

Tudom, hogy a galaktikus családom itt van. Te tudsz róla? (ideje:00:18:35)

Egy rövid filmösszeállítás dr. Alexander Sztrasnij orvos-természetgyógyászról, tevékenységéről és sikeres gyógyításairól (ideje:00:14:42)

Világokon át 1. rész - Az anyag: káprázat vagy valóság? (ideje:00:45:37)
A világokon át című tv műsor metafizikai gondolatokkal próbál válaszokat adni a "nagy kérdésekre", illetve vagy kiegészíti vagy támadja a természettudományos elméleteket. A műsor 12 részét egyszerűen azért töltöm fel, mert eléggé pontosan körülírja azt, ami nélkül a békés együttélés elképzelhetetlen. Az egységélmény. A metafizikai (ha úgy tetszik spirituális, ezoterikus vagy szimplán vallásos) értelembe vett egységélmény ismerete nélkül az egész békesség filozófiát el lehet felejteni. Kár az erőlködésért. Tehát, kedves embertestvéreim, nyissátok ki az ablakokat a koponyán és merüljetek élvezettel a nagy gondolatok mély vizeibe.

ZENE

Lorena McKennit – The visit (ideje:00:49:10)

WEBOLDALAK

Fizikoterápia otthon – Dr. Alexander Sztrasnij orvos - természetgyógyász weboldala

"Miért tagadják az idegenek létezését?"
Éles hangú írásában kéri számon a legolvasottabb afrikai hírportál publicistája a világ vezetőin, hogy a mai napig titkolják a Föld népei előtt az idegenek létezését, megakadályozva ezzel, hogy fejlett technológiájuk az emberi faj javát szolgálhassa. Az afrikai kontinens első számú híroldala ugyan, csak a külső felhasználók részére fenntartott panelen jelentette meg az írást, annak szerzője azonban a portál egyik újságírója.
A február 18-án kelt publicisztika arra keresi a választ, vajon milyen okai lehetnek, hogy az egyes országokat irányító kabinetek rendre letagadják, hogy tudnának a földönkívüli civilizációk létezéséről.
A szovjet vezérkar egykori tagja: "Idegen civilizációkkal léptünk kapcsolatba"
Az egykori Szovjetunió Védelmi Minisztériuma olyan titkos projekten dolgozott, amelynek fő célja volt, hogy paranormális képességekkel rendelkező szuperembereket hozzanak létre. A program során tudósok egy csoportja földönkívüli civilizációkkal is kapcsolatba lépett. Minderről a szigorúan titkos projekt korábbi vezetője beszélt most először a nyilvánosság előtt - számolt be február 21-i számában a Pravda című orosz országos napilap online kiadása.


Az oldalon saját fotók, képek mellett vannak az internetről is. Köszönöm kedves kreatív társaimnek a képeket! (EzoTaro)

Az EzoTaro OdaFigyelő online újság azzal a céllal jött létre, hogy segítse az átalakulást, a felemelkedést választó emberi egyéniségeket. A cikkek, írások, linkek, weboldalak bemutatása mind a tudatosságot, az ébredést szolgálja.
Az EzoTaro OdaFigyelő állandó rovatai: Irodalom, Szél Mihály rovata, Mit tehetünk magunkért? Aktuális, Programok, Gyakorlati javaslatok mindennapjainkra, Magyar Spiritus, EzoTaro számmisztika®, Szolgáltatás, Humor, Természetgyógyászat, Filmek, Videók, Zene.
Állandó szerzői pedig segítenek a testi, érzelmi, lelki problémák megoldásában, gyakorlati útmutatót adva: Batta Éva LélekRestaurátor, számmisztikus, Dr. Mocsonoky Zsuzsa homeopátiás orvos, fogorvos, Orosz Tünde reform szakács, valamint Szél Mihály családállító terapeuta. (EzoTaro)

Batta Éva (EzoTaro alias Sophie)
Számmisztikus, LélekRestaurátor
Telefon: + 36-20/384-8888
E-mail: info@ezotaro.com (ezotaro22@gmail.com)
Web#1: http://ezotaro.com (http://ezotaro.atw.hu)
Web#2: http://ezotaro.odafigyelo.com (http://ezotarofigyelo.atw.hu)
Web#3: http://lelekrestaurator.info/ (http://lelekrestaural.atw.hu)